Наші координати:
61001, м. Харків,
вул. Тюрінська, 5
(098) 058 78 02
Докладніше...
Архіви новин
f3
f3
f3

На допомогу педпрацівникам

Тут представлені зразки дидактичних матеріалів, які розробили і використовують під час проведення занять викладачі та майстри виробничого навчання ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» різних професій.

Усі матеріали можна переглянути та завантажити за цим покликанням.

Дидактичні матеріали для навчання професії «Манікюрник»

Презентація «Види манікюру» використовується на етапі підготовки «манікюрник 2-го класу». Матеріал даної презентації висвітлює типи класифікації манікюру, позитивні та негативні сторони кожного з видів. Також учні можуть ознайомитись з усіма видами кутикул та навчитись підбирати метод їх оброблення.

Презентація «Чоловічий манікюр» використовується на етапі підготовки «манікюрник 2-го класу». Матеріал даної презентації висвітлює особливості оброблення та догляду за чоловічими нігтями та шкірою рук. Учні знайомляться з різницею між жіночими та чоловічими руками, особливостями виконання кожного етапу та технологією виконання чоловічого манікюру.

Дидактичні матеріали для навчання професії «Перукар (перукар-модельєр)»

Гра-вікторина «Перукар» може використовуватись на виробничому навчанні з метою контролю знань, отриманих з предметів професійно-теоретичної підготовки (перукарська справа, основи санітарії і гігієни, матеріалознавство, охорона праці). Також її застосування стимулює уміння актуалізувати знання, виховує уміння працювати в групі, підвищує пізнавальний інтерес до предмету. Доцільно проводити у формі гри-вікторини і позакласні заходи.

Презентація «Фарбування волосся барвниками 1-ї групи» використовується під час вивчення теми «Фарбування волосся барвниками І групи» предмета «Перукарська справа». В ній подано характеристику барвників 1-ї групи різних виробників, подана інструкція для виконання практичної роботи з фарбування волосся.

Мультимедійна презентація «Мелірування волосся способом «Трикутник» використовується на виробничому навчанні для проведення вступного інструктажу з теми «Мелірування волосся способом «Трикутник». Приділено увагу підготовці до роботи, прийомам самоконтролю виконання операцій, безпечним прийомам праці. В презентацію включено фрагменти відео з показом прийомів виконання операцій. Під час перевірки засвоєння інформації вступного інструктажу можливе таке застосування презентації: майстер зупиняє кадр і просить учня прокоментувати операцію.
Допоміжна презентація «Організація робочого місця» призначена для актуалізації знань з організації робочого місця. Її слайди створені так, щоб можна було провести опитування учнів. Посилання на неї є в основній презентації.

Дидактичні матеріали для навчання професії «Кравець»

Презентація «Обробка кишені з відрізним бочком-підзором на передніх частях чоловічих штанів» може використовуватись як на уроках теоретичного, так і виробничого навчання при вивченні теми «Виготовлення чоловічих штанів» на етапі підготовки «кравець 3-го розряду». В презентації представлені: види бічних кишень в чоловічих штанах, сучасне обладнання для обробки даного вузла, ескізи необхідних деталей крою, детальне зображення і опис усіх операцій обробки вузла із зазначенням технічних умов, вигляд розрізу готової кишені.

Інструкційно-технологічна карта «Обробка кишені з відрізним бочком-підзором на передніх половинках чоловічих штанів» використовується як роздатковий матеріал на уроках виробничого навчання. Але може бути використана і на уроці технології виготовлення одягу. Карта містить: ескізи деталей крою для обробки вузла, опис послідовності обробки вузла, прийоми і технічні умови виконання кожної операції з її детальним графічним зображенням.

Майстер-клас «Обробка кишені з відрізним бочком-підзором на передніх половинках чоловічих штанів» у вигляді презентації використовується на уроках виробничого навчання. Представляє собою набір фотографій у технологічній послідовності підготовки деталей крою до пошиття та обробки вузла. Акцент зроблений на правильності прийомів виконання операцій. Може бути використаний учнями під час самостійної роботи на уроці або вдома, під час виконання домашнього завдання, разом з інструкційно-технологічною картою або презентацією по цій темі.

Інструкційна карта «Викроювання підзора і підкладки кишені» представляє собою опис послідовності побудови лекал деталей крою підзора і підкладки бічної кишені з відрізним бочком-підзором на основі креслення деталей передньої і задньої частини штанів. Використовується як допоміжний матеріал на уроці виробничого навчання для більш детального вивчення взаємозв’язку між основними і похідними деталями крою. Може використовуватися для самостійної роботи учнів під час обробки даного вузла.

Гра «Золотий ключик» призначена для контролю знань, отриманих на уроці виробничого навчання з теми «Обробка кишені з відрізним бочком-підзором на передніх половинках чоловічих штанів». Її головна мета – активізація пізнавального процесу. Також гра розвиває вміння використовувати знання, функції мислення (аналіз, синтез, порівняння, класифікація, узагальнення); виховує уміння працювати в групі, доброзичливість, взаємодопомогу.

Карта попередження дефектів з теми: «Обробка кишені з відрізним бочком-підзором на передніх половинках чоловічих штанів» надає допомогу майстру в/н у формуванні навичок самостійної роботи учнів. Її можна використовувати як під час вступного інструктажу, так і під час самостійної роботи учнів. Дефекти описані в карті в послідовності можливого їх виникнення, тому учні можуть звірятися з нею під час виконання кожної технологічної операції, і таким чином вчасно помітити або попередити дефект. Під час заключного інструктажу майстер може провести опитування за допомогою карти.

Дидактичні матеріали для навчання професії «Візажист»

Презентація «Художнє декорування обличчя і тіла косметикою» використовується на початкових етапах в теоретичному навчанні професії «візажист» (предмет «Візажна справа») для ознайомлення учнів з специфікою майбутньої професії та невід’ємним зв’язком з предметом «Спеціальне малювання», бо візажист – це художник, який малює не на аркуші, а на обличчі людини. Презентація призначена для використання на всіх етапах уроку, включаючи цілі, задачі, актуалізацію та перевірку початкових знань учнів. Учні в тестовій формі відповідають на питання, які проілюстровані зображеннями.

Опорний конспект для вивчення теми «Особливості подіумного макіяжу». В цьому конспекті виконаний опис різновидів подіумного макіяжу з урахуванням тенденцій моди, розглянуті на роботах відомих візажистів. В конспекті представлена інструкційно-технологічна карта виконання подіумного макіяжу.

Дидактичні матеріали з предмета
«Охорона праці»

Гра «Правовий світлофор» може бути застосована для контролю знань, отриманих по різних розділах предмета «Охорона праці». Використання гри активізує пізнавальний інтерес до предмету, розвиває уміння актуалізувати знання, уміння працювати в групі, взаємодопомогу, співпрацю. Гра зроблена у формі презентації PowerPoint.

Гра «Небезпеко-Доміно» використовується для закріплення знань за темою «Загальні відомості про потенціал небезпек». Використовуючи попередньо надану інформацію про природні, соціальні виробничі небезпеки, гравцям необхідно скласти карточки у квадрат, приєднуючи кожного разу їх однорідні частинки. Представлений опис гри, історична довідка, один з варіантів карток.

Буклет «Професія «Ювелір» у ДПТНЗ ХВПУ СП» носить профорієнтаційний характер. В той же час в ньому відображені питання безпеки праці під час навчання і роботи за професією «ювелір». Буклет може бути використаний для оформлення кабінету «Охорони праці», навчальної майстерні з професії «ювелір».

Електронні тести з теми «Поняття електрики та її вплив на організм людини» у вигляді презентації PowerPoint застосовується для перевірки засвоєння знань учнів за темою уроку після пояснення нового матеріалу. Презентація містить слайди з питаннями та відповідями на них. З тестами можна працювати як індивідуально, так і в групі.

f3   f3
f3 f3 f3 f3
f3
f3
f3
f3
f3
f3
f3

f4

ped

ped

ped