Наші координати:
61001, м. Харків,
вул. Тюрінська, 5
(098) 058 78 02
Докладніше...
Архіви новин
f3
f3
f3
f3

Національно-патріотичне виховання

План заходів з відзначення подвигів ветеранів війни, проявлених під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України, на період 2023-2026 років (від 24.04.2023)

Наказ №116 від 26.09.2022 “Про національно-патріотичне виховання учнів”

 

 

 


 

Освітня акція 2024 «Світло українського слова для захисників»

26.11.2024

За ініціативою самоврядування ХВПУСП здобувачі освіти прийняли участь в освітній акції «Світло українського слова для захисників».

Номінація «Браслет сили і відваги»

Учасники:  здобувачі освіти Державного професійно-технічного навчального закладу «Харківське вище професійне училище сфери послуг» Салтівського району м. Харкова:

  • група 2-24  – Герасимов Дмитро 15 років,
  • група 4-24  – Сироватська Дарина 16 років, Зирянова Ксенія 16 років.

Номінація «Тепло рук і слів»

Учасники: здобувачі освіти Державного професійно-технічного навчального закладу «Харківське вище професійне училище сфери послуг» Салтівського району м. Харкова:

  • Група 4-23 – Пермякова Аліна 16 років, Дікань Софія 16 років.

Учасники:  здобувачі освіти Державного професійно-технічного навчального закладу «Харківське вище професійне училище сфери послуг» Салтівського району м. Харкова:

  • Група 20-24 Булгакова Наталія 18 років, Кадук Каміла 18 років.

 


21 листопада – День Гідності та Свободи

21.11.2024

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, який відзначається згідно з указом президента України No872/2014 від 13.11.2014 року.

Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

День Гідності та Свободи – особлива дата, яка об’єднала в собі силу народного спротиву і прагнення до демократії. Саме цього дня ми вшановуємо мужність і незламність наших співвітчизників, які стали на захист своїх прав і свобод, відстояли європейські цінності та продемонстрували світові силу українського духу.

До Дня Гідності та Свободи Національний музей Революції Гідності підготував інформаційно-методичні матеріали про історичний контекст українських Майданів: передумови, причини, хронологію, самоорганізацію суспільства й ініціативи та символи. А також цього року команда науковців Музею підготувала спеціальний посібник «Майдан у запитаннях і відповідях» для учнів старших класів та усіх, хто цікавиться історією новітніх українських революцій. Тут ви зможете знайти короткий та систематизований виклад інформації про перебіг та історію Майданів.

З матеріалами можна ознайомитись за посиланнями:

Події цього дня істотно вплинули на формування національної свідомості громадян України, демократизацію суспільства та завдяки яким набуто вирішального для подальшого становлення української нації досвіду успішної боротьби й перемоги.

Здобувачі освіти також мають можливість ознайомитись з додатковими матеріалами з даної тематики в Гугл Класі «Бібліотека».

 

 


Челендж «Народжені вільними!»

21.11.2024

21 листопада в Україні щорічно відзначається День Гідності та Свободи – надзвичайно важлива дата, яка символізує героїзм українського народу та його прагнення до свободи, демократії та європейських цінностей. У 2024 році це вже одинадцята річниця цього пам’ятного свята.

Цей день має глибоке історичне та емоційне значення для України. Він безпосередньо пов’язаний з двома знаковими подіями у новітній історії країни:

  1. Революцією Гідності (Євромайдан) 2013-2014 років, коли українці мирним протестом виступили проти корупції та за європейський вибір України.
  2. Героїчною обороною України під час повномасштабного російського вторгнення, розпочатого 24 лютого 2022 року.

Учнівська молодь ХВПУСП активно долучається до вшанування цієї дати. Зокрема, ініційований і проведений челендж «Народжені вільними» має на меті:

  • Зберегти пам’ять про подвиг українців.
  • Підтримати патріотичний дух молодого покоління.
  • Продемонструвати єдність та незламність українського народу.

Челендж покликаний нагадати, що свобода – це не лише право, але й велика відповідальність, яку щодня несуть українці, боронячи незалежність своєї держави.

 


«21 листопада – День Гідності та Свободи» – урок з історії України

21.11.2024

21 листопада 2024 року згідно з указом Президента України від 13.11.2014 року No872/2014 відзначатиметься 11 – річниця Дня Гідності та Свободи. Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

Цього ж дня – 21 листопада 2024 року відзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції – першого Майдану в історії незалежної України, який суттєво вплинув на формування національної свідомості українських громадян,
демократизацію суспільства, та завдяки якому набуто вирішального для подальшого становлення української нації досвіду успішної боротьби та перемоги.

В Харківському вищому професійному училищі сфери послуг до річниці Дня Гідності і Свободи проведено урок викладачем історії України.

 


 

Участь у Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая»

20.11.2024

Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая», присвячений Дню Збройних Сил України та Дню Сухопутних військ України, проводиться у дистанційному форматі з метою формування в молоді української національної та громадянської ідентичності засобами української культури та мистецтва; пропагування, примноження та популяризація надбань національної культури українського народу, художніх засобів і можливостей мистецтва серед дітей та молоді, пошук нових форм і методів роботи з ними.

Тематика цьогорічного Фестивалю «Свічки Святого Миколая». Оскільки на 06 грудня 2024 році припадає кілька визначних свят – День Збройних сил України та День Святого Миколая, цьогорічний Фестиваль об’єднує мистецьку і корисну складову в одному проєкті! Ми всі бажаємо, щоб ПЕРЕМОГА прийшла в кожну українську родину!

Здобувачі освіти виготовили окопні свічки з листами подяки, привітаннями та щирими побажаннями, які передали Захисникам та Захисницям, що боронять нашу країну.

 

 


 

«Герої з нами!» – участь у Всеукраїнському онлайн челенджі

01.10.2024

#героїзнами

@УДЦПО

Колектив Харківського вищого професійного училища сфери послуг щиро вітає всіх захисників і захисниць зі святом!

Це – свято спадкоємності героїчних традицій нашого народу, сили духу і мужності, відданості своїй Вітчизні і гордості за її ратну славу. Від усієї душі бажаємо Вам доброго здоров’я на довгі роки, успіхів у праці, щастя, добробуту! Вас не залякати. Хай Бог оберігає Вас, а Україна завжди пам’ятає Ваші заслуги!

 


1 жовтня – День захисників і захисниць України

01.10.2024

У такий знаменний день вітаємо всіх чоловіків, хлопців, а також жінок, всіх, хто стоїть на захисті кордонів нашої Батьківщини. Ви сильні, стійкі, сміливі і хоробрі. Нехай служба буде спокійною, мирною, а життя – яскравим, довгим, а в домі панує тепло, затишок і любов. Шана і слава захисникам Вітчизни, слава Україні!

За нашу рідну Україну,
Що зберегли за всі віки –
Низький уклін і тричі “СЛАВА!”
Українські захисники!
З Днем захисника!

Ми вдячні вам за мужність, силу, витривалість, патріотизм. За те, що ви ціною свого здоров’я та життя бороните кордони України та захищаєте її інтереси; твердо тримаєте позиції та відбиваєте напади ворогів, щоб ми могли жити в затишних оселях та працювати. Слава Україні!

В кожній навчальній групі училища пройшли виховні години, де відмічались мужність та героїзм людей, які захищають незалежність нашої держави, а також учні та педагоги висловлювали подяку за чисте небо над головою.

Редколегією навчальних груп були виконані  плакати та намальовані стіннівки до Дня захисників та захисниць України.

Слід пам’ятати про те, що саме вони, захисники та захисниці України, сприяють зміцненню патріотичного духу молоді, популяризують пошану серед нових поколінь до військових традицій.

Пам’ятаймо наших захисників та захисниць!

 


 

29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру

30.09.2024

29 вересня 2024 року в Україні проводиться День пам’яті жертв Бабиного Яру. У цей день відзначають 83-річницю наймасовішого розстрілу в урочищі, який був проведений нацистами 29-30 вересня 1941 року.

Лише за два дні 29–30 вересня 1941 року нацисти розстріляли тут майже 34 тисячі київських євреїв. А впродовж двох років німецької окупації Бабин Яр «забрав» життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, українських націоналістів, полонених, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних, в’язнів концтаборів. Бабин Яр став одним з найбільших місць масових розстрілів цивільних, скоєних нацистами під час Другої світової війни.

27-30 вересня в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг у всіх навчальних групах  була проведена тематична виховна година, присвячена 83-й річниці вшанування пам’яті жертв загарбницьких планів нацистської Німеччини в Україні.

 


 

Інформаційна зустріч педагогічного колективу з WeWorld БФ «Мирне небо Харкова»

02.09.2024

12.09.2024 року соціально-психологічною службою училища була організована та проведена  зустріч з Благодійним фондом «Мирне небо» на тему: «Стресостійкість та психологічна пружність в умовах війни».

На зустрічі педагогічний колектив мав можливість:

  • навчитися піклуватися про себе;.
  • визначити, як власне тіло, емоції та думки реагують на стрес;
  • побачити, які особисті реакції є помічниками у подоланні стресової ситуації;
  • розглянути та спробувати на собі дихальні, тілесні техніки.

Наприкінці кожний учасник отримав невеличкий подарунок:  водичку зі смаколиками та іграшку-антистрес.

Ми щиро дякуємо психологам  БФ «Мирне небо Харкова» за корисну практичну інформацію та живу підтримку.

Працівники БФ «Мирне небо Харкова»  – це команда небайдужих людей, які щиро підтримують тих, хто через війну опинився в скрутному становищі, організовують навчання основам самодопомоги, взаємопідтримки, відновлення та знаходження власного шляху.

 


 

Перший урок: «Перемагає той, хто пам’ятає»

02.09.2024

«Перемагає той, хто пам’ятає» – тема першого уроку.

Мета уроку щодо виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до своєї держави, до захисників України та усвідомлення учнями необхідності бути корисним своїй країні була реалізована повністю.

В групах 2 та 3 курсів перший урок провели класні керівники та майстри.

 

 

 


8 травня – День пам’яті, примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

08.05.2024

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР.

У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Цього року Україна відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.

Згідно з планом заходів до Дня пам’яті і примирення та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено загальноучилищний захід, підготовлений керівником гуртків Олександром АНТОНОВИМ, та урок Мужності, підготовлений викладачем історії Інною МАЛІКОВОЮ.

 


 

Урок мужності «1939–1945: пам’ятаємо – перемагаємо»

08.05.2024

8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.

8 травня 2024 р. викладачем історії Харківського вищого професійного училища сфери послуг Інною Маліковою, в групі 19-23 був проведений урок мужності «1939–1945: пам’ятаємо – перемагаємо».

У ці дні разом з Європою та світом ми відзначаємо День пам’яті та примирення і вшановуємо мужність і відданість тих, хто здобув Перемогу у Другій світовій війні.

Нині, як і 79 років тому, Україна воює з агресором. Другий рік поспіль українці проводять цю пам’ятну дату в умовах повномасштабної війни росії проти України. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні. Наша земля перетворилася  на форпост захисту миру, свободи та людської гідності в Європі.

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна – про колосальні жертви, про тисячі дощенту зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Схиляємо голову перед пам’яттю тих, хто поклав своє життя, щоби зупинити нацизм; вічно пам’ятатимемо тих, хто загинув, щоби не дати розростися раковій пухлині рашизму. Пам’ять робить нас сильнішими, ми неодмінно переможемо.

 

 


 

Урок-реквієм «Незламна Україна, незламний народ!»

23.02.2024

Сьогодні 23 лютого 2024 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг був проведений загальний урок-реквієм «Незламна Україна, незламний народ!», присвячений другій річниці героїчного опору.

Разом з ведучими заходу усі присутні згадали події, що змінили наше життя назавжди, розділили його на «до» і «після», змінили наші цінності і уявлення про те, що в житті є важливим.

Світла пам’ять усім, хто віддав своє життя за Україну! Усім, кого ми згадуємо, коли говоримо «Слава Україні! Героям слава!»

24 лютого виповнюється 731 день від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

24 лютого 2022 року росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення в Україну, що стало кульмінацією загарбницької війни, розпочатою Москвою проти України 10 років тому. З першого дня вторгнення росія порушує правила ведення війни і масово чинить воєнні злочини, веде активну інформаційну війну та застосовує шовіністичну пропаганду.

Але завдяки спротиву української армії та сил самооборони вже в перші дні агресії російська армія зазнала значних втрат. росія зустріла сильніший, ніж очікувала, опір, а швидке об’єднання країн світу для допомоги Україні  стало несподіваним ударом для країни-агресора. У своїй новітній історії, за оцінками українських та міжнародних експертів, росія в жодній війні ще не зазнавала навіть приблизно таких великих втрат за такий короткий час.

На захист України по тривозі встали ЗСУ, Нацгвардія, прикордонники, ДСНС, поліція, звичайні люди найрізноманітніших професій, які вступили до лав ЗСУ. Кожен хто став на захист України – Герой!

Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням. Це віддання шани найкращим, котрі у найважливіший для нашої держави момент не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини.

Кожен день воїни Збройних Сил України віддають своє життя, борючись за мир і безпеку нашої країни. Вони далеко від рідних, важко працюють та ризикують своїм здоров’ям та життям для того, щоб ми могли спокійно жити і працювати. За це ми їм щиро вдячні.

росія не полишає нашу країну і сьогодні. Проте ми віримо в силу ЗСУ, віримо в силу нашого народу. Дякуємо героям, лікарям, волонтерам, країнам-партнерам, простим людям, які щодня наближають маленькими кроками нас до перемоги. Пам’ятайте – в єдності та в правді наша сила!

 


 

До 10 річниці Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь

22.02.2024

21 та 22 лютого викладачем історії Інною Маліковою були проведені лекція та семінарське заняття до 10-ї річниці Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

У 2020 році Президент України Володимир Зеленський видав Указ №58/2020, яким встановив 26 лютого День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

26 лютого 2024 року в Україні відзначатимуть 10 років початку спротиву окупації Криму та початку війни, яку розгорнула Росія проти України. Цей день покликаний згадати та вшанувати мужність тисячі жителів Кримського півострова, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України. А також всіх, хто продовжував і продовжує чинити опір окупантам на півострові. Адже боротьба триває.

Увесь цей час кримський спротив триває. Крим чекає на повернення в Україну.

Крим – це Батьківщина українців і кримськотатарського народу, які по праву є господарями своєї землі.

КРИМ – це УКРАЇНА!!!

 

 


10-та річниця пам’яті Героїв Небесної Сотні

20.02.2024

День пам`яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної Сотні» з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, для гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Революція гідності є однією з наймасштабніших та кровопролитніших подій у новітній історії України, результатом якої стало повалення режиму проросійського президента Віктора Януковича та відновлення європейського курсу розвитку України. Однак у боротьбі за права людини та громадянина, демократію і свободу українці заплатили високу ціну – 107 загиблих Героїв Небесної Сотні.

Серед них – представники різних національностей, професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України й навіть з-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарієві Войтовичу, було лише 17 років, а найстаршому учаснику Революції Гідності Іванові Наконечному– 82 роки.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

До цієї скорботної дати у ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» класними керівниками були проведені виховні години. Редколегії груп оформили плакати.


День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

16.02.2024

Ця пам’ятна дата встановлена 2020 року Указом Президента України № 58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, відзначення річниці проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

26 лютого на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили світу про цілісність України. Мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників. Наступного дня, о 5-й ранку до парламенту та уряду АРК увійшли регулярні військові формування РФ і захопили будівлі.

Мілітаризація Криму та створення плацдарму для воєнної агресії, переслідування й репресії тих, хто не згідний з окупаційним режимом, знищення української та кримськотатарської ідентичності, руйнація історичної й культурної спадщини — те, що росіяни системно коять у Криму вже 10 років окупації. Ті ж методи вони застосовують на територіях, захоплених після 24 лютого 2022 року,

Для наших учнів дуже важливо знати що відбувається в Криму та м. Севастополі, бо Крим  –  це Україна! До цієї пам’ятної дати у групах першого, другого та третього курсу були проведені класними керівниками  виховні години.

 


 

День Соборності України 2024

22.01.2024

22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави – День Соборності України.

22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об’єднання українських земель. 106 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.

Ми всі – одна сім’я,
Єдина ми родина,
Мільйони різних “Я”,
А разом – Україна!

З метою виховання  глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості учнівської молоді, виховання почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в училищі класні керівники груп  разом з  учнями провели виховні години до свята та учнівська редакційна колегія підготувала тематичні стіннівки та плакати.

 


20 січня – День вшанування захисників Донецького аеропорту

20.01.2024

20 січня в Україні відзначається День вшанування захисників Донецького аеропорту. З нагоди цієї події  в ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище» пройшли інформаційні години зі здобувачами освіти.

Оборона Міжнародного аеропорту «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва увійшла в історію України як героїчна оборона Донецького аеропорту.

242 дні українські військовослужбовці, добровольці та волонтери боронили Донецький аеропорт.  Бої за нього – одні з найзапекліших у війні. Захисники Донецького аеропорту показали всю незламність свого бойового духу у нелюдських умовах, під постійними обстрілами.

 


Участь у Всеукраїнській фотовиставці до Дня Соборності України «Україна – це ми!»

19.01.2024

З метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання здобувачі освіти та педпрацівники Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяли участь у Всеукраїнській  фотовиставці до Дня Соборності України «Україна – це ми!».


Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу «Я – козацького роду!»

25.12.2023

У жовтні 2023 року учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг під керівництвом викладача історії Інни Малікової взяли участь у VII Всеукраїнському національно-патріотичному конкурсі під назвою «Я – козацького роду!».

Конкурс відбувався під гаслом «Козацькому роду нема переводу!» та містив питання з історії України. В конкурсних завданнях зверталася велика увага на козацтво, його роль як в житті тогочасної української спільноти, так і в подальші періоди, а також на звитяги українців як до виникнення козацтва, так і після офіційної ліквідації його Катериною ІІ.

Результати нашої участі такі:

  • Булгакова Дар’я (група 4-22) – І місце
  • Касьяненко Дар’я (група 19-23) – І місце
  • Туровська Єва (група 4-22) – І місце
  • Чорна Дар’я (група 4-22) – І місце

Вітаємо переможців і учасників конкурсу!

 


«За Україну, за волю її!» – виховний захід, присвячений Дню Збройних сил України

06.12.2023

День Збройних сил України – святковий день на честь ЗСУ, встановлений Постановою Верховної Ради України 1993 року, відзначається щорічно 6 грудня – в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України».

Сьогодні в нашому освітньому закладі було проведено загальноучилищний виховний захід «За Україну, за волю її!», присвячений  Дню Збройних сил України, мета якого – виховання почуття гордості за свій народ, національної свідомості та патріотизму; сприяння формуванню громадянської позиції як одного з проявів духовності нації; надання можливості відчути особливу цінність миру і спокою у світі.

Захід  підготували учні та керівники групи 19-23, керівник гуртка Антонов Олександр Валентинович.

День Збройних сил України – це не лише день армії, а й день героїв, які стоять на захисті кожного українця.

Кожен день воїни Збройних Сил України віддають своє життя, борючись за мир і безпеку нашої країни. Вони далеко від рідних, важко працюють та ризикують своїм здоров’ям та життям для того, щоб ми могли спокійно жити і працювати.

Слава кожному і кожній, хто зараз у бою! Дякуємо всім, хто допомагає захищати Україну від російської агресії! Завдяки Вам ми маємо можливість продовжувати жити у своїй рідній країні. Маємо можливість жити, любити, дихати. Немає такого слова, яке б могло описати всю ту вдячність, яку відчуває кожен українець. Нехай Вас оберігає Бог. Ми знаємо, що Ви повернетеся з перемогою, бо так вміють битися тільки українці, бо воля – то кожен з Вас. Дякуємо за ніч і за день вдома.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

 

 

Учнями училища були створені стіннівки та плакати до дня Збройних  сил України:

 

 


Відкритий виховний захід з нагоди річниці Революції Гідності та Свободи

21.11.2023

21 листопада 2023 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг викладачем історії Інною Маліковою разом з учнями груп 4-22, 4-23, 19-23 був організований та проведений відкритий виховний захід з нагоди річниці «Революції Гідності та Свободи», який відвідали учні і педагоги.

Мета заходу – формування  розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині  та стати на захист державних інтересів країни .

Саме сьогодні – 21 листопада – виповнюється десята річниця початку Революції Гідності. Тоді перші мітинги за європейське майбутнє країни переросли в наймасштабніший у новітній історії України протест, а революційні події назавжди змінили нас та країну. Десять років тому тисячі людей вийшли на головну площу країни з вимогою відставки уряду та Президента. Так почалася революція… Революція Гідності, котра переросла в священну війну за нашу свободу! Шукаючи Європу, ми знайшли Україну.

Учасники заходу разом пройшли етапами  Єврореволюції, згадали трагічні події тих днів, які тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня.

Вісім довгих років на Сході України точилися бойові дії. Тисячі українських воїнів не повернулися додому. Але зима 2022 року змінила все. Жорстокий безбожний ворог з російської федерації напав на всю територію України і руйнує її й досі. На сьогоднішній день Україна у повномасштабному вторгненні росією  вже 636 день.  Війна не дає спати кожному свідомому українцю. Як ніколи, ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною. Ми повинні допомагати своїм воїнам  захищаючи нас і нашу Україну –  словом підтримки,  маленьким сувеніром, маскувальною сіткою, продуктами харчування,  дитячою молитвою. І ніколи не забувати про ранок, який ми маємо щодня.

Дуже боляче, що так склалося, але ми свято віримо, що все це закінчиться і після пережитого ми станемо міцнішими і побудуємо справді сильну Українську державу.

Висловлюємо слова щирої подяки Інні Миколаївні за організацію та проведення виховного заходу. Завдяки професіоналізму та злагодженій роботі з учнями захід вийшов змістовним, зворушливим та незабутнім!

 


21 листопада в Україні – День Гідності та Свободи

21.11.2023

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

21 листопада  з метою вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, виховання патріотичної свідомості, любові до Батьківщини, розвитку бажання стати гідними громадянами України були проведені  виховні заходи, присвячені Дню Гідності та Свободи. В навчальних групах відбулись години спілкування, на яких були згадані події Майдану 2013-2014 років і героїчне минуле нашого народу, коли не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на незалежність. Також учнями були створені  стіннівки  присвячені Дню Гідності та Свободи.

 


28 жовтня – День визволення України від нацистських загарбників

28.10.2023

День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року №836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні». В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Бібліотекаркою нашого училища  Анною ЛАДЖАЄВОЮ була надана інформація учням до свята  День визволення України від фашистських загарбників.

Класними керівниками груп 2-21,4-21 третього курсу  та груп 4-22, 5-22 другого курсу були проведені виховні години.

 

 


1 жовтня – День захисників і захисниць України

01.10.2023

Щороку у жовтні українці вшановують захисників України, які вже дев’ятий рік дають відсіч російській агресії. У воєнний час це безсумнівно найважливіше світське свято в році, адже тільки завдяки військовим, медикам і волонтерам Україна зберегла свою незалежність.

У неділю, 1 жовтня, Україна вперше відзначає  нову дату – день своїх захисників і захисниць, усіх, хто воює і хто віддав своє життя заради України та українців.

«9:00. Неділя. 1 жовтня. Центральні площі та вулиці українських міст. Хвилина шани. Хвилина мовчання. Та вічність пам’яті про наших полеглих захисників і захисниць».

День захисників і захисниць України – державне свято України, яке відзначають у свято Покрови Пресвятої Богородиці. Встановлено 14 жовтня 2014 року президентським указом. Через реформу церковного календаря в Україні з 2023 року святкування перенесено на 1 жовтня.

Для українців ця дата — можливість вшанувати воїнів будь-якої статі, що захищають незалежність та суверенітет рідної Батьківщини.

Нову дату обрали зовсім невипадково. Споконвіку Пресвята Божа Матір була захисницею воїнів-захисників.

Покрова оберігає і оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями воїни просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів.

На день Покрова Пресвятої Богородиці святкують не лише День захисників та захисниць України. Це також і День козацтва.

У всіх навчальних групах пройшли виховні години, під час яких  учні згадали історію виникнення цих свят. Цікаво було всім дізнатися про традиції, звичаї та прикмети, що супроводжують свято Покрови. Розповіді із життя козаків Запорізької Січі змалювали образи звитяжного воїна, захисника та захисниці Вітчизни, що боронили віру, гідність та звичаї нашого народу.

Редакційні колегії навчальних груп попрацювали над  плакатами  до свята. В кожних з них любов та віра в наших захисників та захисниць.

 


День партизанської слави в Україні

22.09.2023

22 вересня щорічно в Україні відзначається День партизанської слави.

В групі 4-21 майстром в/н Апальковою Тетяною Юріївною проведено виховний захід до Дня партизанської слави в Україні.

Раніше в це свято згадували в основному партизанів Другої світової війни. Але з 2014 року і в 2022 році  багато партизан з’явилося серед наших сучасників. Ці хоробрі люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих територіях.  У День партизанської слави ми вшановуємо подвиг героїв, які ризикували і ризикують життям у тилу ворога.

Виховна година на тему “Про війну – в ім’я миру!” в групі 9-22 проведена майстром в/н Афанасьєвою Тетяною Юріївною.

Корисні посилання з теми:

 


Вітаємо з 27-ю річницею ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ !

28.06.2023

Цьогоріч основному державному документу, Конституції України, виповнюється 27 років.

Конституція України — це головний державний закон, який визначає насамперед порядок і принципи функціювання представницьких, виконавчих та судових органів влади; державний устрій; права й обов’язки держави, суспільства та громадян; виборчу систему.

Всі інші закони країни зазвичай спираються саме на Конституцію. Вона має найвищу юридичну силу і значення.

1991 року Україна здобула незалежність, проте ще п’ять років у державі діяв старий основний закон.

28 червня 1996 року під час п’ятої сесії Верховної Ради України II скликання була ухвалена нова Конституція.

Того дня депутати працювали 23 години майже без перерви. Зокрема, вони просиділи над документом усю ніч проти 28 червня. Зрештою, 315 голосами «за» Конституція України була ухвалена. Вона набула чинності одразу в день ухвалення.

Ми дуже пишаємось що світова громадськість визнала Конституцію України однією з найбільш досконалих і демократичних.

Нові виклики, обставини російсько-української війни не зламали сталі традиції колективу училища. З учнями класні керівники провели дистанційно класні години, бесіди.

Не зважаючи на складний воєнний час, розуміємо, що маємо жити з вірою в серці. З вірою в те, що перемога буде за нами, що Україна стане заможною, сильною європейською державою, одним з найкращих місць на Землі.

Слава Україні! Героям Слава!

 


22 червня – День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22.06.2023

22 червня український народ відзначає День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, затверджений Указом Президента України від 17 листопада 2000 року.

Весь народ вшановує світлу пам’ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна (01.09.1939 – 02.09.1945), яка стала найкривавішим глобальним конфліктом, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю. Усім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл тощо).

Сьогодення історії нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки. Тож священним обов’язком кожного із нас є – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв зі зброєю в руках наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!

 


Допомагаємо разом з країною!

12.06.2023

Російські нелюди в ніч проти 6 червня  укотре показали свою  підступність та жорстокість. Ворог пішов на підрив Каховської ГЕС. Сотні затоплених населених пунктів, тисячі постраждалих людей та їхніх тварин. Шокуючі масштаби нещастя!

З першого ж дня катастрофи вся Україна стала допомагати постраждалим. І Харків не стоїть осторонь. Освітяни Салтівського району Харкова організували акцію «Освітяни Салтівського району м. Харкова жителям Херсонщини».

Всі педагоги училища відгукнулись на акцію та зібрали необхідні речі, продукти, ліки, засоби гігієни.

Молимося за Україну, віримо, що вистоїмо в нашій боротьбі з ворогом.

Український дух у нас незламний.

Світло обов’язково переможе темряву.

Весь світ разом із Херсоном.

Ми всі – українці, єдині та сильні.

 


4 червня 2023 року – Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії

02.06.2023

Історія відзначення цієї дати починається з 19 серпня 1982, коли Генеральна Асамблея, «будучи приголомшеною величезною кількістю безневинних палестинських і ліванських дітей – жертв актів агресії Ізраїлю», постановила відзначати 4 червня щороку як Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії.

З 2014 року коли розпочалася російська збройна агресія на Донбасі  гинули, зникали безвісти, були пораненими й травмованими невинні українські діти. Повномасштабна російсько-українська війна 2022 року знову змусила нашу державу відчути, як це, коли безневинні діти страждають через війну.

Станом на ранок 1 травня 2023 року більше ніж 1437 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 477 дітей загинули та понад 960 отримали поранення різного ступеню тяжкості. Ці цифри не остаточні. Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 453, Харківській – 275, Київській – 128, Херсонській – 94, Запорізькій – 89, Миколаївській – 89, Чернігівській – 69, Дніпропетровській – 67, Луганській – 66.

Наслідки російської агресії в Україні весь світ пам’ятатиме ще упродовж століть. Ми ніколи не пробачимо смерті безневинних дітей, які повинні були стати майбутнім нашої держави. Ми віримо, що війна найближчим часом закінчиться та  більше не будуть гинути ні українські військові, ні мирні мешканці, ні безневинні діти.

Усе буде Україна!

 


21 травня 2023 року в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій

19.05.2023

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається щорічно у третю неділю травня відповідно до указу президента від 21 травня 2007 року. Цей день був встановлений з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті.

Репресії торкнулися усіх верств населення, представників усіх соціальних груп і професій: від селян і робітників – до науковців, митців та священників. В Україні практично немає людей, чиїх б родин, у тих чи інших формах, не торкнулися репресії.

19 травня в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій було проведено виховну годину в групах першого курсу «У жорнах репресій». Метою виховного заходу стало привернення уваги молоді до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильництва проти людства.

 


18 травня 2023 року – 79 річниця депортації кримських татар

18.05.2023

Щороку 18 травня Україна вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу, депортація якого у травні 1944 року була одним із найбільших злочинів радянського режиму та геноцидом проти корінного населення півострова Крим.

Як зазначають в Українському інституті національної пам’яті, депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, є одним із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. За час депортації на загальне «спецпоселення» до Центральної Азії було відправлено понад 183 тисячі кримських татар, на примусові роботи до Московського вугільного тресту – 5 тисяч, до таборів фронтового резерву – 6 тисяч та ще стільки ж до ГУЛАГу. Також із Криму було вигнано понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турок і ромів.

Після анексії Кримського півострова Росією у 2014 році тисячі кримських татар знову були змушені залишити рідні домівки через переслідування та репресії з боку російських правоохоронних органів.

18 травня в Харківському вищому професійному училищу сфери послуг відбулися виховні години до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Метою виховних заходів стало привернення уваги молоді до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства  проти людства. Ми повинні пам’ятати тих, хто постраждав від цієї трагедії. Віддаємо належну шану кримськотатарському народу, який протягом сторічь зазнавав і продовжує зазнавати репресій з боку Російської імперії, СРСР, а тепер сучасної Росії.

 


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – СВЯТО НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ!

17.05.2023

❤️🧡💛  А ви не забули сьогодні вдягнути вишиванку?  💚💙💜

«Вишиванка – символ України, 💛💙
Кожної великої родини, 💑👨‍👩‍👧‍👦
Нашої історії та мови  📖🥰
Залюбки вдягаєм її знову» 💃✌️

Вишиванка є національним символом та символом краси, здоров’я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – зв’язок поколінь, пам’ять роду, вірність і любов; будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця.

День вишиванки – свято єдності й процвітання українського народу.

Учні та педагоги Харківського вищого професійного училища сфери послуг разом взяли участь в онлайн-флешмобі «Вишиванка – символ України як великої родини» до Всесвітнього Дня Вишиванки. У флешмобі взяли участь  учні,  працівники училища разом із сім’ями. Учасники флешмобу ділилися позитивними емоціями, натхненням, налаштуванням на добрі думки та вітали усіх зі святом.

Онлайн-флешмоб до Всесвітнього Дня Вишиванки
«Вишиванка – символ України як великої родини»

Нехай Вишиванка стає символом, який об’єднує українців
по всьому світу,
єднає нас усіх задля перемоги,
такої довгоочікуваної та омріяної!

Слава Україні!  Героям Слава!

 

 


Відзначаємо День пам’яті та примирення та 78-му річницю Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

08.05.2023

Згідно з планом заходів до Дня пам’яті і примирення та 78-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг були проведені такі заходи:

– В навчальних групах проведені уроки пам’яті за темою: «Війна і пам’ять поколінь», присвячені Дню пам’яті та примирення.

– В навчальних групах проведені уроки мужності, години спілкування на тему «Герої живуть вічно», спрямовані на увічнення героїчного подвигу українського народу в роки Другої світової війни та присвячені Дню Перемоги над нацизмом у Другій  світовій війні.

– Учнівським самоврядуванням організована патріотична виставка листівок та стіннівок на тему «Не згасити пам’яті вогонь».

5-8 травня в навчальних групах викладачем історії Маліковою Інною, класними керівниками були проведені уроки мужності, уроки пам’яті, приурочені «Дню пам’яті та примирення», «Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні».

Другий рік поспіль українці зустрічають цю пам’ятну дату в умовах повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва рф.

Знову Україна платить великими людськими втратами, руйнуванням економіки, знищенням культурних та історичних цінностей за право жити і працювати на своїй землі, бути вільною та єдиною нацією.

Пам’ятаймо та шануймо подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Ми схиляємо голови перед українськими героями, які відважно й самовіддано борються сьогодні з рашизмом.

Цивілізована світова спільнота впевнена, що Україна вистоїть та переможе ворога, виборе свою свободу та незалежність.

Всі разом ми зможемо відбудувати зруйновану країну і відновимо мирне життя.

Слава Україні! Героям слава!

 


День пам’яті та примирення. День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

08.09.2023

Традиційно кожного року 8-9 травня учні училища відзначають День пам’яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Подвиг ветеранів війни – еталон мужності та патріотизму. Хоч скільки б минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна, і якою ціною дається перемога життя над смертю.

В ці дні ми завжди згадуємо страшну трагедію, якою була для рідної землі Друга світова війна. Мільйони українців стали на захист Батьківщини і світу від фашизму, полягли на полях бою, загинули від тяжких ран у повоєнні роки. Пам’ять про них непідвладна часу, як непідвладна часу любов до Вітчизни. Так було і буде завжди!

Ми схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за щасливе майбутнє, відійшовши у вічність. Ми завжди будемо вдячні Вам, героям, які врятували країну від фашистської чуми, які врятували її і зберегли прекрасною і квітучою.

Сьогодні ми також схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали та віддають своє життя за вільну, суверенну , незалежну Україну. Ми завжди пам’ятатимемо їх подвиг!

Лідери учнівського самоврядування груп організували виставку листівок та стіннівок на тему «Не згасити пам’яті вогонь» та приготували відеовітання до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у 2-й світовій війні:

 

 


«Люблю Україну я свою: вона найкраща в цілім світі»

13.04.2023

Національно-патріотичне виховання в освітньому закладі направлено на реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року.

Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають нагальним вимогам і викликам сучасності. Тому значна увага педагогічним колективом училища приділяється виконанню Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, становленню самодостатнього громадянина-патріота України.

Систематично, за планом виховної роботи, класні керівники проводять виховні години, бесіди з метою утвердження в свідомості і почуттях учнів патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу.

Так, на цьому тижні в навчальних групах пройшли виховні бесіди на тему: «Люблю Україну я свою: вона найкраща в цілім світі», «Ми родом з України».

«СЛАВА УКРАЇНІ !» – «ГЕРОЯМ СЛАВА !»

 


Пам’ятаємо тебе, Тарасе!

11.03.2023

9 березня українці, шанувальники творчості поета, філософа і просвітителя згадують велику людину, генія українського народу, поета, який зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства.

У рамках відзначення 204-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбулися різнопланові тематичні заходи. Багато цікавого про життя та творчість поета учні дізналися під час виховних годин.

Учні другого курсу провели екскурсії у музеї училища для учнів першого курсу. Під час екскурсій читали вірші поета,  у яких українці черпають  величезну силу духу для того, щоб творити добро, щоб робити все можливе для процвітання нашої країни.

 

 


Рік нашої незламності

24.02.2023

24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 році.
За рік, що минув від повномасштабного вторгнення, Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.
Сьогодні в училищі пройшли Виховні години, бесіди з цієї теми. Учні разом з педагогами обговорювали минулий рік, ділились своїми спогадами, та планами на безпечне та мирне майбутнє.
Героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає свій європейський вибір, свої ідентичність і цінності. Українці проливають кров за вільну, демократичну, незалежну державу Європи.

 


Рідна Україна – мова солов’їна

21.02.2023

Сьогодні,  21 лютого, відзначається Міжнародний день рідної мови – свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Слово – безцінний скарб, який створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І.Нечуєм-Левицьким, П.Мирним, М.Коцюбинським, Л.Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Учні нашого закладу завжди з повагою ставилися до українського слова, про що свідчать неодноразові перемоги наших вихованців у різноманітних лінгвістичних і літературних конкурсах. І цьогорічний Міжнародний день рідної мови, який через воєнну російську агресію проходив онлайн, був традиційно урочистим і святковим.

Особливу увагу привертає урочистий захід «О слово рідне, орле скутий», під час якого першокурсники не лише згадали історію свята, але й дізналися цікаві факти про українську мову.

Артистизм і патріотизм, повагу до поетичного слова продемонстрували юні українки й українці в Конкурсі читців, під час якого лунали ліричні твори про рідну мову.

 

Але найбільший інтерес учнів викликала інтерактивна мовознавча гра-вікторина «Барви слова», під час якої учасники не лише перевірили власні знання, дізналися багато нових фактів про рідне слово, але й виявили свою креативність. Під час заходу були використані новітні технології й методи: кроссенс і ребуси, складання паліндромів та акровіршів, відтворення прислів’їв про мову тощо.

Ми переконані, що наступного року українська нація святкуватиме Міжнародний день рідної мови у вільній і мирній державі. Усе буде Україна!

 


День Героїв Небесної Сотні

20.02.2023

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

“Слава Україні! Це гасло актуалізувалося під час Майдану. Понад дев’ять років тому. День Героїв Небесної сотні – це жалобний день, але він не про смерть, а про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність українського суспільства захищати незалежність України. Гасло цьогорічної кампанії – і соціальної, й інформаційної, і всього відзначення – це “Небесна сотня – перші герої російсько-української війни».

Так в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено патріотичні виховні заходи: урок-реквієм «Небесна сотня: Герої, які змінили хід історії», присвячений пам’яті українських захисників, які проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість, які ціною свого життя та здоров’я боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.

 


Яким я бачу майбутнє України після перемоги

17.02.2023

Здобувачі освіти ДПТНЗ Харківське вище професійне училище сфери послуг взяли участь в акції «Яким я бачу майбутнє України після перемоги», що започаткована Державною службою якості освіти України.

Мета акції – це подяка захисникам України та підтримка їх морально-психологічного стану в місцях проведення активних бойових дій.

Нагадаємо, акція проводиться за двома напрямами: малюнки та листи-есе.

 


16 лютого – ДЕНЬ ЄДНАННЯ

16.02.2023

16 лютого в Україні відзначають День єднання. Це молоде свято, воно було засноване лише торік, указом президента Володимира Зеленського, щоб згуртувати українців на тлі тривожних новин про можливий повномасштабний напад Росії на територію України.

Взимку 2022 року Росія стягнула військову техніку до кордонів України. 24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення Росії до нашої країни.

Так в ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» пройшли виховні заходи, бесіди, присвячені Дню єднання.

Учні взяли участь у конкурсі листівок з цієї теми.

Також взяли участь в акції «Яким я бачу майбутнє України після перемоги» на платформі Фейсбук.

Єдність українського народу – це наша спільна сила, яка допомагає протистояти агресії Росії. Хоча рік тому було важко повірити у те, що війна все-таки розпочнеться, але за цей час ми навчилися цінувати кожний день і маємо одну велику спільну мрію – перемога України.

 


«Бій за майбутнє». 105 річниця дня пам’яті Героїв Крут

30.01.2023

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

В училищі були проведені виховні заходи, на яких згадувались події 29 січня 1918 року, відомі як бій під Крутами. Саме в цей день, 105 років тому, 300 молодих студентів-патріотів постали проти чотирьохтисячної більшовицької армії задля захисту нашої держави. Це важлива дата для кожного українця, а особливо для тих, хто зараз захищає нашу країну.

На початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами, які наступали на Київ. Через 104 роки під Крутами наші війська зупинили наступ ворога, завдали йому болючих втрат, захистили місто Ніжин на Чернігівщині.

Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. І готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному.

 


28 січня – День затвердження Державного Прапора України

28.01.2023

Прапор як державна атрибутика є особливим символом соборності й незалежності України.

Синьо-жовтий є кольором героїчної боротьби, незламності і державного будівництва українців. Прапор – наша гордість! Прапор – наша віра! Прапор – наша боротьба!

Ми повинні зробити український Державний Прапор впізнаваним у всьому світі символом успішної країни, яка здолала зовнішні загрози і внутрішні виклики та сформувала гідне суспільство.

Зі святом, українці!

 


Челендж «Тільки в єдності наша сила»

23.01.2023
#Харків_День_Соборності

Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Безліч країн зараз підтримують нашу державу, та цілий цивілізований світ сьогодні об’єднаний завдяки Україні.

Ми вдячні нашим ЗСУ, які ціною власного життя захищають нашу свободу та незалежність, волонтерам, які допомагають тим, хто більш за все цього потребує,  різним країнам  за допомогу, своїм серцям, що так палко вірять в перемогу, та хочемо донести цілому світу розуміння, що зараз наша країна соборна  всередині, та з усіма країнами, від яких одержує підтримку.

Підтримуємо челендж «Тільки в єдності наша сила»!


Свято Дня Соборності України

23.01.2023

22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об’єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості учнівської молоді, виховання почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в училищі педагоги, учнівська молодь, працівники відмітили це державне свято. Заздалегідь були підготовлені різноманітні заходи.

В цьому році члени учнівського самоврядування училища організували та провели онлайн фотовиставку «Україна – це ми!». Кращі роботи були відправлені на всеукраїнську фотовиставку до Дня Соборності України, були проведені виховні заходи в групах, бесіди, обмін думками з цього приводу. Також взяли участь в челенджі «Тільки в єдності наша сила» на платформі Фейсбук.

Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації. Але соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.

 


9-та річниця Революції Гідності в Україні

21.11.2022

Попри війну, 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.

Цьогорічне відзначення відбувається в умовах масштабної агресії, але програма досить лаконічна та враховує нові реалії, повітряні тривоги та те, що значна частина учасників Революції сьогодні перебуває на фронті.

До Дня гідності та свободи України в училищі були проведені виховні заходи. Кожна група підготувала стіннівку з відповідної тематики, в кожній групі пройшли виховні години. Обговорювали з учнями цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які, сьогодні воюють захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, воля, соборність, гідність України та українців.

 

 


Мова – ДНК нації

09.11.2022

І знову 9 листопада – День української писемності та мови. Традиційне, але водночас нове в умовах сучасної реальності свято. «Рідна мова дається народові Богом, чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів», – пророче стверджував Василь Захарченко. Коли сьогодні український народ героїчно протистоїть ворожій російській агресії, вивчення державної мови стає не лише дотриманням чинного законодавства чи даниною моді, але й ефективним способом вибороти національну свободу й завоювати міжнародний авторитет.

Педагоги й учні нашого закладу завжди з повагою ставилися до українського слова, про що свідчать висока лінгвістична культура викладачів та перемоги наших вихованців у різноманітних мовних конкурсах. І цьогорічний День української писемності, який через воєнну російську агресію проходив онлайн, був  традиційно урочистим і святковим.

Особливу увагу привертає позаурочний захід «О слово рідне, орле скутий», під час якого першокурсники не лише згадали історію свята, але й дізналися цікаві факти про українську мову, перевірили глибину власного інтелекту.

Найбільший інтерес у другокурсників викликав сучасний мовознавчий турнір «Вірю – не вірю», коли учасники-конкурсанти не лише продемонстрували ерудицію, дізналися багато нових фактів про рідне слово, але й отримали мотиваційні передбачення на майбутнє.

Талановитих учнів виховують лише професійні викладачі та майстри! Отже, наші педагоги не залишились осторонь від міжнародного свята: вони надихнули юних вихованців досконалим володінням рідного слова, узявши участь у мовному онлайн-квесті та Радіодиктанті національної єдності.

Ми переконані, що наступного року українська нація та міжнародна спільнота святкуватимуть День української писемності та мови у вільній та щасливій державі. Усе буде Україна!


9 листопада – День української писемності та мови

09.11.2022

 

Слова росли із ґрунту, мов жита.
Добірним зерном колосилась мова.
Вона як хліб. Вона свята.
І кров’ю предків тяжко пурпурова.
                                        Ліна Костенко

 

Кожного року 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Свято започатковано в 1997 р., коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

За православним календарем – це день ушанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця (священнослужителя Київсько-Печерської Лаври). Вважається, що саме Нестор став прабатьком української писемної мови. Долучилися до цієї справи ще Кирило та Мефодій, які створили слов’янську азбуку.

А от витоком сучасної літературної української мови вважається відома поема «Енеїда» Івана Котляревського − перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою.

Всі навчальні групи училища взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності 2022, та долучилися до святкувань та провели ряд різноманітних заходів: конкурси, години спілкування, читання.

Учасники предметних гуртків приєдналися до флешмобу #мовамоясолов’їна. У соціальних мережах та на сайті училища виклали записи авторського виконання творів українських авторів (віршів, уривків з творів тощо).

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур’ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.

Прислухайтесь, як океан співає –
Народ говорить. І любов, і гнів
У тому гомоні морськім. Немає
Мудріших, ніж народ, учителів;
У нього кожне слово – це перлина,
Це праця, це натхнення, це людина.

Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Даля,
Не майте гніву до моїх порад
І не лінуйтесь доглядать свій сад.

                                Максим Рильський

Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 млн, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці.

Українська є другою чи третьою слов’янською мовою за кількістю мовців (після російської та, можливо, польської) та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу.

Українська мова є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського. З погляду лексики найближчою до української є білоруська мова (84% спільної лексики), потім польська (70% спільної лексики) і словацька (68% спільної лексики).

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ – зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються.

Всім нам треба докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.


Підтримаємо флешмоб до Дня української писемності та мови!

07.11.2022

#мовамоясолов’їна

«Мова єднання»

 

Вірш Лесі Українки Contra spem spero! (Без надії сподіваюсь!) читає Підвишенна Таміла (група 2-20)
Вірш Ю. Хандожинської «Українкою я народилась» читає Тимченко Тетяна (група 4-19)
Вірш Ю. Бережко-Камінської «Ми все подолаємо» читає Святенко Світлана (група 4-19)

Фотовиставка «Україна – моя рідна земле!»

31.10.2022

З метою виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до традицій, духовних і культурних цінностей усіх націй і народів, які живуть в Україні, формування активної громадянської позиції, залучення молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя в училищі учнівським самоврядуванням була організована фотовиставка «Україна – моя рідна земле!».

Учні груп із задоволенням взяли участь у виставці та надали дуже багато фотографій тих місць України, де вони зараз проживають. Багато фотографій рідної Харківщини, домівок батьків та бабусь, місць, які залишили дуже сильні враження та запам’ятались на все життя. Учні групи 18-21 надали на виставку більше 60 фотографій, група 9-21 зробила декілька тематичних колажів.

Всі фото молоді сяяли любов’ю до рідного краю, Батьківщини та надією на скорішу Перемогу!!!

«Усе моє, все зветься Україна» Ліна Костенко

… Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, —
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадлииво,
усе як є — дорога, явори,
усе моє, все зветься Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори…

 


«Україна пам’ятає подвиг солдата»

28.10.2022

З нагоди 78-ої річниці вигнання нацистських окупантів із України у всіх навчальних групах училища пройшли уроки пам’яті та мужності, години спілкування на теми: «Наш край у роки Другої світової війни», «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе».

Учні підготували презентації, інформаційний матеріал з теми та взяли активну участь у проведенні заходів.

При кінці заходів учні вшанували Хвилиною мовчання загиблих унаслідок Другої Світової війни та збройної агресії російської федерації.

Віримо, що наші захисники та захисниці справляться з рашистськими окупантами та виженуть їх з нашої землі, як це зробили наші діди з фашистською навалою 78 років тому. Слава Героям!


28 жовтня — 78-ма річниця вигнання нацистських окупантів із України

27.11.2022

День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від нацистських окупантів, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…».

Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з’єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Після 28 жовтня 1944 року Україна не стала цілком вільною державою, а опинилася під радянським пануванням, що супроводжувалося, зокрема, масовими репресіями.

24 жовтня викладачем історії Маліковою Іриною Миколаївною був проведений онлайн учнівський семінар з історії Другої Світової війни за темою «І пам’ятає світ врятований!» присвячений вшануванню 78-ої річниці вигнання нацистських окупантів із України. Метою заходу було закріпити знання учнів про події ІІ світової війни та про визволення України від нацистських окупантів, вшанувати пам’ять загиблих визволителів; сприяти формуванню у свідомості учнів значимості перемоги для українського народу, величину вкладу кожного українця даної війни у здобутті перемоги. Учні підготували тематичні матеріали, презентації та під час заходу розповідали одногрупникам історії про участь рідних та близьких у визволенні України від нацистських окупантів. Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять загиблих унаслідок Другої Світової війни та збройної агресії російської федерації.


14 жовтня ми святкуємо триєдине свято: Покрову, День українського козацтва, День захисників і захисниць України

14.10.2022

Щорічно в жовтні українці вшановують захисників і захисниць нашої Батьківщини, а також згадують тих, хто віддав життя за свободу України. Саме 14 жовтня ми віддаємо шану героям, які захищали і захищають українську землю, українську незалежність. Особливо актуальним це свято є сьогодні, коли захисники та захисниці кожної секунди  боронять землю України та   наближають перемогу  над російською ордою кожним днем свого життя.

З 2014-го року День захисника Вітчизни був перейменований в День захисників і захисниць України. У лавах ЗСУ на сьогодні служить 37 тисяч жінок, понад 1 тисяча жінок дослужились до командирських звань.

У цю ж дату в 1999-му році було встановлено День українського козацтва.

Учні училища відповідально поставились до підготовки заходів з нагоди свята: взяли активну участь в акції «Героям сучасності!» в номінації «Завдяки нашим захисникам…». Зробили відеозвернення та привітали зі святом наших найгероїчніших захисників та захисниць.

Учні та педагоги від щирого серця подякували нашим героям за життя, світло у віконці, щасливе майбутнє, можливість навчатися та отримувати професію тощо. Всі учасники акції, як один, побажали  захисникам України залишитися живими та неушкодженими, скорішої Перемоги та щасливої долі рідній Україні!

У всіх навчальних групах пройшли виховні години, під час яких  учні згадали історію виникнення цих свят. Цікаво було всім дізнатися про традиції, звичаї та прикмети, що супроводжують свято Покрови. Розповіді із життя козаків Запорізької Січі змалювали образи звитяжного воїна, захисника та захисниці Вітчизни, що боронили віру, гідність та звичаї нашого народу.

Традиції славного козацтва продовжуються і нині, а доказ цьому – героїчні вчинки наших воїнів на фронтах війни.

Редакційні колегії навчальних груп попрацювали над листівками до свята. В кожній з них любов та віра в наших захисників та захисниць.


Акція «Героям сучасності»

11.10.2022

Департамент освіти до Дня захисників та захисниць України ініціював акцію «Героям сучасності» для юних харків’ян та освітян із миром у серці та творчістю в душі.

Директор Департаменту освіти Ольга Іванівна Деменко у своєму листі зазначила:

«Поки весь світ відкриває для себе Україну та українців, українці відкриваються по-новому самі для себе. Ми зараз єдині, як ніколи, бо нас всіх об’єднує одне бажання на всіх. Наша єдність сильніша за будь-яку зброю. Кожен із нас ‒ частинка потужної сили. Водночас нам цю силу та натхнення дають захисники та захисниці України.

Акція «Героям сучасності» ‒ ще одна можливість подякувати тим, хто дарує нам надію жити, творити, любити та вірити у світле, мирне майбутнє, подякувати за мужність, честь, героїзм, за кожен новий день, за змогу жити, працювати та бачити рідних, подякувати за боротьбу за кожен клаптик нашої української землі та право залишатися вільною та незалежною нацією… Переконані, що в кожного знайдеться своя, щира, особлива подяка від серця. Це ще одна можливість долучитися до національної кампанії подяки військовим та ветеранам. Це ще одна можливість відправити їм свої найщиріші побажання».

Самоврядування училища разом з керівниками груп творчо підійшли до участі в акції, в номінації «Завдяки нашим захисникам…». Заздалегідь визначились з матеріалом, організували навчальні групи для роботи над створенням фотоколажів та відеозвернень до наших найгероїчніших захисників та захисниць.

Учні та педагоги від щирого серця дякували нашим героям за життя, світло у віконці, щасливе майбутнє, можливість навчатися та отримувати професію тощо. Всі учасники акції, як один, побажали  захисникам України залишитися живими та неушкодженими, скорішої Перемоги та щасливої долі рідній Україні!

Відеопривітання та фотокалажі є подарунком від учнів та педагогів училища до Дня захисників та захисниць України!

«Слава Україні! Героям слава!»

Робота Шарової Анастасії, група 4-20

Робота Волошиної Олени, група 7-22

Робота Нюнюк Дарини, група 9-19, класний керівник Жук Галина

Робота Пуляєвої Анастасі, група 9-22

Робота учениці групи-20 Багацької Дар’ї

Робота учениці групи 2-21 Першиної Ані, класний керівник Воробйова Оксана

Робота учениці групи 2-21 Звєрєвої Мар’яни

Колективна робота групи 9-19, класний керівник Жук Галина

 

Робота Групи 4-21, класний керівник Субота Вікторія

 

Робота учнів групи 18-21 Женіхової Вікторії і Макогон Аліни

 

Робота Туровської Єви, група 4-22, класний керівник Полякова Лариса

 

Робота групи 20-21, класний керівник С’єдіна Інна


День пам’яті жертв Бабиного Яру: минають 81-і роковини трагедії

29.09.2022

У роки Другої світової війни Бабин Яр у Києві став місцем великої трагедії. Місцем, де у 1941 році за кілька днів нацисти розстріляли більш ніж 30 тисяч київських євреїв. А за два роки окупації кількість жертв в урочищі сягнула 100 тисяч людей різних національностей. Сьогодні безжальний терор продовжується, але вже російськими нацистами, яким дорога лише до міжнародного трибуналу.

Вічна пам’ять жертвам трагедії Бабиного Яру.

Віримо, що ці повтори закінчать як і ті, з кого вони взяли приклад. Трибунал і справедливе покарання!

27-28 вересня в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг у всіх навчальних групах  була проведена тематична виховна година, присвячена 81-й річниці вшанування пам’яті жертв загарбницьких планів нацистської Німеччини в Україні.

Учні підготували інформаційні матеріали, підготували тематичні презентації про трагедію  Бабиного  Яру, який є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами котрих стали мільйони людей.

Тематична виховна година  дала змогу учням відкрити ще одну сторінку тяжких злочинів нацистських нападників у Другій Світовій війні.


23 серпня – День державного прапора

23.08.2022

Історія свята

В Україні свято встановлене згідно з указом Президента Леоніда Кучми «Про День Державного прапора України» від 23 серпня 2004 року. У 2009 році Президент Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України.

Довідково. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992-го Верховна Рада України ухвалила постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора». Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів, зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Згідно із найбільш популярним тлумаченням колірної гами прапора синя його смуга символізує ясне небо, а жовта – золоті пшеничні ниви.

Історія державного прапора

Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком – днем заснування Львова. Герб цього міста, зокрема, прикрасив золотий лев на синьому тлі. Поєднання символічних для країни кольорів було ще в добу козацтва, особливо починаючи з XVIII ст. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Листівка, випущена в м. Броди у 1902 р. / фото: istpravda.com.ua

Поєднання синього і жовтого кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку XX ст. Так, перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного як стяг Української Народної Республіки.


23 серпня – День міста-героя Харкова! Харкову 368 років!

23.08.2022

23 серпня харків’яни відзначають день народження свого улюбленого міста. Ця дата святкування встановлена на честь визволення міста від німецько-фашистських загарбників, яке сталося 23 серпня 1943 року.

Цьогоріч свято міста для мешканців  опалене  війною. Російські війська  цілеспрямовано руйнують місто, знищують інфраструктуру, житло громадян, особливо заклади освіти усіх рівнів. Ворог робить це навмисно, щоб позбавити Харків статусу наукового, індустріального, транспортного, студентського та культурного центру країни. Але,  Харків стоїть, боронить кордони держави та всупереч старанням рашистів, отримав звання Місто-герой»

Вся країна, харків’яни вірять у  міць Збройних сил України, у нашу перемогу!


День Української Державності

28.07.2022

28 липня 2022 року в Україні вперше відмічається День Української Державності.

До Дня державності УІНП презентував відеоролик «Історія України за 15 хвилин».

Мініфільм завдяки анімації, звуковому супроводженню та англійським субтитрам, розповідає про основні віхи з історії України не лише українцям, а й усьому світові. Він охоплює період від найдавніших часів — VIII століття до н.е. — до 20-х років XXI століття, включно із повномасштабним російським вторгненням.

«Відзначаючи День Української Державності та поширюючи інформацію про тривалу історію державних утворень українців на наших землях, ми також протидіємо російській дезінформації та пропаганді, яка силкується зобразити Україну штучним формуванням» відмітив заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак


День Конституції – одне із головних державних свят України

28.06.2022

День Конституції – одне із головних державних свят України. У житті суспільств та держав конституції відіграють особливу роль.  Адже Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави.

В цьому році , в умовах воєнної агресфї РФ, по особливому замислюєшься : Що є Конституція для кожного з нас? І розумієшь, що це шлях у цивілізований світ, це є основа життєдіяльності  що дає можливість людям мати свободу і захист своїх прав, а також обов’язки, виконання яких робить буття у спільному просторі безпечним і комфортним.

 Україна вже більше 30 років існує як незалежна держава на мапі світу. Це не дає спокою «поганій сусідці» та російські агресори намагаються зруйнувати вибудовану  суверенну і незалежну, демократичну, соціальну, правову державу Україну. Марні надії. Україна була, є і буде навіки!

Нашій країні завжди був притаманний демократичний республіканський устрій (це спадок   від народу, який залишився нам від війська Запорізького та Гетьманщини). Боротьба нашого народу за свої права, за права нації була штучно припинена жорстоким гнобленням царизму на довгі часи. Не маючи власної державності, Україна не мала й Конституції. Вона з’явилася тільки за часів УНР 1918 року.

І от, нарешті, нова віха в українській історії — у ніч на 28 червня 1996 року, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада нарешті ухвалила і ввела в дію Основний закон держави – Конституцію України. Цій важливій події передували 6 років важкої праці, консультацій, дебатів і домовленостей. Сталося це о 9:18 ранку 28 червня 1996 року. “Є Конституція!”, – такими були перші слова тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після ухвалення Конституції 315 голосами народних депутатів.

Як незалежна держава Україна прожила без власної Конституції близько п’яти років і стала останньою з пострадянських країн, де ухвалили Основний закон. Ухвалена Конституція закріпила незалежність і суверенітет України, а також в ній написано, що країна існує для людей, але не навпаки. Саме на честь ухвалення Основного закону 28 червня й святкується День Конституції.

Ми дуже пишаємось що світова громадськість визнала Конституцію України однією з найбільш досконалих і демократичних

Кожного року учні  та педагоги училища святкують День конституції. Не став виключенням і цей рік. Нові виклики, обставини не зламали гарні традиції колективу училища. З учнями класні керівники провели дистанційно класні години, вихователі, соціально-психологічна служба у соціальних мережах обговорили питання: Що є Конституція в житті людини? Конституція-основний закон держави тощо. Всі разом згадали як святкували у минулих роках День Конституції. Згадали як на День єднання 16.02.2022 всі разом співали Гімн України та зробили кліп.

Не зважаючи на складний воєнний час, розуміємо, що маємо жити з вірою в серці. З вірою в те, що перемога буде за нами, повернуться тимчасово окуповані території, повернеться український Крим, український Донбас. З любов’ю один до одного, з любов’ю до ближніх своїх, з любов’ю до української землі, української держави. З надією на те, що Україна стане заможною, сильною, європейською державою, яка буде однією з найсильніших у світі. Ми маємо вірити, тому, що ми українці. Ми на це заслуговуємо.

 

 

 

 

f3
f3   f3
f3 f3 f3 f3
f3
f3
f3
f3
f3
f3
f3

f4

ped

ped

ped