«Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову» (Ліна Костенко)
Слово – найцінніший скарб, який має людство. Мова об’єднує однодумців, створює нації, боронить від ворожих орд. Можна із упевненістю сказати, що кожне рідне слово, виплекане предками, – це безцінна перлина для народу.
Коли сьогодні український народ героїчно протистоїть ворожій російській агресії, вивчення державної мови стає не лише дотриманням чинного законодавства чи даниною моді, але й ефективним способом вибороти національну свободу й завоювати міжнародний авторитет.
День української писемності та мови з 1997 року традиційно відзначали 9 листопада, у день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який започаткував писемну українську мову. Цього ж року дата свята змінилася. Україна вперше відзначала національне свято 27 жовтня.
Педагоги й учні ХВПУСП завжди з повагою ставилися до українського слова, про що свідчать неодноразові перемоги наших вихованців у різноманітних мовних конкурсах. Цьогорічне свято, яке через воєнну російську агресію проходило онлайн, було традиційно урочистим і патріотичним.
Викладачка української мови Брунець Тетяна Михайлівна провела з учнями І-ІІІ курсів низку мовознавчих заходів, присвячених цій урочистій даті.
Ґрунтовні знання української мови, національної історії та географії, щирий патріотизм виявили учениці групи 4-22. Дівчата склали патріотичний акровірш «Україна», згадали імена мудрих гетьманів та вітчизняних художників, придумали заголовок для майбутньої книги про здобуття українцями незалежності.
Великий інтерес учнів та учениць групи 19-23 викликав захопливий квест «Споконвіку було Слово», під час якого учасники не лише перевірили власні знання, дізналися багато нових фактів про рідне слово, але й виявили креативність. Під час заходу були використані новітні технології й методи: кроссенс і ребуси, складання, відтворення прислів’їв про мову тощо.
Згадати історію й культуру рідного краю, перевірити власні знання державної мови, виявити творчі здібності, а також почути передбачення від відомих майстрів українського слова змогли учні та учениці груп 9-22 та 9-21, які взяли участь у інтерактивній грі «Правда чи дія. День української писемності та мови».
Традиційною була також участь наших педагогів і вихованців у щорічному Радіодиктанті національної єдності, бо це чудова нагода перевірити свою грамотність та відчути себе невід’ємною частинкою великого, талановитого та мужнього народу.
Щиро віримо, що наступного року українська нація та міжнародна спільнота святкуватимуть День української писемності та мови під мирним небом у вільній та щасливій державі. Усе буде Україна!