29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.
Пам’ять про трагедію Бабиного Яру попри всі обставини завжди залишалася живою.
Після відкриття й осмислення жахів Голокосту світова спільнота пристала на позицію «ніколи знову», проте геноциди стаються дотепер. Сьогодні в Україні – війна. Рашисти навіть риторику запозичують у нацистів, заявляючи про «розв’язання українського питання», подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання». Російський так званий «антифашизм» став головною загрозою для євреїв у сучасній Україні та сприяв нарузі над пам’яттю про Голокост: російські війська обстрілюють єврейські цвинтарі, синагоги, навіть Бабин Яр.
Ми побачили жорстокі масові вбивства рашистами чоловіків, жінок, дітей, літніх людей, тварин, тортури – фізичні та моральні, зґвалтування. Навіть іноді мали місце намагання спалити тіла, щоб приховати вчинені злочини, як свого часу, відчуваючи наближення поразки, робили нацисти. Відомості зі звільнених Бучі, Ізюма, Маріуполя та інших українських міст і сіл жахають цивілізований світ. Мир, безпека й рівновага в Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх злочинців буде належно покарано.
29 вересня в ДПТНЗ «Харківському вищому професійному училищі сфери послуг» в навчальних групах першого та третього курсу, викладачем історії Інною Маліковою та класними керівниками, були проведені тематичні виховні години, присвячені 82-м роковинам вшанування пам’яті жертв загарбницьких планів нацистської Німеччини в Україні.
Викладач та класний керівник підготували інформаційний матеріал, учні презентували трагедію Бабиного Яру, який є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами котрих стали мільйони людей. Учні та педагоги вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання.
Тематична виховна година дала змогу учням відкрити ще одні трагічні сторінки історії, які закликають народи світу до пильності. Адже й сьогодні слушно нагадати відомий афоризм: «Історія – не вчителька, а наглядачка… Вона нічого не навчає, а лише карає за незнання уроків».