Наші координати:
61001, м. Харків,
вул. Тюрінська, 5
(098) 058 78 02
Докладніше...
Архіви новин
f3
f3
f3

23 серпня – День державного прапора

Шановні педагоги, учні та батьки!
Щиро вітаю із Днем Державного Прапора!

Сьогодні, прапор України є оберегом, а також символом боротьби і перемоги у війні з російською федерацією! Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність. Завжди пам’ятайте подвиг воїнів ЗСУ, громадян України, примножуйте славу рідної землі новими досягненнями та здобутками!

Бажаю Вам і Вашим родинам скорішої пермоги, миру, злагоди, радості та добра!

З повагою,
директор Лариса Матвійчук


Історія свята

В Україні свято встановлене згідно з указом Президента Леоніда Кучми «Про День Державного прапора України» від 23 серпня 2004 року. У 2009 році Президент Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України.

Довідково. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992-го Верховна Рада України ухвалила постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора». Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів, зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Згідно із найбільш популярним тлумаченням колірної гами прапора синя його смуга символізує ясне небо, а жовта – золоті пшеничні ниви.


Історія державного прапора

Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком – днем заснування Львова. Герб цього міста, зокрема, прикрасив золотий лев на синьому тлі. Поєднання символічних для країни кольорів було ще в добу козацтва, особливо починаючи з XVIII ст. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Листівка, випущена в м. Броди у 1902 р. / фото: istpravda.com.ua

Поєднання синього і жовтого кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку XX ст. Так, перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного як стяг Української Народної Республіки.

Коментарі закриті.

f3   f3
f3 f3 f3 f3
f3
f3
f3
f3
f3
f3
f3

f4

ped

ped

ped