Наші координати:
61001, м. Харків,
вул. Тюрінська, 5
(098) 058 78 02
Докладніше...
Архіви новин
f3
f3
f3

Досягнення

Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2023/2024 н.р.

20.09.2023

Учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяли участь у ІV щорічному Всеукраїнському пізнавальному конкурсі «Європа – це я!», організованому освітнім сайтом «Шкільний портал». Учасники від нашого закладу освіти за кількістю набраних балів посіли такі місця:

 • Чорна Дар’я – 1 місце
 • Булгакова Дар’я – 2 місце
 • Кошелєва Олеся – 2 місце
 • Миколка Дар’я – 2 місце
 • Туровська Єва – 2 місце
 • Федорченко Діана – 2 місце

Підготувала  учнів викладач історії та географії Малікова Інна Миколаївна.

28.09.2023

Участь заступника директора з навчально-виробничої роботи Смоліної Надії Юріївни у Всеукраїнському вебінарі «Проєктування, організація, аналіз результативності онлайн-уроку виробничого навчання». Вебінар був організований науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області для навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти та закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.

Досвідом Харківського вищого професійного училища сфери послуг щодо онлайн-уроків виробничого навчання поділилась заступник директора з навчально-виробничої роботи Смоліна Надія в доповіді «Практичний досвід використання корпоративного домену для роботи з майстрами в/н за для забезпечення якості професійно-практичної підготовки».

29.09.2023

Нагородження Почесною грамотою Харківської міської ради соціального педагога училища Курганської Тетяни Юріївни.

20.11.2023

Здобувачі освіти 1-2 курсів Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяли участь у щорічному Всеукраїнському онлайн-конкурсі з англійської мови «Greenwich Pro». Учні училища виконували завдання онлайн на автентичній платформі Центру творчих ініціатив «Clever» та отримали сертифікати учасників конкурсу, посівши 4 місце.

24.11.2023

Участь учнів 2 та 3 курсів у ХІХ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з англійської мови освітнього проєкту «На Урок»:

 • Булгакова Дар’я – 2 місце (10 клас);
 • Петрова Ксенія – 2 місце (11 клас);
 • Сєрова-Лебедєва – 1 місце (11 клас).

Жовтень 2023 р.

Учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг під керівництвом викладача історії Інни Малікової взяли участь у VII Всеукраїнському національно-патріотичному конкурсі під назвою «Я – козацького роду!». Результати  участі такі:

 • Булгакова Дар’я (група 4-22) – І місце
 • Касьяненко Дар’я (група 19-23) – І місце
 • Некрасова  Ярослава (група 19-23) – І місце
 • Туровська Єва (група 4-22) – І місце
 • Чорна Дар’я (група 4-22) – І місце
 • Чернишова Софія (група 19-23) – ІІ місце

21.12.2023

Успішна участь в обласному вернісажі методичних розробок онлайн-заходів для педагогічних працівників «Мої ноу-хау», організованому науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області протягом листопада-грудня 2023 року.  У вернісажі брали участь 23 методичні розробки з  21 ЗП(ПТ)О.

За рішенням членів експертної групи методична розробка семінару-практикуму «Створення відеоконтенту для забезпечення освітнього процесу з використанням дистанційних технологій в синхронному та асинхронному режимах» Харківського вищого професійного училища сфери послуг була вказала як одна з кращих. Розробка була створена авторським колективом у складі: Ірини Самари – методиста, Надії Смоліної – заступника директора з НВР, Рити Карпенко – заступника директора з НВихР, Світлани Хмеленко – викладача-методиста, Галини Жук і Олени Губіної – майстрів виробничого навчання.

19.01.2024

З метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання здобувачі освіти та педпрацівники Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяли участь у Всеукраїнській  фотовиставці до Дня Соборності України «Україна – це ми!».

 

15.02.2024

Участь у Всеукраїнському літературно-музичному фестивалі «Розстріляна молодість», організованому 15 лютого 2024 року Українським державним центром  позашкільної освіти спільно з Житомирським державним будинком художньої та технічної творчості, присвяченому Дню Героїв Небесної Сотні (заочний/дистанційний формат).

Учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяли участь у фестивалі: Корнієнко Анастасія (група 7-23), Чернишова Софія (група 19-23), Комлєв Костянтин (група 20-23).

Чернишова Софія читає вірш Василя Головецього «Я не кину тебе, Україно!» в номінації «Театральне мистецтво»

 

14.04.2024

Перемога учениці групи 7-23 Корнієнко Анастасії у Другому (фінальному) турі Міжнародного вокального конкурсу «Незабутня Квітка», який проходив у дистанційному форматі у м. Львів, Львівський Палац Мистецтв. Анастасія отримала Диплом Лауреата I премії в номінації «аматори», жанр – естрадний вокал. Підготував переможницю керівник гуртка Олександр Антонов.

 

18.04.2024

Участь заступника директора з навчально-виховної роботи Карпенко Рити Вікторівни у обласному вебінарі для  заступників директорів з навчально-виховної роботи та голів методичних комісій класних керівників, майстрів виробничого навчання на тему «Організація профорієнтаційної роботи в умовах воєнного стану», організованому Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області. Рита Вікторівна зробила доповідь на тему «Основні форми профорієнтаційної роботи в освітньому закладі».

 

19.04.2024

Учениця групи 19-23 Софія Чернишова посіла І місце у номінації «Відеопоезія» у XXIX Всеукраїнському відкритому фестивалі дитячої та юнацької творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі. Фестиваль був проведений з 17 по 19 квітня 2024 року Українським державним центром позашкільної освіти спільно з Комунальним позашкільним навчальним закладом «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості» у місті Кропивницькому у змішаному форматі. Підготував переможницю керівник гуртка «Художне слово» Олександр Антонов.

 

20.04.2024

Участь та перемога учнів училища у Всеукраїнському природничому еколого-натуралістичному конкурсі «Природа – наш дім», організованому освітнім сайтом «Шкільний портал». Результати нашої участі такі:

 • 1 місце посіли: Булгакова Дар’я, Чорна Дар’я, Велигодська Анна, Дикань Соф’я;
 • 2 місце посіли: Туровська Єва, Сергієнко Дар’я.

Підготувала учнів до конкурсу викладач Лепшеєва Вікторія Віталіївна.

 

23.04.2024

Участь майстра виробничого навчання Жук Галини Василівни в обласному панорамному вебінарі за темою «Інтеграція технологій та інновацій в освітній процес підготовки конкурентоздатного робітника для підприємств легкої промисловості та сфери послуг», організованому Науково-методичним центром професійно-технічної освіти в Харківській області. Галина Василівна поділилась з колегами власним досвідом у виступі на тему «Шляхи формування професійних компетенцій у здобувачів освіти з професії «Кравець», «Закрійник» за допомогою інформаційних технологій».

 

26.04.2024

Викладач Верхогляд Вікторія Олексіївна взяла участь у методичному кластері для викладачів предмета «Охорона праці» на тему «Ефективні технології розвитку компетентностей безпеки на уроках та заходах з предмета “Охорона праці”, що був організований та проведений Науково-методичним центром професійно-технічної освіти в Харківській області. Вікторія Олексіївна поділилась своїм досвідом та практичними порадами у виступі «Гайди з безпеки в професіях – ефективний інструмент вирішення практичних кейсів».

 

10.05.2024

Успішне завершення педагогічними працівниками онлайн-курсу «Цифрові навички для освіти з Google», організованого компанією Google, Академією цифрового розвитку у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Викладачі, майстри ВН та представники адміністрації Харківського вищого професійного училища сфери послуг удосконалили свої цифрові навички, що дозволять оптимізувати щоденну роботу.

 

16.05.2024

Участь колекції жіночого молодіжного одягу «Незламна ніжність» у VII Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності серед закладів П(ПТ)О швейного профілю «Fashion ПРОРИВ», організованому Громадською спілкою «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «FashionGlobusUkraine». Тема конкурсу «Українська вишивка – світовідчуття нації закодоване на полотні».

 

16.05.2024

Педагогічний колектив в та учні ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» взяли активну участь у проведенні Національної руханки у вишиванках «Дякую ЗСУ».

20.05.2024

Учениця групи 4-22 Булгакова Дар’я посіла 1 місце у ХХІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з англійської мови освітнього проєкту «На Урок».

23.05.2024

Учениця Дар’я Чорна стала переможницею районного етапу Міського конкурсу «Молода людина року» у 2024 році у номінації «Учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти» у Салтівському районі м. Харкова.

 

 

 

 


 Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2022/2023 н.р.

08.09.2022

Харківське вище професійне училище сфери послуг отримало спеціальний статус «Заклад освіти – учасник програми Google for Education». Цей статус означає, що понад 50% педагогічних працівників успішно завершили навчання за програмою «Google Digital Tools for Education/ Цифрові інструменти Google для освіти».

12.09.2022

Майстер в/н з професії «Візажист» Кононенко Наталія Валеріївна посіла 5 місце на Чемпіонаті світу з перукарського мистецтва (Франція) OMC Hairworld «World Cup» Paris 2022 в номінації «Smoky eye makeup».

13.09.2022

Майстер в/н Олешко Юлія Андріївна посіла призове індивідуальне ІІ місце на Чемпіонаті світу з перукарського мистецтва (Франція) OMC Hairworld «World Cup» Paris 2022.

30.09.2022

Вихователь Шелудько Сергій Анатолійович отримав Сумісну нагороду голови Адміністрації Салтівського району Харківської міської ради  та начальника Управління освіти «Серце віддаю дітям» у номінації «Золоті руки» на церемонії вручення сертифікату «Серце віддаю дітям».

27.10.2022

Викладач Пірог Вікторія Юріївна взяла участь у IV Всеукраїнському відкритому науково-практичному онлайн-форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії» з доповіддю на тему «Трансформація засобів навчання для формування hard skills кваліфікованих робітників в умовах воєнного та післявоєнного стану». Тези доповіді були опубліковані в збірнику матеріалів конференції в розділі «Наукова панель 13. Підготовка кваліфікованих кадрів в умовах війни та повоєнного відновлення України».

02.11.2022

Учні груп 4-22, 4-21, 2-21, 4-20, 2-20 Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяли участь у Всеукраїнській онлайн олімпіаді «Всеосвіта Осінь – 2022» з предметів «Біологія і екологія», «Хімія», «Англійська мова», «Українська мова». Всі учасники за підсумками отримали відповідні нагороди – сертифікати та дипломи. Підготували учнів для участі у Всеукраїнській онлайн олімпіаді досвідчені викладачі: Брунець Тетяна Михайлівна, Лепшеєва Вікторія Віталіївна, Кучерявенко Олена Ігорівна.

17.11.2022

13 здобувачів освіти взяли участь в онлайн-олімпіаді з математики «Всеосвіта Осінь – 2022», організованій освітнім порталом «Всеосвіта» (координатор –  викладач математики Субота Вікторія Вячеславівна). Учні отримали сертифікати і подяки, з них три диплома I ступеня, два диплома ІІ ступеня та два дипломи III ступеня, а саме:

 • Валерія ПІНЧУК, Ірина ГЛУШКО, Карина ЛУЦЕНКО – диплом І ступеня;
 • Єлизавета ІЩЕНКО, Анастасія РИСОВАНА – диплом ІІ ступеня;
 • Анастасія МАЙОРОВА, Поліна ЛІННИК – дипломи ІІІ ступеня.

Також  лист-подяку отримала директор ДПТНЗ ХВПУСП Матвійчук Лариса Іванівна за активну участь освітнього закладу в організації та проведенні Всеукраїнської дистанційної олімпіади «Всеосвіта Осінь – 2022».

Листопад 2022 р.

Учні 2-3 курсів взяли участь у III Всеукраїнському онлайн-конкурсі з англійської мови «Greenwich Pro» «Greenwich Pro» під керівництвом викладача Кучерявенко Олени Ігорівни. Учениця Гущина Дарина посіла  в конкурсі 3 місце.

05.12.2022

Активна участь учнів училища у XV Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» (Осінь 2022) з предмета «Фізика». Підготувала переможців  і учасників олімпіади старший викладач Чупрініна Валентина Іванівна.

06.12.2022

Керівник гуртка Антонов Олександр Валентинович нагороджений пам’ятною медаллю «За оборону міста-героя Харкова» з нагоди Дня Збройних Сил України.

13.12.2022

Викладач-методист Хмеленко Світлана Федорівна взяла участь у Всеукраїнському вебінарі «Організація навчально-виробничого процесу в умовах реформування ПТО: актуальні питання та сучасні аспекти», організованому НМЦ ПТО у Кіровоградській області, з доповіддю «Організація групової роботи здобувачів освіти на онлайн заняттях з предметів професійно-теоретичної підготовки в умовах дистанційного навчання».

14.12.2022
Учні училища посіли почесне 2-ге місце в ІІ (обласному) етапі ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед здобувачів освіти І, II, III курсів ЗП(ПТ)О Харківської області:

 • Чорна Дар’я
 • Сєрова-Лебедєва Яна
 • Лінник Поліна

Підготувала переможців викладач-методист Брунець Тетяна Михайлівна.

19.12.2022

Перемога учнів училища у ІІІ-му (обласному) етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Завдання конкурсу виконувались за допомогою сервісу  Google  Classroom, загальна кількість учасників – 65. Учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг показали такі результати:

 • Чорна Дар’я, учениця групи 4-22 першого курсу – 1 місце;
 • Лінник Поліна, учениця групи 4-20 третього курсу – 2 місце.

Підготувала переможців викладач-методист Брунець Тетяна Михайлівна.

19.12.2022

Викладач-методист Хмеленко Світлана Федорівна взяла участь у Всеукраїнському вебінарі «Сучасні технології навчання у професійній освіті: практичні кейси», організованому НМЦ ПТО у Запорізькій області, з доповіддю на тему «Організація групової роботи здобувачів освіти на онлайн заняттях з предметів професійно-теоретичної підготовки в умовах дистанційного навчання».

29.12.2022

Заступник директора училища з навчально-виробничої роботи Смоліна Надія Юріївна успішно завершила тренінг «Розроблення завдань для оцінювання на основі компетентностей» в рамках програми «EU4Skills: кращі навички для сучасної України».

31.12.2022

Майстер виробничого навчання з професії «Візажист» Кононенко Наталія Валеріївна отримала диплом старійшини від Спілки професіоналів України в індустрії краси, який підтверджує проходження сертифікації на право вести професійну діяльність в рамках чемпіонатів Спілки (секція: макіяж)

Грудень 2022 р.

Участь у обласному Web-фестивалі освітнього відеоконтенту «Road Skills», організованому Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області в номінації «Відеоконтент з професій швейного профілю». Матеріал для участі у фестивалі підготувала майстер виробничого навчання Жук Галина Василівна: вона представила майстер-клас «Обробка накладної кишені методом шаблонів».

22.02.2023

Участь викладача Пірог Вікторії Юріївни у Всеукраїнському Інтернет-марафоні «Педагогічна скарбничка: онлайн-інструменти сучасного педагога» з виступом на тему «Чек-лист для створення навчального відео контенту для підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного та післявоєнного стану».

24.01.2023

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Харківського вищого професійного училища сфери послуг Смоліна Надія Юріївна до Дня Соборності України отримала Грамоту МОН України за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців та плідну педагогічну діяльність.

01.03.2023

7 викладачів і майстрів в/н училища успішно завершили навчання на курсі «Тренінг для тренерів»/«Training of Trainer» програми «Цифрові інструменти Google для освіти», що проводились Академією цифрового розвитку під керівництвом Антоніни Букач.

07.04.2023

Викладач-методист Хмеленко Світлана Федорівна успішно пройшла навчання на курсі з комунікацій для закладів ПТО «Створюємо електронні навчальні курси в Articulate Storyline 3». Створений нею під час навчання курс «Робота барвниками І групи» опублікований на платформі Profosvita.

23.03.2023

Соціально-психологічна служба та педагоги училища взяли участь у тренінгу в рамках проєкту «Покращення можливостей для працевлаштування внутрішньо перемішених осіб та підтримка реформи професійно-технічної освіти (ПТО) в Україні» за ініціативи EU4Skills та Міністерства освіти і науки України для працівників ЗП(ПТ)О з метою психологічної підтримки.

24.03.2023

Учениця 1-го курсу групи 4-22 Чорна Дар’я посіла почесне 2 місце у фінальному етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Підготувала учасницю конкурсу викладач-методист Брунець Тетяна Михайлівна.

30.03.2023
Участь заступника директора з навчально-виробничої роботи Смоліної Надії Юріївни у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Модернізація змісту професійної освіти в умовах євроінтеграції України – 2023», організованій ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

16.04.2023

Педагоги взяли участь у встановленні нового рекорду України – найбільше зображення писанки, нанесене фарбою на асфальті. Малюнком прикрасили один із парків у Салтівському районі.

27.04.2023

Участь заступника директора з навчально-виробничої роботи Смоліної Надії Юріївни у міжрегіональному науково-практичному семінарі «Професійна діяльність педагога в умовах цифрового освітнього середовища» для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, організованому кафедрою технологій навчання, охорони праці та дизайну Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України і Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області. Надія Юріївна виступила з доповіддю на тему «Практичний досвід використання корпоративного домену в професійній діяльності педагога в умовах єдиного освітнього середовища».

29.04.2023

Участь викладача Верхогляд Вікторії Олексівни в обласному флеш-семінарі для педагогічних працівників машинобудівних та електротехнічних, будівельних та будівельно-монтажних професій, викладачів предмета «Охорона праці» ЗП(ПТ)О Харківської області на тему «Сучасні технології навчання як засіб реалізації мотивації та активізації навчальної діяльності здобувачів професійної освіти» з доповіддю «Використання сучасних засобів навчання як змістовний інструмент якісної освіти».

05.05.2023

Учні училища під керівництвом старшого викладача Малікової Інни Миколаївни взяли участь у VІІ-му Всеукраїнському національно-патріотичному конкурсі «Ми – Патріоти України!», організованому освітнім сайтом «Шкільний портал». Результати нашої участі такі:

 • 1 місце: Туровська Єва, Чорна Дар’я;
 • 2 місце: Кулинченко Софія, Миколка Дар’я, Федорченко Діана;
 • 3 місце: Кошелева Олеся.

17.05.2023

Викладач Пірог Вікторія Юріївна посіла 1 місце і отримала золоту медаль в номінації «Траєкторія розвитку фахової компетентності педагога як змістовний інструмент безперервного навчання впродовж життя» Чотирнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2023» з методичною розробкою «Формування hard skills та soft skills засобами ігрових технологій при різних формах навчання здобувачів освіти».

22-26.05.2023

Участь училища у Всеукраїнському тижні професійної освіти в межах Європейського року навичок. В рамках тижня були проведені різноманітні заходи:

 • хакатон «Формування компетентностей здобувачів освіти ЗП(ПТ)О для навчання протягом життя»;
 • івент «Sustainable, upcycling та recycling– санітари fashion індустрії;
 • виховний захід екологічного спрямування «Екологічні проблеми України»;
 • дайджест професій швейного та взуттьового профілів;
 • воркшоп Професій сфери послуг;
 • презентації професій б’юті індустрії.

31.05.2023

Старший майстер училища Абаніна Світлана Анатоліївна взяла участь у школі кращого педагогічного досвіду «Сучасний кейс старшого майстра: основа управління якістю професійно-практичної підготовки» для старших майстрів та методистів ЗП(ПТ)О, організованій і проведеній Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області. Вона виступила з доповіддю «Практичний досвід використання корпоративного домену для роботи з майстрами в/н за для забезпечення якості професійно-практичної підготовки».

15.06.2023

Участь Харківського вищого професійного училища сфери послуг у профорієнтаційому фестивалі «Велич і героїзм професійної освіти України», організованому Національним галузевим партнерством в легкій промисловості України.

На офіційному сайті громадської спілки «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «FashionGlobusUkraine» була представлена серія матеріалів про історію, досягнення та перспективність професійної освіти України. Матеріали Харківського вищого професійного училища сфери послуг були представлені на цій сторінці.

 


 Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2021/2022 н.р.

21 вересня 2021 року: участь викладача-методиста Хмеленко Світлани Федорівни в об’єднаному обласному семінарі-практикумі для голів методичних комісій, які організовують інноваційну діяльність у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, педагогічних працівників професій економічного напрямку та професій з використанням комп’ютерної техніки за темою «Змішане навчання як перспективна форма розвитку професійних компетентностей педагогів. Формування цифрових умінь педагогічних працівників шляхом впровадження електронних засобів навчання». Світлана Федорівна підготувала виступ на тему «Сучасний урок з використанням моделі змішаного навчання (предмет «Перукарська справа»).

 

20-23 вересня 2021 року: команда учнів ХВПУСП під керівництвом майстрів в/н Олешко Юлії Андріївни і Шаповал Юлії Олександрівни взяла участь у XXIV Чемпіонаті України Спілки професіоналів України в індустрії краси з моделювання брів, візажу, перукарського мистецтва і нігтьової естетики (м. Київ) і отримала найвищу нагороду – кубок та Гран-прі. Учні привезли з конкурсу 16 медалей.

Учениця групи 4-19 Таран Ірина здобула 5 нагород та отримала Гран-прі в категорії «студенти».

Майстер в/н Олешко Юлія Андріївни отримала кубок тренера та кубок за 1-ше місце в Чемпіонаті Європи ОМС в номінації «Жіноча зачіска на довгому волоссі».

Результати участі:

 • Мартиненко Юлія (група 2-19) посіла 3 місце в номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння»;
 • Жадан Наталія (група 2-19) посіла 3 місце в номінації «Весільна зачіска»;
 • Олейникова Катерина (група 4-19): 1 місце в номінації «Сучасна салонна зачіска «Світське життя», 2 місце в номінації «Весільна зачіска ОМС», 3 місце в номінації «Весільна зачіска ОМС», 3 місце в номінації «Модна жіноча зачіска на довгому волоссі ОМС», 2 місце в номінації «Стильне фарбування», 3 місце в номінації «Голлівудська хвиля»;
 • Таран Ирина (група 4-19): «Салонна зачіска «Світське життя» – 2 місце, «Весільна зачіска» – 2 місце; «Стрижка на довгому волоссі» – 1 місце», «Стрижка Каре» – 1 місце, «Стильне фарбування» – 3 місце;
 • Требушкова Катерина (група 4-19): «Салонна зачіска «Світське життя» – 2 місце (XXIII Чемпіонат України), «Чоловічий Full Fashion look» – 2 місце, «Стильний хвіст» – 2 місце, «Коктейльна зачіска з елементами плетіння» – 2 місце;
 • Москаленко Дарина (група 3-21): «Коктейльна зачіска з елементами плетіння» – 1 місце.

 

30 вересня 2021 року: нагородження викладача-методиста Хмеленко Світали Федорівни Подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців та плідну педагогічну діяльність під час традиційного Педагогічного Віче, присвяченого Дню працівників освіти.

 

18 листопада 2021 року: перемога учениці групи 9-19 Малькович Софії в I-му (регіональному) етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Worldskills Ukraine» 2021 за компетенцією «Технології моди» (майстри в/н – Жук Галина Василівна, Шаровкіна Валентина Анатоліївна).

 

25 листопада 2021 року: перемога випускниці ХВПУСП Безденежних Юлії у І-му (відбірковому) етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» з компетенції «Перукарське мистецтво».

 

01 (09) грудня 2021 року: перемога (І місце) учениці Лінник Поліни (група 4-19) у ІІ-му (обласному) етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (викладач – Брунець Тетяна Михайлівна).

14 грудня 2021 року: 3-тє місце учениці Ємельяненко Єлизавети у ІІІ-му (обласному) етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика для здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області (викладач – Брунець Тетяна Михайлівна).

17 грудня 2021 року: участь учнів ХВПУСП у фінальному тренінгу для тренерів з числа учнів ЗП(ПТ)О в рамках реалізації проекту «Підвищення обізнаності молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування», який реалізує Харківська обласна громадська організація «Твоє право». Захід проходив на базі молодіжного ХАБу «6/9». Учасники тренінгів провели онлайн-квести та зібрали 205 сертифікатів.

 

21-23 грудня 2021 року: участь заступника директора з навчально-виробничої роботи, викладача спеціальних дисциплін професій «Кравець» і «Закрійник» Смоліною Надії Юріївни у круглому столі для представників малого та середнього бізнесу, закладів професійно-технічної освіти легкої промисловості «Екологія в fashion-індустрії. Сталий розвиток та сучасні екологічні тренди в легкій промисловості України», організованому Fashion Cluster Ukraine, Kharkiv Fashion Cluster. Надія Юріївна виступила з доповіддю «Sustainable, upcycling та recycling – санітари fashion індустрії» та презентувала частину колекції «Hardskills», яку розробила творча команда училища під впливом Sustainable fashion.

 

Грудень 2021 року: участь у Чемпіонаті Світу з перукарського мистецтва ОМС Hairworld – OMC WORLD CUP ONLINE 2021.

Майстер в/н Олешко Юлія Андріївна – бронзовий призер Чемпіонату світу (3 місце) у номінації «LADIES FASHION BRIDAL» (жіноча весільна зачіска) (категорія «майстри»).

Учениця групи 2-19 Олєйнікова Катерина посіла призове 6 місце в номінації «LADIES CREATIVE STYLE» (жіноча креативна зачіска на короткому волоссі) (категорія «юніори»).

Готувала до участі у конкурсі обох учасниць випускниця училища Мавтійчук Юлія Михайлівна – тренер національної збірної СПУ.

 

Жовтень 2021 року: учні ХВПУСП під керівництвом викладача історії Інни Малікової взяли участь у Всеукраїнському національно-патріотичному конкурсі під назвою «Я – козацького роду!». В конкурсі взяли участь 16 учнів І–ІІІ курсів, з груп 9-19, 2-20, 2-21, 18-21. Стали переможницями (1 місце) учениці Разінькова Дар’я і Зайцева Орина.

 

Жовтень 2021 року: участь учнів ХВПУСП у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Greenwich Pro – 2021», який проводиться відповідно до наказу МОН України № 105 від 07.02.2013 року в межах виконання програми вивчення та популяризації іноземних мов (викладач – Кучерявенко Олена Ігорівна): 1 золотий сертифікат (Ємельяненко Єлизавета), 1 бронзовий сертифікат (Проскурніна Ангеліна) та сертифікати учасників.

 

28 січня 2022 року: участь в обласній Інтернет-конференції «Реалізація принципів партнерства в ЗП(ПТ)О як важливий чинник підготовки кваліфікованих працівників». З доповіддю «Перевернутий клас – модель змішаного навчання для розвитку soft та hard skills, важливих навичок для професій швейного профілю» виступили заступник директора з навчально-виробничої роботи Смоліна Надія Юріївна і старший викладач Долженко Наталія Вікторівна .

 

21 липня 2022 року: перемога (ІІ місце) учениці групи 4-19 Ємельяненко Єлизавети у підсумковому етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (наказ Міністерства освіти і науки України №654 від 21.07.2022). Готувала ученицю до участі у конкурсі викладач-методист Брунець  Тетяна Михайлівна.

 


Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2020/2021 н.р.

4-6 серпня 2020 року перемога в Одинадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2020» з проектом «Віртуальний методичний кабінет як засіб удосконалення організації методичної роботи», розробленим заступником директора з навчально-методичної роботи Маргаритою Вікторівною Карпенко і викладачем Вікторію В’ячеславівної Гусєвою. Училище було нагороджено дипломом і золотою медаллю в номінації «Організаційні, педагогічні й методичні засади побудови престижної та сучасної професійної освіти».

27 серпня 2020 року – викладачка української мови та літератури Брунець Тетяна Михайлівна була нагороджена Почесною Грамотою Харківської обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики в галузі освіти, сумлінну працю та високий рівень професійної майстерності під час Обласної серпневої педагогічної конференції за темою «Освіта Харківщини: виклики сьогодення та завдання з організації якісного освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році».

 

18 вересня 2020 року – перемога учениці групи 3-19 Сасім Аліни в обласному конкурсі фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Перукар (перукар-модельєр)», який є ІІ етапом Всеукраїнського конкурсу. Підготували переможницю майстер виробничого навчання Шаповал Юлія Олександрівна і викладач-методист Хмеленко Світлана Федорівна.

 

2 жовтня 2020 року – команда учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг «Drive» під керівництвом соціального педагога училища Курганської Тетяни Юріївни стала переможцем спортивно-профілактичного квесту для підлітків і молоді «Наркотики? Не моя тема!», який був організований Центром денного перебування «Компас» Благодійної організації «Харківський Благодійний Фонд «Благо» в рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» за підтримки МБФ «СНІД Фонд Схід – Захід» (AFEW – Україна).

Вересень 2020 року – участь членів гуртка «Скарби української мови» в Інтернет-олімпіаді «Всеосвіта Осінь-2020». Перемогу в олімпіаді одержали:

 • І місце: Таран Ірина, учениця групи 4-19;
 • ІІ місце: Добріна Марія, учениця групи 4-19, та Лінник Поліна, учениця групи 4-20;
 • ІІІ місце: Святенко Світлана та Сипка Еріка, учениці групи 4-19.

Листопад 2020 року – участь членів математичного гуртка «Альфа» у VII Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді з математики для учнів 1-11 класів, організованій освітнім проєктом «На Урок»:

 • Жабич Анна (гр. 4-19), Кійова Світлана (гр. 4-19), Мартошенко Юлія (гр. 2-19), Тільна Юлія (гр. 9-18), Григор’єва Яна (гр. 9-18) отримали Диплом переможця 1-го ступеня
 • Загібалова Дар’я (гр. 2-19), Єлизаветта Михайліченко (гр. 2-19) були нагороджені диплом 2-го ступеня

Листопад 2020 року – 5 місце майстра виробничого навчання Безденежних Юлії Андріївни у Чемпіонаті Світу з перукарського мистецтва ОМС Hairworld 2020 в номінації «LADIES FASHION BRIDAL STYLE» (весільна зачіска).

03 грудня 2020 року – участь викладачів Хмеленко Світлани Федорівни та Пірог Вікторії Юріївни у Всеукраїнському вебінарі на тему «Діджиталізація освітнього процесу в ЗП(ПТ)О». Старший викладач Хмеленко Світлана Федорівна представила власну «Модель використання електронних освітніх ресурсів для підготовки кваліфікованих робітників з професії «Перукар (перукар-модельєр)» в умовах дистанційного навчання», а викладач Пірог Вікторія Юріївна виступила з доповіддю «Упровадження в освітній процес технологій змішаного навчання на основі G Suite for Education».

Лютий 2021 року – участь лідерів учнівського самоврядування Юрченко Анастасії та Матюхіної Альони у навчальному тренінгу за програмою «Подорож4LIFE» для підлітків, який відбувся у м. Києві. Дівчата пройшли 5 запланованих етапів програми, які включали вправи та інформацію про сексуально-репродуктивне здоров’я та права.

25 лютого 2021 року – участь викладача Пірог Вікторія Юріївна у Всеукраїнському вебінарі «Застосування змішаного навчання в освітньому процесі для ефективної підготовки кваліфікованих робітників», проведеному Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області. Тема виступу викладача – «Упровадження в освітній процес технологій змішаного навчання на основі G Suite for Education».

26-27 лютого 2021 року – участь у Відбірковому турі XXIV Чемпіонату України СПУ «Перша столиця» з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу, який був організований на Арт Заводі МЕХАНІКА в рамках виставки Харків Beauty DAYS Спілкою професіоналів України в індустрії краси. 9 учнів ХВПУСП взяли участь у змаганнях в категорії «студенти», 7 з них посіли призові місця.

Переможницею у номінації «Чоловічий модний образ» стала учениця групи 2-19 «Перукар. Візажист» Колесник Катерина.

У номінації «Модна жіноча зачіска на довгому волоссі: 2 види робіт» результати участі такі:

 • Олєйнікова Катерина, гр. 4-19 – 2 місце;
 • Требушкова Катерина, гр. 4-19 – 3 місце.

У номінації «Весільна зачіска»:

 • Пудря Єлизавета, випускниця гр. 3-19 – 2 місце;
 • Жадан Наталя, гр. 2-19 – 3 місце.

У номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння» учні також вибороли 2 і 3 місце:

 • Мартошенко Юлія, гр. 2-19 – 2 місце;
 • Шейн Анастасія, гр. 2-19 – 3 місце.

Тренували учасників конкурсу сертифіковані тренери Спілки професіоналів України майстри виробничого навчання Шаповал Юлія Олександрівна і Безденежних Юлія Андріївна. Також вони виконували під час змагань обов’язки старійшин.

18 березня 2021 року – директор ХВПУСП Матвійчук Лариса Іванівна була нагороджена Почесною грамотою виконкому міської ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, а майстру виробничого навчання Мироненко Ніні Анатоліївні оголошено Подяку міського голови з нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.

25 березня 2021 року викладач предмету «біологія і екологія» Лепшеєва Вікторія Віталіївна взяла участь в обласній школі кращого педагогічного досвіду для викладачів предметів природничої підготовки на тему «Екологічне виховання на уроках біології, хімії та географії – створюємо екологічний проєкт», яку в онлайн режимі проводив НМЦ ПТО.

30 березня 2021 року завідувач бібліотеки Ладжаєва Ганна Олександрівна взяла участь в обласному методичному кластері для бібліотекарів ЗП(ПТ)О на тему «Дистанційні послуги бібліотек», який в он-лайн режимі проводив НМЦ ПТО. Ганна Олександрівна представила власний досвід з дистанційної роботи бібліотеки та продемонструвала презентацію «Інформаційне забезпечення дистанційного навчання ДПТНЗ «ХВПУСП».

31 березня 2021 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбувся огляд виставки творчих робіт учнів гуртків декоративно-прикладної та технічної творчості під девізом «Гімнастика для розуму і не тільки» в рамках щорічного обласного огляду-конкурсу технічної та декоративно-прикладної творчості серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області.

У двох залах комісії були представлені тематичні виставки кращих робіт учнів під керівництвом майстрів виробничого навчання та гуртка декоративно-прикладного мистецтва під керівництвом Кохан Ганни Анатоліївни. Кожна професія представила на виставці кращі творчі роботи гуртківців.

За результатами огляду-конкурсу Харківське ВПУ сфери послуг стало переможцем і отримало Гран-прі.

11-17 березня 2021 року – учні ХВПУСП під керівництвом старшого викладача Малікової Інни Миколаївни взяли участь у VІ-му щорічному Всеукраїнському національно-патріотичному конкурсі «Ми – Патріоти України!», організованому освітнім сайтом «Шкільний портал». Результати нашої участі такі:

 • Ємельяненко Єлизавета (група 4-19) — перемога;
 • Жабич Анна (група 4-19) — перемога;
 • Петракова Ярослава (група 4-19) — 1 місце;
 • Проскурніна Ангеліна (група 2-19) — 2 місце;
 • Савченко Мар’яна (група 9-18) — 2 місце;
 • Тільна Юлія (група 9-18) — 2 місце;
 • Сурков Артур (група 2-19) — 2 місце.

22 квітня 2021 року – на базі ХВПУСП в онлайн форматі науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області для педагогічних працівників професій легкої промисловості, сфери послуг, харчової промисловості та торгівлі ЗП(ПТ)О було організовано обласну школу професійного зростання (онлайн-воркшоп) за темою «Методика розробки та створення електронного КМЗ (комплексного методичного забезпечення) предмета». Своїм досвідом поділилися заступник директора з навчально-виробничої роботи Смоліна Надія Юріївна, викладач Пирог Вікторія Юріївна, викладач-методист Хмеленко Світлана Федорівна.

Квітень 2021 року – участь у 5-му Всеукраїнському конкурсі «Прорив легкої промисловості України», який щорічно проводить ГС «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «ФЕШН ГЛОБУС ЮКРЕЙН» та Асоціація швейних училищ України за сприянням Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України. Колекція одягу Hardskills, виготовлена для участі у конкурсі, була створена під впливом Sustainable fashion – свідома мода, принцип екологічності та соціальної справедливості, змушує замислитись не тільки про одяг, а й про спосіб життя. В номінації «STREET STYLE» за сумою оцінок журі наша колекція увійшла до п’ятірки кращих.

28 квітня 2021 року – участь викладача Верхогляд Вікторії Олексіївни в обласному онлайн-хакатоні «Сучасний урок: у пошуках стратегії» з предмета «Охорона праці» з виступом на тему «Засоби навчання для вивчення тем, розділів і вузлових питань предмета «Охорона праці», організованому Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області.

9 травня 2021 року – перемога майстра виробничого навчання Безденежних Юлії Андріївни у Чемпіонаті Європи 2021 з перукарського мистецтва, що у складі Національної збірної команди України з перукарського мистецтва, макіяжу та моделювання брів посіла 1 місце в номінації «Jr Ladies Commercial Day». Чемпіонат через карантинні обмеження проводився в онлайн-форматі. Серед офіційних тренерів збірної команди – Матвійчук Юлія Михайлівна, яка, як і Юлія Андріївна, є випускницею Харківського вищого професійного училища сфери послуг.

26-28 травня 2021 року – участь у Дванадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2021». Представлена робота в номінації «Використання цифрових освітніх інструментів для забезпечення ефективного дистанційного й змішаного навчання в кризових умовах», яку виконали заступник директора з навчально-методичної роботи Карпенко Маргарита Вікторівна і викладач Субота Вікторія В’ячеславівна, була нагороджена дипломом та срібною медаллю.

26 травня 2021 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбувся звітний концерт художньої самодіяльності під девізом «Гімнастика для розуму і не тільки» в рамках 2-го етапу обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області.

За результатами огляду-конкурсу Харківське ВПУ сфери послуг стало переможцем і отримало Гран-прі.

 

10 червня 2021 року cтарший викладач Долженко Наталія Вікторівна взяла участь у Всеукраїнській конференції «Сучасна підготовка кваліфікованих робітників легкої промисловості у закладах професійної (професійно-технічної) освіти», присвяченій Дню працівників легкої промисловості, з виступом на тему «Формування інноваційного освітнього середовища у контексті проектування особистісного розвитку здобувачів освіти». Захід був організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Полтавській області.

 


Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2019/2020 н.р.

18-20 вересня 2019 року. Участь у XXII Чемпіонаті України – фіналі відбіркових турів 2018-2019 років Спілки Професіоналів України в індустрії краси (м. Київ):

 • команда Харківського вищого професійного училища сфери послуг посіла 3 місце за кількістю учасників та одержання призових місць і була нагороджена дипломом і подякою;
 • майстер виробничого навчання, випускниця училища Безденежних Юлія Андріївна стала переможцем в чотирьох номінаціях в категорії «майстри» («Весільна зачіска ОМС (1-й вид)», «Весільна зачіска ОМС (2-й вид)», «Модна жіноча зачіска на довгому волоссі ОМС (1-й вид)», «Модна жіноча зачіска на довгому волоссі ОМС (2-й вид)») та була нагороджена Гран-прі як кращий майстер з перукарського мистецтва (тренер – Матвійчук Юлія Михайлівна, тренер національної збірної СПУ);
 • 1 місце в номінації «Smoky eyes», категорія «учні» посіла учениця групи 2-18 «Перукар, візажист» Протопопова Анастасія (тренер – Чевалкова Наталія Вячеславівна);
 • 2 місце в номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння», категорія «учні» посіла учениця групи 3-18 Вернигорова Аліна (тренер – Мироненко Ніна Анатоліївна);
 • 3 місце в номінації «Чоловіча стрижка з укладанням», категорія «учні» посіла учениця групи 3-18 Костіна Анастасія (тренер – Вертель Вікторія Віталіївна);
 • 3 місце в номінації «Smoky eyes», категорія «учні» посіла учениця групи 2-18 «Перукар, візажист» Губаренко Анастасія (тренер – Чевалкова Наталія Вячеславівна).

Викладач спецдисциплін професії «візажист» Чевалкова Наталія Вячеславівна виконувала на конкурсі обов’язки старійшини в секції «візаж».

26 вересня 2019 року. Участь у II-й міжвузівській конференції «Харкову-365: історія та сучасність», яка була проведена у Харківському держаному професійно-педагогічному коледжі імені В.І. Вернадського, учениці Приз Олександри під керівництвом викладача Маркової Тетяни Юріївни з роботою пошукового характеру «Вивчення історії Лисої гори міста Харкова із використанням методу проектів».

20-27 жовтня 2019 року. Участь у Відкритому всеукраїнському конкурсі читців художнього слова «Білі конвалії» та Відкритому всеукраїнському конкурсі акторської пісні «PrimaVera» (присвяченому Людмилі Гурченко):

 • Соболєва Інна – лауреат ІІ премії в номінації «Підлітки» у Відкритому всеукраїнському конкурсі читців художнього слова «Білі конвалії», керівник – Рукавішнікова К.О.
 • Реброва Олена – лауреат ІІІ премії в номінації «Юнацтво» у Відкритому всеукраїнському конкурсі акторської пісні «PrimaVera» (присвяченого Людмилі Гурченко), керівник – Антонов О.В.
 • Костіна Анастасія – учасник Відкритого всеукраїнського конкурсу акторської пісні «PrimaVera» (присвяченого Людмилі Гурченко), керівник Антонов О.В.

22-24 жовтня 2019 року. Участь в Одинадцятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» в Києві. Методична розробка уроку теоретичного навчання з предмету «Перукарська справа» на тему «Правила та методи накручування волосся на електрощипці» викладача-методиста Хмеленко Світлани Федорівни була нагороджена дипломом і срібною медаллю в номінації «Розробка й впровадження інноваційних засобів навчання, проєктів, програм і рішень у закладах освіти».

23 жовтня 2019 року на базі училища було проведено засідання обласної методичної секції викладачів української мови і літератури, українського ділового мовлення на тему «Застосування компетентнісного підходу до організації уроку через використання традиційних та інноваційних технологій». Викладач Брунець Тетяна Михайлівна розповіла про власний досвід, продемонструвала свої напрацювання, провела з викладачами воркшоп.

29 жовтня 2019 року на базі Харківського вищого професійного училища сфери послуг Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області був проведений обласний семінар-практикум для викладачів предмета «Громадянська освіта» на тему «Реалізація змісту громадянської освіти: проблеми та перспективи». Відкритий урок на тему «Стереотипи та упередження. Дискримінація» провела викладач училища Верхогляд Вікторія Олексіївна.

14 листопада 2019 року на базі ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» відбувся І (відбірковий) етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» з компетенцій «Перукарське мистецтво» і «Технології моди».

У І (відбірковому) етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» за компетенцією «Перукарське мистецтво» перемогу здобув Плакса Микита – випускник ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості», представниця Харківського вищого професійного училища сфери послуг учениця 2 курсу Костіна Анастасія посіла почесне 2 місце. В конкурсі за компетенцією «Технології моди» перемогу здобув учень Харківського вищого професійного училища сфери послуг Надьон Дмитро.

19 листопада 2019 року. Збірна команда дівчат Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяла участь в обласних спортивних змаганнях з баскетболу 3×3 в рамках спартакіади «Спорт протягом життя» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які проводились 19 листопада на базі Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області».

20 листопада 2019 року на базі Харківського вищого професійного училища сфери послуг була проведена обласна школа позитивного педагогічного досвіду заступників директорів з навчально-виховної роботи під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи ХВПУСП Щербакової Олени Вікторівни. Тема школи – «Виховання соціально активної особистості через творчий підхід до виховного процесу».

18 грудня 2019 року. Збірна команда Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяла участь в обласних щорічних спортивних змаганнях з волейболу (дівчата) в рамках спартакіади «Спорт протягом життя» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які проводяться у Центрі професійно-технічної освіти №1.

04 лютого 2020 року збірна команда учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяла участь в обласних щорічних спортивних змаганнях з настільного тенісу «Спорт протягом життя» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проводились у ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище будівництва».

11 і 18 лютого 2020 року. Участь учнів училища у обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з предметів загальноосвітньої підготовки, які відбулись в системі професійно-технічної освіти Харківської області. Змаганням відбувались на базі ДПТНЗ «Регіональний центр професійної освіти ресторанно-готельного, комунального господарства, торгівлі та дизайну» (українська мова і література, фізика, історія) та ДНЗ «Харківське вище професійне училище №6» (англійська мова, математика, хімія).

19-20 лютого 2020 року. Участь у Відбірковому турі XXIII Чемпіонату України СПУ «Перша столиця», який відбувся в ХНАТОБі. Учасники змагалися у перукарському мистецтві, макіяжі, моделюванні брів та нігтьовій естетиці. Учні ХВПУСП взяли участь у змаганнях та отримали наступні результати:

Макіяж:

 • Міщенко Вікторія (група 2-18) – 2 місце в номінації «New look» (категорія «юніори»);
 • Рисенко Ольга (група 2-18) – 3 місце в номінації «Креативний макіяж» (категорія «юніори»);
 • Василенко Марина (група 2-18) – 2 місце в номінації «Color Smoky Eyes» (категорія «майстри»);
 • Погореловська Анастасія (група 2-18) – 3 місце в номінації «Color Smoky Eyes» (категорія «майстри»);
 • Зосимова Тетяна (група 7-19) – 3 місце в номінації «New look» (категорія «юніори»);

Готували учнів до участі у конкурсі Чевалкова Наталія Вячеславівна і Шевченко Аліна Владиславівна.

Перукарське мистецтво:

 • Сасім Аліна (група 3-19) – 1 місце в номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння» (категорія «юніори»);
 • Буцька Юлія (група 2-18) – 2 місце в номінації «Весільна зачіска» (категорія «юніори»);
 • Требушков Катерина (група 4-19) – 2 місце в номінації «Стильне фарбування»;
 • Требушков Катерина (група 4-19) – 4 місце в номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння» (категорія «юніори»);
 • Дудкіна Олександра (курсова підготовка) – 5 місце в номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння» (категорія «юніори»);
 • майстер в/н Безденежних Юлія Андріївна посіла 1 місце в номінації «Модна жіноча зачіска на довгому волоссі. 2 види робіт» в категорії «майстри».

Готували учнів до участі у конкурсі Шаповал Юлія Олександрівна і Безденежних Юлія Андріївна.

Училище було нагороджено дипломом «За кращу команду».

27 лютого 2020 року. В Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбувся огляд виставки творчих робіт учнів гуртків декоративно-прикладної та технічної творчості під девізом «Знай! Думай! Мрій!» в рамках щорічного обласного огляду-конкурсу технічної та декоративно-прикладної творчості серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області.

Виставка була розподілена по секціям:

 • Технічна творчість учнів, декоративно-прикладна творчість, ужитково-декоративне мистецтво.
 • Інсталяції: «Казковий світ», «Чаруюча краса невідомого», «Злато-срібло», «Я і природа».

Були представлені колекції сучасного одягу: «Купава», «057», «Карчата», «Казковий калейдоскоп», «Під небом Парижу».

27 лютого 2020 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбувся звітний концерт художньої самодіяльності під девізом «Знай! Думай! Мрій!» в рамках 2-го етапу обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області.

Журі відмітило щирість виконавців, їх творче натхнення і безсумнівний талант. Учні з керівниками гуртків працювали над сценарієм концерту та запропонували розповісти про учнів училища, про їх думки і мрії. Разом із керівником гуртка створили чудову декорацію «Дерево мрій».

02 березня 2020 року збірна команда Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяла участь у змаганнях в особистісно-командній першості московського району м. Харкова зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед команд професійно-технічних навчальних закладів району. Змагання проводились 28 лютого в тирі загальноосвітньої школи № 97.

28 травня 2020 року працівники Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяли активну участь в онлайн-наративі для старших майстрів ЗП(ПТ)О на тему «Робота майстрів виробничого навчання в умовах карантину: досвід роботи», який був організований Науково-методичним центром ПТО у Харківській області на платформі Google Meet. З доповідями виступили: старший майстер Абаніна Світлана Анатоліївна, майстер в/н Жук Галина Василівна.

21 травня 2020 року відбулося онлайн-заняття школи досвіду роботи для методистів ЗП(ПТ)О Харківської області, під час якого працівники Харківського вищого професійного училища сфери послуг поділилися своїм досвідом організації і проведення методичної роботи. Керівник школи – методист ХВПУСП Самара Ірина Вікторівна.

Також в роботі школи активну участь взяли: заступник директора з навчально-методичної роботи Карпенко Маргарита Вікторівна, викладач-методист Хмеленко Світлана Федорівна, викладач-методист Брунець Тетяна Михайлівна,  бібліотекар Ладжаєва Ганна Олександрівна.

 


Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2018/2019 н.р.

21 вересня 2018 року. Участь у заходах в рамках соціального проекту «Фестиваль Молодіжний Схід-бенд». В роботі локації перукарського напрямку взяли участь майстри виробничого навчання Вертель Вікторія Віталіївна і Шаповал Юлія Олександрівна та учні навчальних груп другого курсу 3-17 та 2-17 Безденежних Юлія, Півник Влада, Окладна Альона, Ісакова Дарина.

Наприкінці вересня 2018 року у рамках Тижня моди в Мілані у відбувся міжнародний конкурс дизайнерів European Fashion Union. В рамках конкурсу був проведений міжнародний конкурс візажистів «International Makeup Awards», які створювали образи моделей для показу. Серед 22-х візажистів – учасників зазначеного конкурсу були майстер виробничого навчання Харківського ВПУ сфери послуг Чевалкова Наталія В’ячеславівна та учениця групи 8-17 Тетяна Зионг. Робота Наталії В’ячеславівни зайняла 3 місце, а робота Зионг Тетяни була визнана кращою за креативністю та стала переможцем конкурсу.

2 жовтня 2018 року на базі Харківського вищого професійного училища сфери послуг Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області було проведено обласний семінар-практикум для соціальних педагогів професійно-технічних навчальних закладів м. Харкова та області.

9 жовтня 2018 року на базі Харківського вищого професійного училища сфери послуг Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області був проведений обласний семінар-практикум заступників директорів з навчально-виробничої роботи на тему «Управління освітнім процесом у закладах професійної освіти як основа продуктивних освітніх змін».

 

11 жовтня 2018 року, напередодні Дня захисника України, збірна команда учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяла участь у обласних змаганнях Спартакіади «Спорт протягом життя» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які відбулися у місті Харкові на стадіоні «Старт».

В рамках Фестивалю «Дзеркало моди-Львів-2018» 17-18 жовтня пройшов ХХІ Чемпіонат України СПУ– Перукарське мистецтво, нігтьова естетика, макіяж, моделювання брів, нарощення вій. Учні училища із задоволенням взяли участь у змаганні професіоналів в категорії «учні».

За підсумками змагань перукарів учениця групи 3-17 Безденежних Юлія в номінації «Весільна зачіска» виборола 1 місце в Чемпіонаті України;

В номінації «Модна жіноча зачіска «Кудрі та хвилі» учениця групи 3-17 Ісакова Дарина зайняла 5 місце.

За підсумками змагання візажистів учениця групи 3-17 Руденко Віолетта виборола 1 місце в номінації «Smoky eyes» в категорії «учні».

23-25 жовтня 2018 р. участь в Десятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», яка відбулась в місті Києві та була організована за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України. Як представник професійно-технічної освіти Харківщини у виставці взяв участь Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Харківській області разом з деякими закладами професійної (професійно-технічної) освіти.

 

26 жовтня 2018 року в м. Харкові у єврейському культурному центрі «БейтДан» відбувся інклюзивний показ мод, в якому взяли участь жінки з інвалідністю, обмежені в пересуванні. Учениці професії «перукар» Харківського ВПУ сфери послуг під керівництвом досвідченого майстра виробничого навчання Кульші Лариси Сергіївни робили зачіски учасницям показу мод. Дівчата відмітили, що спілкування з цими духовно сильними, цілеспрямованими людьми багато в чому змінило їх світогляд, дало сильну мотивацію, яка заставляє рухатися далі, надало впевненості, що немає нічого неможливого.

1 листопада 2018 року в ХВПУСП була проведена обласна школа передового педагогічного досвіду для викладачів та майстрів в/н за професією «Перукар (перукар-модельєр)». Тема заняття – «Використання новітніх програмних засобів навчального призначення для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках». Керівник школи – викладач вищої категорії Хмеленко Світлана Федорівна.

4 листопада 2018 року збірна команда учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяла участь у змаганнях з футзалу, які проводились в спортивному залі Вищого професійного училища № 6 м. Харкова в рамках обласної Спартакіади «Спорт протягом життя».

4-5 листопада 2018 року в м. Києві проводився XXI Чемпіонат України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики, візажу, перманентного макіяжу та нарощуванню вій. Майстер в/н з професії «візажист» Чевалкова Наталія Вячеславівна представила на конкурсі 2 роботи та посіла 2-е місце в номінації «Smoky Eyes» в категорії «майстри».

14 листопада 2018 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг Науково-методичним центром професійно-технічної освіти в Харківській області була організована обласна школа позитивного педагогічного досвіду роботи заступника директора з навчально-виховної роботи під керівництвом Щербакової Олени Вікторівни на тему «Виховання соціально активної особистості через творчий підхід до виховного процесу». Для учасників школи Чевалковою Наталією Вячеславівною був проведений майстер-клас «Сучасні креативні тенденції в індустрії моди і краси».

22 листопада 2018 року – участь Жук Г.В. та Пирог В.Ю. в обласному вебінарі для педагогічних працівників професій громадського харчування та торгівлі, легкої промисловості, побутового обслуговування населення закладів професійної (професійно-технічної) освіти за темою «Розвиток професійної майстерності педагога як важлива складова підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників» з виступами:

 • «Використання елементів SMART-технологій при професійній підготовці учнів за професією «Ювелір-монтувальник. Ювелір-закріпник» – викладач Пірог Вікторія Юріївна;
 • «Використання інноваційних педагогічних технологій навчання для активізації пізнавальної діяльності майбутніх кравців» – майстер в/н Жук Галина Василівна.

22-23 листопада – участь у ярмарку стартапів і Інноваційному форумі, який відбувся у науково-бібліотечному центрі Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Заступник з навчально-виробничої роботи Харківського вищого професійного училища сфери послуг Смоліна Надія Юріївна взяла участь у цих заходах.

27 листопада 2018 року – участь учениці Півник Влади у Всеукраїнськогму конкурсі професійної майстерності WORLDSKILLS UKRAINE у компетенції «Перукарське мистецтво».

 

30 листопада 2018 року збірна команда учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяла участь у змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед допризовної молоді Московського району м. Харкова, присвячених 27-й річниці Збройних Сил України.

1 грудня 2018 року – перемога учениці Василенко Марини (група 2-18 «Перукар, візажист») у вікторині (конкурсі рефератів) «Правовий світогляд», організованій Харківським державним будинком художньої та технічної творчості на виконання указу президента України від 14 листопада 2017 року №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» та Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 р. №1012-р «Про схвалення Стратегії інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права на період до 2019 року».

 

2 грудня 2018 року – участь у конкурсному дефіле в рамках щорічного Параду Наречених -2018 «Музика – це ми. Музика навколо нас». Учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг під керівництвом майстра в/н професії «візажист» Чевалкової Наталії В’ячеславівни взяли участь в конкурсному дефіле і здобули перемогу:

 • майстер в/н Чевалкова Наталія В’ячеславівна (стиліст) – перемога в конкурсі стилістів в номінації «Поп-музика»;
 • учениця групи 2-17 Софія Завалій (стиліст-візажист) – перемога в конкурсі стилістів в номінації «Фольклор. Народна музика»;
 • учениця групи 2-17 Шлапак Анастасія (візажист) – перемога в конкурсі стилістів в номінації «Класична музика»;
 • учениця групи 2-17 Ісакова Дарина (перукар) – перемога в номінації «Класична музика».

Крім цього, два образи наречених були удостоєні призу глядацьких симпатій.

20 грудня 2018 року збірна команда учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг (Марченко Олег, Батула Карина – група 1-18 «ювелір», Кравченко Єгор – група 18-18 «взуттьовик») взяли участь у змаганнях з настільного тенісу серед команд закладів професійної (професійно-технічної) освіти в рамках спартакіади «Спорт протягом життя».

29 січня 2019 року – збірна команда учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяла участь у змаганнях зі стрітболу в рамках обласної Спартакіади «Спорт протягом життя» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.

14 лютого 2019 року Харківське вище професійне училище сфери послуг стало спонсором свята в Харківському спеціалізованому навчально-виховному комплексі №7. Учні груп 7-18, 3-18 і 2-17 під керівництвом майстрів виробничого навчання Діденко Людмили Анатоліївни та Хованової Ждани Костянтинівни підготували учасників конкурсу «В гостях у Святого Валентина». КЗ “Харківський спеціалізований навчально-виховний комплекс №7” Харківської обласної ради в особі директора Масловської Юлії Сергіївни висловив щиру подяку учням та майстрам за гарні зачіски та стильний візаж.

19 лютого 2019 року збірна команда Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяла участь в обласних щорічних спортивних змаганнях з волейболу (дівчата) в рамках спартакіади «Спорт протягом життя» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

22 лютого 2019 року з метою формування на державному та міжнародному, рівнях іміджу Харкова як міста, що динамічно розвивається у сфері дизайну та легкої промисловості, провадження культурної, освітньої та наукової діяльності, сприяння розвитку легкої промисловості в Харківському регіоні був підписаний меморандум про співробітництво між Державним професійно-технічним навчальним закладом «Харківське вище професійне училище сфери послуг», Всеукраїнською громадською організацією «Харківський Кластер легкої промисловості та дизайну» та Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Основні напрямки співробітництва:

 • створення комунікаційної платформи між виробниками і профільними навчальними закладами;
 • розробка програм підвищення престижу професій фахівців легкої промисловості;
 • організація спільних освітніх програм і проектів.

27 лютого 2019 року наші партнери – представники Харківського кластеру легкої промисловості та дизайну Олег Єгоров (голова організації) та Марія Бисова (дизайнер, засновник бренду maKha) – в рамках співробітництва відвідали Харківське вище професійне училище сфери послуг.

12 березня 2019 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбувся звітний концерт художньої самодіяльності під девізом «Творчість об’єднує і надихає!» в рамках 2-го етапу обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області. Харківське вище професійне училище сфери послуг стало переможцем (Гран-прі) у щорічному обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області та було нагороджено дипломом.

19.03.2019. НМЦ ПТО у Харківській області було проведено щорічну обласну виставку-огляд методичних матеріалів викладачів загальноосвітньої підготовки за темою «Формування ключових компетентностей – запорука конкурентоспроможності сучасного кваліфікованого робітника» у двох номінаціях: методична розробка уроку або методична розробка виховного заходу з предмета. Викладач української мови та літератури Брунець Тетяна Михайлівна взяла участь у виставці-огляді у номінації «Методична розробка уроку» з методичною розробкою уроку з предмета «Українська література» на тему «Оксана Забужко «Казка про калинову сопілку»: вічні філософські категорії життя і смерті, добра і зла, любові й ненависті».

Робота викладача в огляді-конкурсі виявилася однією з найкращих серед 27-ми і посіла 3-тє місце.

21 березня 2019 року – участь у Фіналі Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів «Start Fashion» в рамках проекту «Kharkiv Fashion 2019» (на Арт-заводі «Механіка»). Творча група Харківського вищого професійного училища сфери послуг представила колекцію жіночого одягу «KupaVa» в номінації «National Style».

21 березня 2019 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбувся огляд виставки творчих робіт учнів гуртків декоративно-прикладної та технічної творчості під девізом «Творчість об’єднує і надихає!» в рамках щорічного обласного огляду-конкурсу технічної та декоративно-прикладної творчості серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області.

Харківське вище професійне училище сфери послуг стало переможцем (Гран-прі) у щорічному обласному огляді-конкурсі технічної та декоративно-прикладної творчості серед закладів П(ПТ)О Харківської області.

22-23 березня 2019 року в місті Хмельницький проводився ІV Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України 2019» – спільний проект Національного галузевого партнерства в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine» та асоціації швейних училищ України, який проходив під патронатом Міністерства освіти і науки України. Колекція одягу Харківського вищого професійного училища сфери послуг «057» посіла 2 місце в номінації «Сучасні молодіжні колекції». Тематика колекцій присвячена популяризації безпеки дорожнього руху серед молоді України.

Колекцію розробили та виготовили фахівці швейного профілю: Смоліна Н.Ю., Жук Г.В., Абаніна С.А., Шаровкіна В.А., Михайлюк В.В., Бутенко О.М., Винограденко Г.М., Дудко Н.О., Афанасьева Т.О., Єгорова Л.В., Пірог В.Ю.

23 березня 2019 року в Харкові пройшла масова гра в «Що? Де? Коли?», яка була зареєстрована на рекорд України. В заході одночасно взяла участь 341 команда, а це понад 1,7 тис. гравців. Команда училища увійшла до 1-ї сотні команд серед 341 команди.

23 березня 2019 року Центром гендерної культури на виконання Проекту «Центр  гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» в рамках проведення у Харкові «Місяця жіночої історії» був організований захід «Фотосалон Олімпії де Гуж». До партнерської співпраці були запрошені учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг з метою технічної допомоги – послуг візажу та перукарства, що слугувало для них відпрацюванням практичних навичок.

27 березня 2019 року – участь у фестивалі студентської моди «Весняні ластівки – 2019» в УІПА. Творча група училища представила на фестивалі колекцію жіночих суконь за народними українськими мотивами «KupaVa». Вироби створили майстри виробничого навчання Жук Галина Василівна, Шаровкіна Валентина Анатоліївна і учні професій «Кравець» і «Закрійник». Родзинкою колекції стали оригінальні головні убори зі штучних квітів, виготовлені викладачем Пірог Вікторією Юріївною.

28 березня 2019 року – 3 місце учениці Васюк Катерина (група 5-18 «Кравець. Закрійник») в ІІ (обласному) етапі олімпіади серед учнів ЗП(ПТ)О з предмета «Охорона праці» серед 32 учасників. Готувала ученицю до участі в олімпіаді старший викладач Кулак Юлія Анатоліївна.

5 квітня 2019 року в Харківському Міській раді відбулося нагородження волонтерів, які брали участь в організації проекту з розвитку модної індустрії Kharkiv Fashion 2019, що пройшов з 21 по 23 березня на Арт-заводі Механіка. Дипломом партнера було нагороджено Харківське вище професійне училище сфери послуг. Також були нагороджені учні: Бреславська Анастасія, Гагауз Лія, Комар Галина, Медведева Анюта, Пахомова Анастасія, Гладка Анастасія, Савченко Лілія, Загребельна Олена, Вітенко Лінда.

6 квітня 2019 року в Ужгороді проходив міжнародний конкурс і виставка-ярмарок індустрії краси «Royal Beauty – Кубок Карпат 2019». Учениця другого курсу Харківського вищого професійного училища сфери послуг групи 3-17 «Перукар, манікюрник, педикюрник» Безденежних Юлія посіла 1 місце в номінації «Весільна зачіска» в категорії «юніор».

17-18 квітня 2019 року у м. Харків пройшов Відбірковий Тур XXII Чемпіонату України з перукарського мистецтва, макіяжу і нігтьової естетики «Перша столиця», організований Спілкою перукарів України. Учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг теж взяли участь у змаганнях перукарів і візажистів. Результати нашої участі такі:

 • 1 місце в номінації «Модна жіноча зачіска на довгому волоссі» посіла учениця групи 3-17 Безденежних Юлія. Тренер – Матвійчук Юлія Михайлівна, тренер національної збірної СПУ;

Робота Безденежних Юлії – 1 місце в номінації «Модна жіноча зачіска на довгому волоссі»

 • 1 місце в номінації «Full Fashion Look чоловічий» посіла учениця групи 2-17 Півник Влада. Тренери – майстри в/н Кульша Лариса Сергіївна і Чевалкова Наталія В’ячеславівна;
 • 1 місце в номінації «Вечірня зачіска з елементами плетіння» посіла учениця групи 2-17 Науменко Вероніка. Тренер – майстер в/н Кульша Лариса Сергіївна;
 • 2 місце в номінації «Сучасний блонд» посіла учениця групи 2-18 Буцька Юлія. Тренер – майстер в/н Шаповал Юлія Олександрівна;
 • 2 місце в номінації «Смокі айс класичний» посіла учениця групи 2-17 Конюх Анастасія. Тренер – майстер в/н Чевалкова Наталія В’ячеславівна;
 • 3 місце в номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння» посіла учениця групи 2-18 Рухляда Валентина. Тренер – майстер в/н Шаповал Юлія Олександрівна;

Робота Рухляди Валентини – 3 місце в номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння»

 • 3 місце в номінації «Макіяж Смокі айс салонний» посіла учениця групи 2-17 Ісакова Дарина. Тренер – майстер в/н Чевалкова Наталія В’ячеславівна;

За командну участь училище було нагороджене спеціальний призом:

Харківське вище професійне училище сфери послуг посіло 24 місце з 280 у вебометричному рейтингу українських закладів професійної (професійно-технічної) освіти – учасників конкурсу на кращий веб-сайт закладів освіти у 2019 році. Сумським державним університетом були проведені вебометричні вимірювання інформаційної відкритості та цитованості конкурсних сайтів. Згідно з вебометричним рейтингом українських закладів професійної (професійно-технічної) освіти – учасників конкурсу на кращий веб-сайт закладів освіти у 2019 році сайт Харківського вищого професійного училища сфери послуг посідає 24 місце у рейтингу із 280 ЗП(ПТ)О.

25 квітня 2019 року на базі Харківського вищого професійного училища сфери послуг Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області було проведено обласну школу кращого педагогічного досвіду для викладачів предмету «Захист Вітчизни». Заняття на тему «Здобуття первинних знань та формування практичних навичок на заняттях з вогневої та тактичної підготовки» провів керівник школи викладач-методист Ковальов Олександр Олександрович.

1 місце учениці Тільної Юлії (група 9-18 «Кравець») у вікторині (конкурсі рефератів) з популяризації французької мови, яка тривала з 01.02.2019 до 01.05.2019 та була організована Харківським державним будинком художньої та технічної творчості.

 

3 травня 2019 року збірна команда Харківського вищого професійного училища сфери послуг (дівчата) взяла участь у змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки серед допризовної молоді Московського району, присвячених 74-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 

16 травня 2019 року збірна команда учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяла участь у змаганнях зі спортивного туризму в рамках щорічної обласної спартакіади «Спорт протягом життя» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області, які відбулись в Харківському лісопарку.

17-19 травня 2019 року в місті Дніпро в рамках Beauty Fest «ДЗЕРКАЛО МОДИ» відбувся відкритий чемпіонат з перукарського мистецтва, нігтьової естетики, макіяжу, моделювання брів і нарощування вій «Молоді таланти України 2019». Учні групи 2-17 «Перукар, візажист» Харківського вищого професійного училища сфери послуг під керівництвом майстра виробничого навчання Чевалкової Наталії В’ячеславівни взяли участь в чемпіонаті і досягли таких результатів:

Макіяж:

 • 3 місце в номінації «Макіяж «Smoky eyes» креативний» (категорія – юніори) – Сокіл Єлизавета;
 • 2 місце в номінації «Макіяж «Smoky eyes» креативний» (категорія – юніори) – Сушко Яна.

Перукарське мистецтво:

 • 3 місце в номінації «Жіночий модний образ. Full Fashion Look» – Сокіл Єлизавета;
 • 2 місце в номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння» (категорія – юніори) – Павленко Злата.

Підготуватися до участі в конкурсі дівчатам допомогли майстри в/н Чевалкова Наталія В’ячеславівна і Кульша Лариса Сергіївна. Чевалкова Наталія В’ячеславівна виконувала обов’язки старійшини на конкурсному полі. Також за підтримку конкурсного руху в Україні та виховання талановитої молоді Харківське вище професійне училище сфери послуг було нагороджено подякою.

 

22 травня 2019 року Харківською обласною організацією профспілок працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України був влаштований Фестиваль майстрів народної майстерності «Профспілки Харківщини мають таланти», на який були запрошені представники Харківського вищого професійного училища сфери послуг, які взяли участь у відбірковому турі виставки робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Колектив творчої майстерні ХВПУСП став переможцем у жанрі «Декоративно-прикладне мистецтво» та за колекцію жіночого одягу «KupaVa» був нагороджений Гран-прі фестивалю. Дипломом І-го ступеню була нагороджена переможниця фестивалю Вельма Оксана, учениця групи 12-18 «Кравець, закрійник».

Також нагороди отримали: Сокіл Єлизавета (група 2-17), Півник Влада (група 2-17), Григорова Анна (група 7-18), Кузнєцова Анастасія (група 4-18), Гуменюк Марія (група 5-17).

 

25-26 травня 2019 року в місті Люботин Харківської області відбувся Турнір по боксу на честь дня Перемоги та пам’яті Володимира Горбенка. Учень Харківського вищого професійного училища сфери послуг Момот Микола (група 5-17 «Кравець, закрійник») взяв участь у змаганнях і здобув перемогу у ваговій категорії 75 кг.

29 травня 2019 року – перемога учениці Гармаш Марини (група 2-17 «Перукар, візажист») в обласному фестивалі-огляді молодіжної творчості «Учень року ЗП(ПТ)О – 2019», організованому Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області, у номінації «Талант профтехосвіти» (театральний жанр).

03.06.2019. Перемога в обласній виставці-огляді інформаційно-методичних матеріалів з предметів професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки за темою «Сучасне інформаційно-методичне забезпечення освітнього процесу в контексті впровадження СП(ПТ)О» за номінацією «Сфера послуг»:

 • методична розробка уроку виробничого навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр)» на тему «Укладання волосся на електрощипці» майстра в/н першої категорії Полякової Лариси Олександрівни посіла 1 місце серед 10 учасників.
 • методична розробка уроку теоретичного навчання з предмета «Перукарська справа» на тему «Правила та методи накручування волосся на електрощипці» викладача-методиста Хмеленко Світлани Федорівни посіла 1 місце серед 9 учасників.

12 червня 2019 року – участь голови методичної комісії, викладача-методиста Хмеленко Світлани Федорівни в обласних педагогічних читаннях в системі ПТО Харківської області на тему «Інноваційні платформи зростання професійної майстерності педпрацівників як умова забезпечення якості підготовки кваліфікованого робітника».

 


Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2017/2018 н.р.

28 вересня 2017 р. – на базі Харківського вищого професійного училища сфери послуг відбулося заняття обласної школи позитивного педагогічного досвіду для викладачів і майстрів виробничого навчання ПТНЗ області за професією «Перукар (перукар-модельєр)» за темою «Використання новітніх програмних засобів навчального призначення для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках» під керівництвом викладача-методиста училища Хмеленко Світлани Федорівни та методиста НМЦ ПТО Давидової Юлії Володимирівни.

15 листопада 2017 р. – у ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» була проведена обласна школа позитивного педагогічного досвіду роботи заступника директора з навчально-виховної роботи Щербакової Олени Вікторівни за темою «Роль заступника директора з навчально-виховної роботи щодо проектування виховного процесу у ПТНЗ».

16 березня 2018 р. – участь у фінальному етапі 3-го Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України», який відбувся на базі Харківської школи Архітектури. Харківське вище професійне училище сфери послуг представило роботи в номінації «урочисті образи для солістки та соліста оперного театру». Конкурсні вироби розробили і виготовили: викладач Смоліна Надія Юріївна, майстри виробничого навчання Жук Галина Василівна, Шаровкіна Валентина Анатоліївна. Макіяж моделей виконала учениця групи 8-17 Зионг Тху Тхао.

10 квітня 2018 р. – участь у фестивалі молодіжної студентської моди «Весняні ластівки – 2018» з колекцією жіночого одягу «Під небом Парижу», яку створили майстри виробничого навчання професій «кравець» і «закрійник» під керівництвом майстра в/н Жук Галини Василівни.

24.04.2018 р. – училище визнано найкращим за підсумками огляду-конкурсу «Краще підприємство (установа, організація) з організації безпечного ведення робіт», що був організований Управлінням праці та соціального захисту населення Адміністрації Московського району Харківської міської ради, і нагороджено Подякою голови Адміністрації Московського району Харківської міської ради.

Переможець огляду-конкурсу Краще підприємство з організації безпечного ведення робіт (охорона праці)квітень 2018

18.05.2018 р. – перемога (Гран-прі) у щорічному обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області, що проводився під девізом «Любити серцем, розуміючи красу!» (звітній концерт відбувся в училищі 28.02.2018 р.)

18.05.2018 р. – перемога (Гран-прі) у щорічному обласному огляді-конкурсі технічної та декоративно-прикладної творчості серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області.

15 березня 2018 р. – перемога учениці Сегеди Надії у ІІ-му (обласному) етапі олімпіади серед учнів ЗП(ПТ)О з предмета «Охорона праці». Готувала ученицю до участі в олімпіаді викладач вищої категорії Кулак Юлія Анатоліївна.

27.04.2018 р. – методична розробка уроку викладача Кулак Юлії Анатоліївни «Вогнегасні речовини та матеріали. Пожежна техніка для захисту об’єктів» посіла 2 місце серед 33 учасників в обласній виставці-огляді інформаційно-методичного забезпечення предмета «Охорона праці» за темою «Інноваційні підходи до організації навчального процесу. Розвиток критичного мислення учнів на уроках предмета «Охорона праці».

Травень 2018 р. – методична розробку уроку із предмету «Технологія виготовлення одягу» на тему «З’єднання коміра з відрізної стійкою з горловиною. Обробка коміра-банта. З’єднання коміра-банта з горловиною» викладача Жук Галини Василівни посіла 1 місце у виставці-огляді інформаційно-методичних матеріалів за професією «Кравець».

26.04.2018 р. – Перемога учениці групи 13-17 «Кравець, закрійник» Кулінської Наталії у ІІ-му (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кравець». Готувала ученицю до участі у конкурсі майстер в/н Шаровкіна Валентина Анатоліївна.

05-07.06.2018 р. – участь учениці групи 13-17 «Кравець, закрійник» Кулінської Наталії у ІІІ-му етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Кравець».

21 листопада 2018 р. – збірна команда учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг (юнаки) вибороли 3 місце в обласній Спартакіаді «Спорт протягом життя» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів зі стрітболу.

03.05.2018 р. – 3 місце збірної команди учнів ХВПУСП у змаганнях зі спортивного туризму в рамках щорічної обласної спартакіади «Спорт протягом життя» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Харківської області.

26-28 жовтня 2017 р. – участь учнів і слухачів курсів професії «перукар (перукар-модельєр)» у ХХ-му ювілейному чемпіонаті України Спілки перукарів України – фіналі відбіркових турів Чемпіонатів України за 1,5 року в рамках спеціалізованої виставки «Салон краси 2017». Єрмакова Лаліта (група курсової підготовки 24-17) зайняла 3 місце в номінації «Весільна зачіска».

8 листопада 2017 р. – участь учнів професії «перукар (перукар-модельєр)» у півфіналі (обласному етапі) щорічного Всеукраїнського конкурсу серед студентів навчальних закладів з перукарського мистецтва «Снігова Королева» ESTEL 2017: 1 місце в номінації «Бохо» посіла учениця групи 2-17 Півник Влада, спеціальну нагороду «Міс Чарівність» отримала Гармаш Марина.

1 грудня 2017 р. – учениця групи 8-17 «Візажист, манікюрник, адміністратор» Щукіна Анастасія виборола 1-е місце у особистісно-командній першості Московського району м. Харкова по стрільбі із пневматичної гвинтівки серед студентської молоді Московського району, присвяченій 26-й річниці Збройних сил України, і була нагороджена дипломом І ступеню.

3 грудня 2017 р. – 4 місце у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності у компетенції «Технологія моди» «WORLDSKILLS UKRAINE» посіла учениця 3-го курсу групи 13-17 «Кравець, закрійник» Кулінська Наталія.

15 грудня 2017 р. – участь учнів професії «візажист» у фінальному чемпіонаті «Ліга чемпіонів» з нігтьової естетики, перукарського мистецтва та макіяжу в м. Києві:
• Макагонова Олеся (гр.8-17) – 1 місце в номінації «Креативний макіяж» і друге місце в номінації «Фото з обкладинки»;
• Зионг Тху Тхао (гр. 8-17) – 2 місце в номінації «Фантазійний макіяж» і друге місце в номінації «Фото з обкладинки»;
• Набока Анастасія (гр.2-16) – 3 місце в номінації «Фантазійний макіяж»;
• Байрамгелдіева Лейла (гр.8-17) – 3 місце в номінації «Весільний макіяж».

22-23 лютого 2018 р. – участь учнів професії «перукар (перукар-модельєр)» у Весняному кубку Харкова 2018 з перукарського мистецтва, макіяжу та нігтьової естетики:
• 1 місце в номінації «Повний образ модний жіночий full fashion look (категорія «майстри») – учениця групи 2-17 Окладна Альона;
• 2 місце в номінації «Авторська чоловіча стрижка» (категорія «учні») – учениця групи 3-17 Бєлікова Юлія;
• 2 місце в номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння» (категорія «учні») – учениця групи 3-17 Безденежних Юлія;
• 3 місце в номінації «Коктейльна зачіска з елементами плетіння» (категорія «учні») – учениця групи 3-17 Сушко Яна.

Березень 2018 р. – 4 місце у І-му етапі обласного конкурсу проектів молодіжних ініціатив «Толока добрих ідей» серед учнів ЗП(ПТ)О, який був організований Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області спільно з Харківською обласною бібліотекою для юнацтва. З проектом «Музей училища – важливий духовний, виховний центр» в конкурсі взяли участь учні Гармаш Марина (група 2-17), Штонденко Карина (група 7-17), Кравченко Дарина (група 7-17). Команда училища презентувала свій проект разом з іншими переможцями 28.03.2018 р. на заключному етапі конкурсу, що проводився у ході обласного фестивалю молодіжних ініціатив

Травень 2018 р. – перемога училища в інтернаціональному он-лайн фестивалі-концерті «Весняний калейдоскоп талантів»: Антонов Олександр Валентинович – керівник вокально-театрального гуртка, учасники ХОРу училища, солістка Реброва Олена; Рукавішникова Катерина Олександрівна – керівник гуртка «Художнє слово», учасниця гуртка Гармаш Марина.

17.05.2018 р. – перемога команди дівчат училища у конкурсі Харківського Благодійного фонду «Благо», які навчались за програмою «Сходинки до здоров’я».

18-19.05.2018 р. – учні училища під керівництвом майстра в/н з професії «візажист» Чевалкової Наталії Вячеславівни взяли участь у І-му Міжрегіональному Чемпіонаті України з перукарської майстерності, нігтьової естетики, макіяжу, нарощування вій, моделювання брів та шугарингу. Результати участі такі:
В номінації «Фантазійний макіяж»:
• 1 місце в категорії «юніори» – Байрамгелдієва Лейла (група 8-17);
• 2 місце в категорії «юніори» – Скорик Анастасія (група 7-17);
• 1 місце в категорії «майстри» – Зионг Тху Тхао (група 8-17);
• 2 місце в категорії «майстри» – Набока Анастасія (група 10-18).
В номінації «Весільний макіяж»:
• 2 місце в категорії «юніори» – Дворнікова Тетяна (група 8-17);
• 2 місце в категорії «майстри» – Макагонова Олеся (група 8-17).
В номінації «Подіумний макіяж»:
• 1 місце в категорії «майстри» – Зионг Тху Тхао (група 8-17).
В номінації «Smoky eyes»:
• 3 місце в категорії «майстри» – Макагонова Олеся (група 8-17).

22 червня 2018 р. – перемога (Гран-прі) учениці Кравченко Дарини (гр. 7-17 «Манікюрник, візажист, адміністратор») у всеукраїнському конкурсі плаката «Я-Україна!», організованому громадською організацією «Волонтерський рух «Батальйон сітка». Робота Кравченко Дарини отримала Гран-Прі та стала логотипом конкурсу. Підготувала ученицю до участі у конкурсі викладач Пирог Вікторія Юріївна.

Учениця ХВПУСП Штонденко Каріна (група 7-17 «Манікюрник, візажист, адміністратор») посіла 1 місце у Вікторині з історії сучасного суспільно-культурного розвитку українсько-німецьких відносин, яка була організована Харківським державним будинком художньої та технічної творчості.

 


Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2016/2017 н.р.

9 вересня 2016 року: кілька учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг професії «перукар» взяли участь у Чемпіонаті Харкова з нарощування вій, моделювання брів та плетіння, який був організований Спілкою перукарів Харкова. Учні другого курсу групи група 2-15 «перукар, візажист» посіли в номінації «Весільне плетіння» призові місця: Страхова Юлія — 1 місце, Данилов В’ячеслав — 2 місце.

20 жовтня 2016 року: в ХВПУСП було проведено обласний семінар-практикум для старших майстрів професійно-технічних навчальних закладів на тему «Підвищення якості професійної підготовки – стратегічний  орієнтир діяльності старшого майстра ПТНЗ». Для учасників семінару досвідчений майстер виробничого навчання першої категорії з професії «перукар» Мироненко Ніна Анатоліївна провела відкритий урок. Старший майстер Романченко Ірина Володимирівна провела майстер-клас «Створення ефективної системи роботи з майстрами виробничого навчання».

27-29 жовтня 2016 року: учні професій «перукар» і «візажист» взяли участь у відбірковому турі Чемпіонату України з перукарського мистецтва, макіяжу і нігтьової естетики «Перша столиця», який проводився в рамках традиційної спеціалізованої виставки «Салон краси» з такими результатами:

 • Кобиленко Альона (група 2-16): 2 місце в номінації «Нова коса» в категорії «учні»;
 • Шворак Альона (група 2-16): 2 місце в номінації «Весільна зачіска» в категорії «юніори»;
 • Шевченко Євгенія (група 2-16): 3 місце в номінації «Весільна зачіска» в категорії «юніори»;
 • Шаповалова Олена (група 2-16): 2 місце в номінації «Чоловічий модний образ;
 • Пафік Вероніка (група  2-15): 1 місце в номінації «Смокі айс» в категорії «учні»;
 • Пафік Вероніка (група  2-15): 1 місце в номінації «Весільна зачіска» в категорії «юніори».

Майстер виробничого навчання Михайлюк Христина Володимирівна виконувала на конкурсі обов’язки старійшини.

1 листопада 2016 року: участь випускниці училища Данилової Наталії Олександрівни у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності WorldSkills Ukraine від Харківського регіону у компетенції «Перукарське мистецтво».

7 листопада 2016 року: учні групи 5-16 Марусяк Оксана, Дегтярьова Анастасія, групи 24-16 Гончарова Діана взяли участь у фестивалі-конкурсі «Ми – майбутнє України», який був організований і проведений науково-методичним центроь професійно-технічної освіти у Харківський області та Українською інженерно-педагогічною академією. У номінації конкурсної програми «вокал народний» перемогу одержала Марусяк Оксана. Гончарова Діана та Дегтярьова Анастасія були нагороджені грамотами лауреатів.

24 листопада 2016 року: під керівництвом майстрів в/н Передерій Валентини Олександрівни, Чевалкової Наталії В’ячеславівни, Арістіної Катерини Сергіївни команда учнів-візажистів ХВПУСП успішно виступила у Відкритому відбірковому турі Чемпіонату України з перукарського мистецтва і макіяжу в м. Запоріжжя, за що отримала Подяку від Спілки перукарів України. Дипломантами Чемпіонату стали вказані майстри в/н, учениця Вєтрова Таісія (група 2-15 «перукар, візажист») посіла у конкурсі 2 місце.

Жовтень – листопад 2016 року: Харківське вище професійне училище сфери послуг посіло 1 місце в обласному огляді методичної роботи, який проводився серед професійно-технічних навчальних закладів  Харківської області у 2016/2017 н.р.

31.01.2017 — 09.02.2017 року: збірна команда учениць ХВПУСП у завзятій боротьбі виборола 3 місце в обласних щорічних змаганнях зі стрітболу, які проводились в рамках обласної спартакіади «Спорт протягом життя».

28 лютого 2017 року: на базі Харківського вищого професійного училища сфери послуг була проведена обласна школа передового педагогічного досвіду для заступників директорів з навчальної роботи і методистів за темою «Система методичної роботи щодо розвитку професійної майстерності педагогів».

2 березня 2017 року: учениці ХВПУСП в одній команді з дівчатами ЦПТО №1 та ЦПТО №4 взяли участь у змаганнях з волейболу в рамках обласної спартакіади «Спорт протягом життя» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.

16 березня 2017 року: з метою реалізації заходів у межах Року Японії в Україні учні ХВПУСП разом з учнями інших ПТНЗ Харківської області взяли участь у виготовленні сувенірів для японських школярів. Посилка з подарунками для учнів японської школи району Едогава була надіслана Харківським державним будинком Художньої та технічної творчості.

10-11 лютого 2017 року: учні професій «перукар» і «візажист» Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяли участь у Весняному Кубку Харкова з перукарського мистецтва, макіяжу і флористики в рамках щорічної професійної виставки краси «Радмір-Бьюті». За активну командну участь училище було нагороджено дипломами за кращу команду. Призові місця посіли:

 • Страхова Юлія (гр. 2-15) — 2 місце в номінації «Весільна зачіска»;
 • Кобиленко Альона (гр. 2-16) — 1 місце в номінації «Кудрі і хвилі»;
 • Пафік Вероніка (гр. 2-16) — 2 місце в номінації «Барбершоп»;
 • Шевченко Євгенія (гр. 2-16) — 1 місце в номінації «Кудрі і хвилі», 3 місце в номінації «Жіночий  fashion look».

Дипломи тренерів отримали майстри виробничого навчання з професії «візажист»: Чевалкова Наталія В’ячеславівна, Арістіна Катерина Сергіївна, Передерій Валентина Олександрівна.

Майстер в/н з професії «візажист» Передерій Валентина Олександрівна та майстер в/н з професії «перукар» Михайлюк Христина Володимирівна на конкурсі виконували обов’язки старійшин.

15 лютого 2017 року: на базі Харківського вищого професійного училища сфери послуг був проведений семінар-практикум для вихователів гуртожитків професійно-технічних навчальних закладів на тему «Гуртожиток у системі виховної роботи ПТНЗ». З доповідями виступили заступник директора з навчально-виховної роботи Щербакова Олена Вікторівна і вихователі гуртожитку Прилепа Віра Миколаївна, Петрова Наталія Василівна. Психологом училища Вишневською Ларисою Валентинівною було проведене семінарське заняття з елементами тренінгу на тему «Вплив на духовне зростання та соціалізацію учнів ПТНЗ засобами інтерактивних форм роботи».

25-26 лютого 2017 року: учениця Вельма Оксана (група 5-16 «кравець») зайняла 1 місце в номінації «Естрадний вокал» у відбірковому турі V-го Міжнародного фестивалю Шоу талантів «Лотос надії».

15 березня 2017 року: учениця групи 1-16 з професії «ювелір» Бабак Марія під керівництвом старшого викладача Кулак Юлії Анатоліївни посіла 2 місце у ІІ-му (обласному) етапі олімпіади серед учнів ПТНЗ з предмета «Охорона праці».

16 березня 2017 року: Харківською міською радою напередодні Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення були нагороджені викладачі ХВПУСП Матвійчук Михайло Васильович і Соколенко Ірина Валентинівна: Михайло Васильович був нагороджений Почесною грамотою виконавчого комітету міської ради, а Ірина Валентинівна – Почесною грамотою Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку.

23 березня 2017 року: Харківське вище професійне училище сфери послуг взяло участь у традиційному фестивалі молодіжної студентської моди «Весняні ластівки», який був організований Українською інженерно-педагогічною академією. Училище представило дві колекції одягу: «Політ» (створену учнями під керівництвом майстра в/н Шаровкіної Валентини Олексіївни) і «Гламурне сяйво» (створену учнями під керівництвом майстрів в/н Жук Галини Василівни і Тузко Марії Михайлівни).

29 березня 2017 року: учні груп 8-16, 7-16, 10-17 професії «візажист» під керівництвом майстрів виробничого навчання Чевалкової Наталії В’ячеславівни та Арістіної Катерини Сергіївни виконали макіяж і зачіски учасниць конкурсу «Міс Університет-2017 Вінок краси», який відбувся у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова.

2 квітня 2017 року: учениця Мальцева Юлія (група 3-16 «перукар, манікюрник, педикюрник») посіла 2 місце в особистісно-командній першості Московського району м. Харкова по стрільбі із пневматичної гвинтівки серед дівчат професійно-технічних навчальних закладів району.

3 квітня 2017 року: команда Харківського вищого професійного училища сфери послуг посіла 3 місце в особистісно-командній першості Московського району м. Харкова по стрільбі з пневматичної гвинтівки серед допризовної молоді ПТНЗ району.

13 квітня 2017 року: збірна команда Харківського вищого професійного училища сфери послуг під керівництвом Дубініна Євгена Володимировича взяла участь в обласній Спартакіаді «Спорт протягом життя» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з плавання.

19 квітня 2017 року: учениця групи 24-16пл з професії «перукар» Волошин Леся посіла 2 місце в ІІ-му (обласному етапі конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ області із професії «Перукар (перукар-модельєр)» серед 12 учасників. Підготувала ученицю до участі у конкурсі майстер в/н Шаповал Юлія Олександрівна.

28 квітня 2017 року: учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг взяли участь у районних змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки, присвячених 72-й річниці Перемоги, які проводились у тирі загальноосвітньої школи № 97.

29 квітня 2017 року: учениця групи 5-16 «кравець» Вельма Оксана стала лауреатом І ступеню в номінації «Естрадний вокал» у фіналі 5-го Ювілейного Міжнародного фестивалю талантів «Лотос Надії».

Квітень 2017 року: учень з вадами слуху Рєзніченко Дмитрій (група 5-16 «кравець, закрійник») взяв участь у Всеукраїнському онлайн-конкурсі ескізів «Модний образ», що був організований кафедрою дизайну одягу Київського національного університету культури і мистецтв. В номінації «Collage» робота Дмитрія під назвою «В кожній людині сонце, тільки дайте йому світити» зайняла перше місце. Готувала учня до участі у конкурсі викладач спеціального малювання Пірог Вікторія Юріївна.

13 травня 2017 року:  майстри виробничого навчання Чевалкова Наталія Олександрівна, Тверитинова Людмила Олександрівна підготували до участі у V-му Всеукраїнський батлі майстрів Image Masters «1000 і одна ніч» п’ять команд учнів, які створили образи східних красунь. Успіхи учнів училища такі:

 • 1 місце — перукар Іоніс Вікторія;
 • 1 місце — візажист Рекуненко Анастасія;
 • комплімент від журі за візаж від Новоселової Юлії — Губіна Ганна;
 • комплімент від журі за зачіску від Ющенка Юрія — Гончарова Діана;
 • комплімент від журі за манікюр — Скрипник Олена;
 • комплімент від журі за артистизм моделі — Науменко Дарія.

19 травня 2017 року: Харківське вище професійне училище сфери послуг посіло 1 місце серед професійно-технічних навчальних закладів у щорічному обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності. Найвищу оцінку журі огляду-конкурсу отримали: вокально-хоровий колектив, танцювальний гурток, театральний гурток, театр мод «Шарм».

19 травня 2017 року: Харківське вище професійне училище сфери послуг посіло 1 місце у щорічному обласному огляді-конкурсі технічної та декоративно-прикладної творчості серед професійно-технічних навчальних закладів Харківської області. Найвищу оцінку журі огляду-конкурсу отримали:  гурток «Художньої та декоративно-прикладної творчості» (керівник Кохан Г.А.), гурток «Кравець, закрійник» (керівник Жук Г.В.), гурток «Перукар» (керівник Полякова Л.О.), гурток «Візажист» (керівник Арістіна К.С.), Малик Марія, Гавриш Катерина, Сахно Карина, Михайлова Анастасія, Ієвліва Марина.

26 травня 2017 року: робота викладача Хмеленко Світлани Федорівни зайняла 2 місце у виставці-огляді інформаційно-методичних матеріалів педагогічних працівників  професійно-технічних навчальних закладів із професії «перукар».

31 травня 2017 року: збірна команда учнів Харківського вищого професійного училища сфери виборола 2 місце у змаганнях зі спортивно-оздоровчого туризму в рамках обласної щорічної спартакіади «Спорт протягом життя» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Харківської області.

 


Основні здобутки ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» у 2015/2016 н. р.

Учень групи 18-14 «Взуттьовик» Роскоп Сергій зайняв 3 місце на Чемпіонаті Світу зі спортивного орієнтування серед спортсменів з вадами слуху (6 серпня 2015 року, США,  Нью-Йорк, Рочестер (Rochester, New-York, USA). Також Роскоп Сергій здобув дві перемоги на Чемпіонаті України серед спортсменів з вадами слуху: 1 місце на дистанції «Ч-21 спринт» і перше місце на дистанції «Ч-21 естафета». (16-20 вересня 2015 р. у м. Полтава)

ХВПУСП взяло участь у Великому Слобожанському ярмарку, який відбувся на території презентаційно-виставкового комплексу «Радмир-експохолл» (5 вересня 2015 р.). Усі кошти, виручені від надання послуг відвідувачам виставки та продажу готових учнівських виробів, були використані для допомоги пораненим харківського воєнного госпіталю.

Перемога учениці 2-го курсу Офій Анни у національному конкурсі дитячих перукарів «Kinder Mix» в рамках виставки краси «Radmir-beauty» (5 вересня 2015 р.).

Участь учнів групи 10-14 з вадами слуху у гала-концерт 20-го традиційного фестивалю творчості дітей з обмеженими можливостями «Натхнення», організованому Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради та Харківським міським центром дозвілля молоді: з жестовою піснею виступили Анастасія Запольська і Крістіна Ріяко у супроводі хореографічного колективу «StarLight» (9 жовтня 2015 р.).

Участь педпрацівників і учнів з професій «Перукар» і «Візажист» у відбірковому турі Чемпіонату України з перукарського мистецтва, макіяжу і нігтьової естетики «Перша столиця» (29-31 жовтня 2015 р.):

 • майстер в/н Данілова Наталія Олександрівна: 3 місце в номінації «Весільний макіяж», категорія «майстри»;
 • учениця Зионг Тху Тхао (група 8-15): 1 місце в номінації «Весільний макіяж», категорія «юніори»;
 • учениця Азаренко Анастасія (група 7-14): 2 місце в номінації «Весільний макіяж», категорія «юніори»;
 • учениця Глазунова Альона (група 2-14): 2 місце в номінації «Весільний макіяж», категорія «юніори»;
 • учениця Офій Анна (група 3-14): гран-прі в номінації «Весільна зачіска», категорія «юніори»;
 • учениця Офій Анна (група 3-14): 1 місце в номінації «Модна жіноча укладка «Хвилі і кучері»;
 • учениця Вєтрова Таісія (група 2-15): 2 місце в номінації «Модна жіноча укладка «Хвилі і кучері».

У Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшло заняття обласної школи педагогічного досвіду для викладачів предметів правового спрямування на тему «Форми та методи при вивченні предметів правового спрямування», під час якого  досвідом своєї практичної роботи поділився викладач вищої категорії Дорофєєв Олександр Степанович (10 листопада 2015 р.).

Участь учнів групи 2-15 «Перукар, візажист» під керівництвом викладача Хмеленко Світлани Федорівни у щорічному Фестивалі перукарського мистецтва серед студентів навчальних закладів з перукарського мистецтва «Снігова королева estel»: 1 місце посіла учениця Вєтрова Таїсія, спеціальну нагороду отримала Страхова Юлія (13 листопада 2015 р.).

Участь у фестивалі «Ми – майбутнє України» для учнів ПТНЗ Харкова і Харківської області, який пройшов в Українській інженерно-педагогічній академії: ХВПУСП  представило нову колекцію легкого вбрання, виготовлену учнями групи 13-15 «кравець, закрійник» під керівництвом досвідченого майстра виробничого навчання першої категорії Шопіної Тетяни Павлівни та за допомогою молодого майстра Жук Галини Василівни, яка посіла 2-е місце. (3 грудня 2015 р.).

Участь у конкурсі між ПТНЗ швейного профілю України «Нелегкий прорив легкої промисловості України» в рамках проекту, організованого Національним галузевим партнерством у легкій промисловості «Fashion Globus Ukraine» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України в м. Києві. ХВПУСП представило дві колекції: «Енергія стилю», створена під керівництвом майстра в/н І категорії Шопіної Тетяни Павлівни, яка посіла 3 місце у номінації «Сучасні колекції чоловічого одягу»; та «Фактура», створена під керівництвом майстра в/н Жук Галини Василівни — учасник конкурсу в номінації «Сучасні колекції жіночого одягу. Верхній одяг» (26-27 лютого 2016 р.).

Участь учнів ХВПУСП у особистісно-командній першості Московського району м. Харкова по стрільбі з пневматичної гвинтівки серед учнівської молоді ПТНЗ району, присвяченій Міжнародному жіночому дню. Наша команда посіла 3 місце в особистісно-командній першості і була нагороджена дипломом ІІІ ступеня, учасниця команда Ольга Кіяшко посіла 2 місце і була нагороджена дипломом ІІ ступеню. (29 лютого 2016 р.)

Участь у Весняному Кубку Харкова з перукарського мистецтва, макіяжу і флористики (25-27 лютого 2016 р.):

 • Михайлюк Христина Володимирівна, майстер в/н, посіла 1 місце у номінації «Барбер шоп»;
 • Старікова Тетяна, учениця групи 2-15, посіла 3 місце у номінації «Жіночий модний образ».

Участь майстра в/н Михайлюк Христини Володимирівни у  Відкритому Сумському Регіональному Чемпіонаті з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу: вона посіла 2 місце у номінації «Авторська жіноча зачіска на короткому волоссі» (категорія «майстри») (28 лютого 2016 р.).

Перемога учениці групи 12-15 Саєнко Катерини у 2-му (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу серед учнів ПТНЗ із професії «Кравець» (17 березня 2016 р.).

Участь майстра в/н з професії «Перукар» Михайлюк Христини Володимирівни у Відкритому Чемпіонаті України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики, макіяжу, нарощування і декорування вій, який пройшов в місті Києві в рамках виставки Estet Beauty Expo: Христина Володимирівна посіла 3-є місце у номінації «Авторська жіноча салонна стрижка та укладка (1 вид робіт)» в категорії «майстри» (23-25 березня 2016 р.).

Участь театру мод «Шарм» під керівництвом Шихайло Вікторії Анатоліївни у фестивалі молодіжної студентської моди «Весняні ластівки», який пройшов в Українській інженерно-педагогічній академії. ХВПУСП представило три колекції одягу: «Енергія стилю» — верхній чоловічий та жіночий одяг, створений учнями груп 13-15 і 14-15 «Закрійник» під керівництвом майстрів в/н Шопіної Тетяни Павлівни та Жук Галини Василівни; «Акварельна весна» — жіночі демісезонні плащі, створені учнями групи 12-15 «Закрійник» під керівництвом майстра в/н Мельник Галини Миколаївни; «Квітуча сакура» — жіночі легкі сукні, створені майстрами в/н швейного профілю. (25 березня 2016 р.)

Допомога учасникам II-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокального шоу «Голос Radmira – діти» у підготовці макіяжу та зачісок учасниць (27 березня 2016 р.).

ХВПУСП отримало Гран-прі у щорічному обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів Харківської області, який пройшов під девізом «Народжені вільними!»  (наказ ДНО ХОДА від 27.05.2016 р.)

ХВПУСП зайняло 3 місце у щорічному обласному огляді-конкурсі технічної та декоративно-прикладної творчості серед професійно-технічних навчальних закладів Харківської області (наказ ДНО ХОДА від 2 червня 2016 р.). Найвищу оцінку журі отримали: гурток «Художньої та декоративно-прикладної творчості» (керівник Панченко Анастасія Вікторівна), гурток «Закрійник» (керівник Жук Галина Василівна).

Участь 9-ти учнів під керівництвом керівника фізичного виховання Дубініна Євгена Володимировича у змаганнях з плавання в рамках обласної спартакіади «Спорт протягом життя»: команда училища посіла 5 місце (7 квітня 2016 р.).

Перемога майстра в/н з професії «Перукар» Данилової Наталії Олександрівни у конкурсі з перукарського мистецтва «Молоді таланти України», який проходив  в м. Дніпропетровську: Наталія Олександрівна посіла 1 місце в номінації «Чоловічий модний образ. Full Fashion Look» (14-15 квітня 2016 р.).

Участь у «Фестивалі прикладних професій», який був організований Центром гендерної культури і відбувся у торгівельно-розважальному центрі «Караван»:  училище представило профорієнтаційні матеріали, учні взяли участь у демонстрації моделей одягу з колекціями «Glamorous Shine» і «Ми – майбутнє України». (22-23 квітня 2016 р.)

2 місце учениці групи 2-15 «Перукар» Старікової Тетяни у конкурсі креативного фарбування волосся V-го Всеукраїнського Чемпіонату з колористики «Estel Color».

Нагородження училища дипломом Харківського національного університету міського господарства ім. А.М. Бекетова за створення образів учасницям конкурсу «Пробудження краси. Міс Університет – 2016» (квітень 2016 р.).

Учень групи 1-15 «Ювелір» Харьковщенко Михайло посів 1 місце в І-му етапі конкурсу «Молода людина року» в номінації «Фізична культура та спорт» (квітень 2016 р.)

Перемога у обласній виставці-огляді інформаційно-методичного забезпечення предмета «Охорона праці» серед викладачів професійно-технічних навчальних закладів Харківської області викладача-методиста Обод Катерини Тимофіївни (12 травня 2016 р.).

Перемога роботи викладача-методиста Нечіпор Світлани Володимирівни у конкурсі  методичних розробок розгорнутого плану проведення лабораторно-практичної роботи з інструкційно-технологічною картою за темою навчальної програми із професії «Кравець» 3-го розряду (наказ НМЦ ПТО від 15.06.2016).

Участь театру мод «Шарм» під керівництвом Шихайло Вікторії Анатоліївни у відкритому святі дитячо-юнацьких театрів мод, модельних агенцій та театральних колективів «Слобожаночка», який проходив на базі Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості». ХВПУСП представило демонстрацію двох колекцій одягу: «Glamorous Shine» – виготовлена учнями групи 14-15 під керівництвом майстрів в/н Жук Галини Василівна і Тузко Марії Михайлівни; «Ми – майбутнє України» –виготовлена майстрами в/н і учнями груп швейного профілю. Театр мод «Шарм» посів у почесне 2-е місце, а також був нагороджений дипломом у номінації «Майстерність виконання». (19 травня 2016 р.)

Участь команди ХВПУСП під керівництвом керівника фізичного виховання Дубініна Євгена Володимировича у щорічних спортивних змаганнях «Спорт протягом життя» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Харківської області зі спортивного туризму: команда училища посіла 5 місце (19 травня 2016 р.).

4 місце учениці групи 12-15 Саєнко Катерини у ІІІ-му етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України з професії «Кравець», яких проходив на базі ДНЗ «Черкаське вище професійне училище ім. Г.Ф. Короленка». Учениця була нагороджена дипломом ІІІ-го ступеню, готувала ученицю до участі у конкурсі досвідчений майстер в/н Мельник Галина Миколаївна (26 травня 2016 р.)

Участь учнів та майстрів в/н училища у Чемпіонаті з перукарського мистецтва, макіяжу і нарощуванню вій в рамках виставки-продажу професійної косметики та обладнання Beauty Fest Poltava (28-29 травня 2016 р.):

 • Данілов В’ячеслав, учень групи 2-15 «перукар, візажист», посів 1 місце в номінації «Colorful» – жіноче фарбування та стрижка на короткому волоссі, категорія «учень», та 3 місце в номінації «Undercut» – чоловіча салонна зачіска, категорія «учень»;
 • Шевченко Катерина, учениця групи 2-15 «перукар, візажист», посіла 1 місце в номінації «Undercut» – чоловіча салонна зачіска, категорія «учень», та 2 місце в номінації «Bride Look» – весільна зачіска, категорія «учень»;
 • Данилова Наталія Олександрівна, майстер виробничого навчання, посіла 2 місце в номінації «Bride Look» – весільний макіяж, категорія «майстер».


Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2014/2015 н.р.

Протягом 2014-2015 рр. учні та педпрацівники училища стали дипломантами та переможцями таких конкурсів:

— 23-25 жовтня 2015 р. в Радмір Експохолі участь учнів-візажистів у виставці «Салон краси».

— 28 жовтня 2014 р. в Харкові під патронатом Харківського міського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) відбувся відкритий міський турнір по дзюдо. Коніщук Олексій (1994 р.н.)  переміг у ваговій категорії 76 кг серед спортсменів з вадами слуху;

— участь у конкурсі професійної майстерності «Кубок України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу – 2015» 26-28 лютого 2015 р.:

в номінації «Весільний макіяж», категорія «учні»:

 • 1 місце: Азаренко Анастасія, група 8-14;
 • 2 місце: Саргсян Неліне, група 8-14;
 • 3 місце: Дружиніна Ірина, група 2-13;

в номінації «Весільний макіяж», основна категорія:

 • 4 місце: Данилова Наталія Олександрівна, майстер в / н професії «візажист».

— Участь у Відкритому Чемпіонаті України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики, макіяжу, нарощуванню та декоруванню вій в рамках  виставки «ESTET BEAUTY EXPO 2015» з 11 по 13 березня 2015 р. у м. Києві:

 • Данілова Наталія Олександрівна — 1 місце в номінації «Весільний макіяж»;
 • Гнеушева Анна — 3 місце в номінації «Стильні кучері»;

— 1-е місце у щорічній виставці-огляді інформаційно-методичного забезпечення предмета «Охорона праці» серед викладачів професійно-технічних навчальних закладів зайняла методична розробка Обод Катерини Тимофіївни «Поняття електрики та її вплив на організм людини» (19.03.2015);

— Перемога (Гран-прі) в обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності «Незалежна, вільна, творча – свята Україна» (березень 2014 р.);

— Участь у щорічному обласному огляді-конкурсі технічної та декоративно-прикладної творчості у професійно-технічних навчальних закладах Харківської області;

— Участь у фестивалі студентської моди «Весняні ластівки – 2015» в Українській інженерно-педагогічній академії з колекціями одягу (виготовлеими майстрами в/н Шаровкіною В.А., Мельник Г.М. та учнями груп закрійників 12-14 і 13-14 під керівництвом старшого майстра Романченко І.В. (25.03.2015);

— 16-17 квітня 2015 р. – участь у виставці «Салон краси весна 2015»;

— 23 квітня 2015 року у м. Суми відбувся Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на спринтерських дистанціях по групі Ч-21А. Роскоп Сергій здобув ІІ місце переможцем і здобув золоту медаль та був нагороджений дипломом за І місце від Міністерства молоді та спорту України і Федерації;

 — 9 травня 2015 р.  у м. Суми відбувся Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на надкоротких дистанціях. Роскоп Сергій став переможцем і здобув золоту медаль та був нагороджений дипломом за І місце по групі Ч-21А від Міністерства молоді та спорту України і Федерації спортивного орієнтування України (ФСОУ);

— Роскоп Сергій — переможець І етапу міського конкурсу «Молода людина року» у номінації «Учні професійно-технічних навчальних закладів»;

 — 14 травня 2015 р. на базі ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг»  відбувся обласний конкурс фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Перукар», який є ІІ етапом Всеукраїнського конкурсу; Гнеушева Анну стала переможцем ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу фахової  майстерності серед учнів ПТНЗ Харківської області у 2014/2015 н.р. з професії «Перукар» ;

— 14 травня 2015 р. —  участь у обласному конкурсі «Учень року 2015»  Кудінової Анастасії Валеріївни, учениці групи 2-14 професії «Перукар (перукар-модельєр), візажист»;

 — 9-11 червня 2015 р. — участь учениці Гнеушевої Анни у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Перукар», за результатами двох турів зайняла 5 місце і була нагороджена дипломом ІІІ ступеня;

— Диплом І ступеня Сотнікова Р.В., яка підготувала переможницю ІІ (обласного) етапу конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Харківської області  у 2014-2015 н.р. з професії «Перукар».

 


Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2013/2014 н.р.

— Участь майстра в/н професії «перукар (перукар-модельєр)» Фетісової Аліни Борисівни у складі збірної команди України у Чемпіонаті Європи з перукарського мистецтва, декоративної косметики, моделювання і дизайну нігтів в рамках ХХ Міжнародного фестивалю «Світ краси» (збірна команда посіла 4-е місце в номінації «Жіноча зачіска на довгому волоссі» (27-28.09.2013, м. Москва).

— Проведення в ХВПУСП обласної школи передового педагогічного досвіду майстрів в/н з професії «Перукар» на тему «Вивчення та узагальнення досвіду роботи майстра в/н щодо застосування нових виробничих технологій на уроках виробничого навчання» під керівництвом Сотнікової Роксани Владиславівни, майстра в/н Харківське вище професійне училище сфери послуг, яка провела майстер-клас на тему «Впровадження сучасних технічних конкурсних елементів в навчальний процес при виконанні зачісок на довгому волоссі» (03.10.2014).

— 4 місце у 1-му (обласному) етапі конкурсу інноваційних технологій у сфері професійно-технічної освіти у 2013 році зайняв проектом «Формування інноваційної компетентності майбутніх фахівців сфери послуг у ДПТНЗ «ХВПУСП» (жовтень 2013 р.).

— Участь у фестивалі перукарського мистецтва «Your Hair Awards 2013» в рамках ХVII спеціалізованої виставки «Салон краси» (17.10.2013 по 19.10.2013, м. Харків). Результати участі:

 • Фетісова Аліна Борисівна, майстер в/н — призер конкурсу в номінації «Національна весільна зачіска» (1 місце в категорії «майстри»);
 • Сотнікова Ірина Геннадіївна, майстер в/н — призер конкурсу в номінації «Національна весільна зачіска» (2 місце в категорії «майстри»), призер конкурсу в номінації «Сучасне плетіння» (2 місце в категорії «майстри»);
 • Мартинова Олена, учениця гр. 28-13 — призер конкурсу в номінації «Full Fashion Look Street Chic» (1 місце в категорії «учні»);
 • Тимофеєва Анна, учениця гр. 29-13 — призер конкурсу в номінації «Стильні кучерики» (1 місце в категорії «учні»);
 • Яблокова Тетяна, учениця гр. 26-13 — призер конкурсу в номінації «Стильні кучерики» (2 місце в категорії «учні»);
 • Плетенець Тетяна, учениця гр. 29-13 — призер конкурсу в номінації «Стильні кучерики» (3 місце в категорії «учні»);
 • Галстян Давид, учень гр. 2-13 — призер конкурсу в номінації «Hair tattoo» (1 місце в категорії «учні»), призер конкурсу в номінації «Full Fashion Look Street Chic» (3 місце в категорії «учні»);
 • Камчатна Наталія, учениця гр. 8-13 — призер конкурсу в номінації «Зачіска з довгого волосся (Ракушка)» (1 місце в категорії «учні»);
 • Семенов Денис, учень гр. 2-13 — призер конкурсу в номінації «Hair tattoo» (2 місце в категорії «учні»);

Наш навчальний заклад представляло багато учасників, тому ХВПУСП отримало приз «За вагомий внесок в розвиток перукарського мистецтва».

— Участь учня Зволинського Владислава (гр. 18-13 «взуттьовик») у Всеукраїнському Фестивалі Шоу талантів «Лотос надії» — 1-е місце у конкурсі естрадних вокалістів (09.11.2013).

— Участь у фестивалі «Парад талантів», організованому Харківським міським центром для сім’ї, дітей та молоді «Довіра», учениці Шморгун Ангеліни, яка стала переможцем в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» (17.12.2013).

— 1-е місце у ІІ-му турі проекту Шоу талантів «Лотос Надії» посіли учні Іванова Анна і Степанова Альона (21.12.2013, м. Харків).

— Участь команди Харківського вищого професійного училища сфери послуг у щорічних змаганнях зі стрільби з пневматичної зброї серед учнів ПТНЗ. Загальна кількість балів команди — 156 (12.02.2014).

Участь у Відкритому Кубку Харкова з перукарського мистецтва і макіяжу (з 27.02.2014 по 01.03.2014). Результати участі:

 • в номінації «Весільний макіяж»: І місце в категорії «учні» — Середа Олена (гр. 2-12); ІІ місце в категорії «учні» — Лазебник Аліна (гр. 2-12); ІІІ місце в категорії «учні» — Камчатна Наталія (гр. 8-13);
 • в номінації «Весільна зачіска»: ІІІ місце в категорії «юніори» — Сотнікова Ірина Геннадіївна, майстер в/н гр. 10-14; ІІ місце в категорії «учні» — Аббасова Нармін (гр. 29-13);
 • в номінації «Жіноча зачіска на довгому волоссі «Нова коса»: ІІІ місце в категорії «юніори» посіла Сотнікова Ірина Геннадіївна, майстер в/н групи 10-14;
 • в номінації «Жіночий модний образ «Full Fashion Look»: І місце — Галстян Давид, учень гр. 2-13;
 • Майстер в/н з професії «перукар» Сотнікова Роксана Владиславівна виконувала на конкурсі обов’язки старійшини.

— Участь в обласному етапі Всеукраїнського відкритого конкурсу читців, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, серед  учнів професійно-технічних, загальноосвітніх, вихованців позашкільних навчальних закладів. Учениця гр. 3-12 «перукар, манікюрник» Українець Катерина зайняла 2 місце, Агасян Луїза — 3 місце (12.03.2014).

— Участь у виставці «Сучасні заклади освіти – 2014» (м. Київ).  ДПТНЗ «ХВПУСП» представляло на виставці професійно-технічну освіту Харківщини. Від училища у виставці брала участь викладач спецдисциплін професії «візажист» Мелентьєва Оксана Сергіївна. Училище було нагороджено дипломом «за презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти» (з 18.03.2014 по 20.03.2014).

— Учениця Троценко Кристина (гр. 7-13 «манікюрник, візажист, адміністратор») посіла 3 місце у 2-му (обласному) етапі олімпіади з предмета «Охорона праці» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів; підготувала ученицю викладач Обод Катерина Тимофіївна (19.03.2014).

— 2-е місце у щорічній виставці-огляді інформаційно-методичного забезпечення предмета «Охорона праці» серед викладачів професійно-технічних навчальних закладів зайняла методична розробка Обод Катерини Тимофіївни «Поняття електрики та її вплив на організм людини» (19.03.2014).

— Перемога (Гран-прі) в обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності «Дзвенять Кобзареві струни», присвяченому 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка (березень 2014 р.).

— Участь у щорічному обласному огляді-конкурсі технічної та декоративно-прикладної творчості у професійно-технічних навчальних закладах Харківської області, присвяченому 200-річчю з Дня народження Т. Шевченка (березень 2014 р.).

— Участь у фестивалі студентської моди «Весняні ластівки – 2014» в Українській інженерно-педагогічній академії з колекцією одягу «Сучасна Україна» (виготовлена майстрами в/н Дудко Н.О., Афанасьєвою Т.О., Бутенко О.М., Єгоровою Л.В. та учнями груп закрійників 14-13 і 13-13 під керівництвом старшого майстра Романченко І.В. (27.03.2014).

— Подяка ректора Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова за виконання зачісок та макіяжу учасниць конкурсу «Міс Університет» учнями училища під керівництвом майстрів в/н Мироненко Ніни Анатоліївни та Бабак Ганни Олександрівни (гр. 28-13 «перукар», гр. 7-13, 8-13, 10-14 «візажист») (10.04.2014).

— Участь театру мод «Шарм» у фестивалі дитячих театрів мод, модельних агенцій та театральних колективів «Модна епоха – 2014» (3-е місце в номінації «Кращий колектив») з колекціями одягу «Серце Тараса», «Весняні барви», «Сучасна Україна» (25.04.2014).

— Перемога учениці гр. 6-13 «кравець» Землянко Любові у відкритому чемпіонаті світу по кемпо куміте і кемпо кобудо (1-е місце серед дівчат вікової категорії від 19 до 20 років по кемпо куміте і 2-е місце по лайт-контакту) (03.05.2014).

— Перемога театру-студії «Дзеркало» у фестивалі «Профспілки Харківщини мають таланти», присвяченому 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, з  інсценізацією «Любов і доля Кобзаря» (1-е місце в номінації «Нащадки Великого Кобзаря») під керівництвом Рукавішнікової Катерини Олександрівни (14.05.2014).

— Участь учнів професії «перукар (перукар-модельєр) Середи Олени, Мосіної Кристини та Мартинової Олени у ІІІ-му Чемпіонаті з колористики «Estel Color» в м. Києві (23.05.2014).

— Участь Учнівського парламенту у ІV-му Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок» з буклетом «Раз добром зігріте серце – вік не охолоне».

— Участь президента обласної ради учнівського самоврядування Лапенко Раїси у VІІІ-му Обласному зльоті лідерів учнівського самоврядуванні ПТНЗ в м. Харкові.

— Участь волонтерського загону училища у Всеукраїнській благодійній акції «Хочу бачити світ» та в акціях «Посмішка дитини», «Дорогою добра».

 


Основні здобутки Харківського вищого професійного училища сфери послуг у 2012/2013 н.р.

— 1 місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майс­тер­ності серед майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів з професії «Перукар» майстра в/н Матвійчук Юлії Михайлівни (11 жовтня 2012 р., ДПТНЗ «ХВПУ СП»).

— Участь у відкритому відбірковому турі фестивалю перукарського мистецтва «Your Hair Awards – 2012» (м. Харків, 18-20 жовтня 2012):

 • Логвінчук Віра — призер конкурсу в номінації «Стильні кучерики» (1 місце в категорії «учні»);
 • Коломієць Юлія — призер конкурсу в номінації «Стильні кучерики» (2 місце в категорії «учні»); призер конкурсу в номінації «Зачіска із пастижерних виробів. Тема «Кондитерські вироби» (2 місце в категорії «учні»);
 • Комова Наталія — призер конкурсу в номінації «Модне плетіння» (3 місце в категорії «учні»);
 • Галустян Ашот — призер конкурсу в номінації «Full Fashion (чоловічий). Тема «Клубний шик» (3 місце в категорії «учні»).

— 1 місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майс­тер­ності серед майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів з професії «кравець» майстра в/н Долженко Наталії Вікторівни (м. Харків, 22-26 жовтня 2012 р.).

— 2 місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти з професії «Перукар» (м. Чернігів, 5-8 листопада 2012 р.) майстра в/н Матвійчук Юлії Михайлівни.

— Участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії «Кравець» майстра в/н Долженко Наталії Вікторівни, 9 місце (м. Львів, 14-16 листопада 2012 р.).

— Участь у Відкритому Кубку Харкова з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу – 2012 (м. Харків, 29 листопада – 1 грудня 2012 р.):

в номінації «Модна укладка із накрученого волосся «Стильні кучерики»:

 • І місце в категорії «учні» — Єрмакова Наталія, слухач курсів перукарів-модельє­рів (майстер в/н Матвійчук Юлія Михайлівна);
 • ІІІ місце в категорії «майстри» — Бабак Анна Олександрівна, майстер в/н;

в номінації «Жіноча сучасна зачіска на довгому волоссі. Тема: «Нова коса»:

 • ІІ місце в категорії «учні» — Дєєва Яна, учениця групи 3-12 (майстер в/н Сотнікова Роксана Владиславівна);
 • ІІІ місце в категорії «майстри» — Гапоненко Анна, учениця групи 28-12 (майстер в/н Матвійчук Юлія Михайлівна);
 • ІІІ місце в категорії «юніори» — Борисенко Альона, учениця групи 28-12 (майстер в/н Матвійчук Юлія Михайлівна);

в номінації «Hair Tatoo. Художнє вистригання волосся»:

 • ІІІ місце (без розділення на категорії) — Галустян Ашот, учень групи 28-12 (майстер в/н Матвійчук Юлія Михайлівна);

в номінації «Укладка із довгого волосся «Ракушка»:

 • ІІ місце в категорії «учні» — Тетяна Кондратенко, учениця групи 31-12 (майстер в/н Кульша Лариса Сергіївна);

в номінації «Модна номінація. Жіноча зачіска на довгому волоссі (2 види робіт)»:

 • ІІІ місце в категорії «майстри» — Сотнікова Роксана Владиславівна, майстер в/н;
 • команда училища під керівництвом майстра в/н Матвійчук Ю.М. отримала нагороду як краща команда;
 • майстер в/н Матвійчук Ю.М. на конкурсі виконувала обов’язки старійшини та була нагороджена медаллю «Перукар року 2012» від організаторів Кубка Харкова.

— Участь у щорічному обласному огляді-конкурсі технічної та декоративно-прикладної творчості у професійно-технічних навчальних закладах Харківської області», який проходив під девізом: «Низький уклін вам, ветерани!» (листопад –  2012 р. – травень 2013 р., у нас 22 лютого 2013 р.).

— 1 місце у щорічному обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності у професійно-технічних навчальних закладах Харківської області, який проходив під девізом: «Низький уклін вам, ветерани!» (листопад –  2012 р. – травень 2013 р., у нас 22 лютого 2013 р.)

— 1 місце у обласному конкурсі фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Кравець», який є ІІ етапом Всеукраїнського конкурсу, учениці Зміївської Інни (підготувала ученицю майстер в/н Долженко Н. В.) (м. Харків, 6-7 березня 2013 р.).

— 1 місце у вигляді-огляді інформаційно-методичного забезпечення предметів професійно-практичної підготовки у 2012-2013 н.р. з професії «кравець» (творча група у складі Долженко Н.В., Нікуліної А.В., Губіної О.В.).

— 3 місце в номінації Hair Tatoo (художній вистриг волосся) у Відкритому Чемпіонаті України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу «Молоді таланти України» Галустяна Ашота, учня групи 28-12 (20-22 березня 2013 р., м. Дніпропетровськ).

— Участь у Відкритому Чемпіонаті України з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу (3-5 квітня 2013 р., м. Київ):

 • Фетісова Аліна Борисівна, майстер в/н — 3 місце в номінації «Жіноча сучасна зачіска на довгому волоссі. Тема: «Нова коса», категорія – «майстер»;
 • Борисенко Альона, учениця гр. 28-12пл — 2 місце в номінації «Модна укладка на довгому волоссі «Стильні кучерики», категорія – «учні»;
 • Данилова Наталія, учениця гр