Skip to content
Харківське вище професійне училище сфери послуг
Харківське вище професійне училище сфери послуг
Державний професійно-технічний навчальний заклад
  • in
  • fb
  • in
  • tg
  • Головна
  • Вступ 2025-2026 н.р.
  • Про професії
  • Новини
  • Навігація по сайту
    Головна  /  2021  /  Квітень

Архiв новин

Засідання методичної комісії класних керівників, майстрів в/н, вихователів під час карантину

28.04.2021

Виховна робота у нашому училищі – це цілісна система взаємопов’язаних заходів, спрямованих на удосконалення професійної майстерності, підвищення професійної кваліфікації. Вона ґрунтується на досягненнях науки, кращого педагогічного досвіду та аналізу роботи класних керівників і майстрів виробничого навчання, які підвищують свою педагогічну майстерність.

Карантин, дистанційне навчання не стали на заваді плановій роботи методичної комісії класних керівників, майстрів в/н, вихователів. Протягом останніх двох місяців до училища надійшло багато нормативно-правових документів, соціальних програм, які регламентують виховну роботу з учнівською молоддю, а також листів рекомендаційного характеру. Виникла необхідність ознайомлення педагогів з Національною молодіжною стратегією до 2030 року, затвердженою Указом Президента України від 12.03.2021 р., Державною соціальною програмою запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року. Згадали Стратегію національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки, освітній проєкт «Виховний простір Харківщини: вектори розвитку» тощо.

Заступник директора з НВихР Щербакова Олена Вікторівна загострила увагу педагогів на необхідності проведення додаткових профілактичних заходів з учнівською молоддю та підвищення обізнаності батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі (на виконання Листу МОНУ щодо компетентностей поводження в цифровому середовищі). Соціальний педагог Курганська Тетяна Юріївна та практичний психолог Вишневська Лариса Валентинівна опрацювали документи та розробили на допомогу учням і батькам поради, надали методичні матеріал педагогам, які розмістили на своїх сторінках офіційного сайту училища.

Практичний психолог Вишневська Лариса Валентинівна підготувала виступ-презентацію за темою «Профілактика суїцидальних проявів», ознайомила членів комісії з результати діагностики, досліджень та запропонувала форми роботи з учнями для зменшення емоційної напруги, підвищення настрою та активності.

З матеріалами виступу-презентації працівники училища можуть ознайомитись за цим посиланням.

Участь в обласному онлайн-хакатоні «Сучасний урок: у пошуках стратегії» з предмета «Охорона праці»

28.04.2021

28 квітня 2021 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області був проведений обласний онлайн-хакатон за темою «Сучасний урок: у пошуках стратегії» з предмета «Охорона праці».

Викладач Харківського вищого професійного училища сфери послуг Верхогляд Вікторія Олексіївна виступила на цьому заході з презентацією на тему «Засоби навчання для вивчення тем, розділів і вузлових питань предмета «Охорона праці».


Виставка малюнків учнів «Безпека праці на робочому місці»

28.04.2021

В рамках тижня охорони праці, який проводиться з 26 – 30 квітня 2021 р., учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг надіслали роботи за темою «Безпека праці на робочому місці». Ми представляємо кращі роботи учнів:




Засідання методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки

27.04.2021

27.04.2021р. відбулося засідання методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки. Викладачі обговорили наступні питання:

  1. Підведення підсумків вихідного діагностування знань у групах 3 курсу.
  2. Про звітну документацію за результатами самоаналізу у групах 3 курсу.
  3. Про організацію написання комплексних контрольних робіт у дистанційному режимі та оформлення звітної документації.

26 квітня – День пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу

27.04.2021

26 квітня – День пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Подвиг цих людей назавжди у пам’яті українського народу.

У цей день ми вшановуємо ліквідаторів за їх сміливість та відвагу!

Не залишились осторонь і учасники гуртків художньої самодіяльності Харківського вищого професійного училища сфери послуг.

Вірш «Весна 1986», Ганна Чубач. Виконує Мар’єнко Уляна:

http://vpu40.ptu.org.ua/wp-content/uploads/2021/04/Вірш-«Весна-1986»-Ганна-Чубач.-Виконує-Мар’єнко-Уляна.mp4

Тиждень охорони праці: «Охорона праці – запорука життя»

26.04.2021

«Охорона праці – запорука життя»

Щороку у квітні в училищі проходить Тиждень охорони праці. В цьому році, в умовах дистанційного навчання, передбачена низка заходів, які будуть проведені у онлайн режимі на платформі «Google classroom», «Zoom» та на офіційному сайті училища. Також службою охорони праці було розроблено буклет з нагоди Дня охорони праці та надано інформацію для опрацювання співробітникам.

Викладачем предмету «Охорона праці організована участь здобувачів освіти у конкурсі електронних малюнків на тему: «Безпека праці на робочому місці» з якими можна ознайомитись на сайти.

30 квітня будуть підведені підсумки Тижня охорони праці, зокрема конкурсу електронних малюнків та оголошено переможця.

28 квітня День охорони праці

Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади до пробле­ми безпеки людини на робо­чому місці відзнача­ють Всесвітній День охорони праці.

Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві. Одним з головних аспектів цієї роботи є розробка заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві.

Святкування дня охорони праці вперше відбувалося в 2003 році, але ще в 1989 році американські і канадські робочі відзначали День пам’яті на честь загиблих на робочому місці. Після цього подібні заходи організовувалися по всьому світу.

З часом цей день об’єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров’я та життя. В офіційних заходах, присвячених цьому святу, зазвичай беруть участь керівники великих компаній, промислових гігантів, громадських організацій тощо.

Охорона життя і здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має велике соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 р. № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки праці та здоров’я на роботі», визначених у Конвенції № 187 про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

«Порушниками правил безпеки не народжуються, ними, як правило помирають» – щоб цей афориз не став нормою безпеки праці, в училищі проводяться інструктажі з учнями і працівниками, евакуаційні тренування, уроки з охорони праці, своєчасно переглядаються інструкції з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки,  проводиться Тиждень охорони праці тощо.

 


Розклад тижня Охорони праці, який присвячений Всесвітньому дню охорони праці:

Понеділок

  • Відкриття тижня: презентація буклета, присвяченого Тижню охорни праці, та програми заходів Тижня.

Вівторок

  • Виставка електронних малюнків учнів на тему «Безпека праці на робочому місці»

Середа

  • Есе учнів, присвячене безпеці праці (по професіях)

Четвер

  • Квест з охорони праці.

П’ятниця

  • Підбиття підсумків тижня

Протягом тижня

  • Конкурс на найбезпечніше робоче місце.
  • Конкурс на кращий куточок з охорони праці.


Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників.

Інженером з охорони праці надається для використання в роботі класними керівниками та педагогічними працівниками буклет, який стане в нагоді з охорони праці та безпеки життєдіяльності:

Тридцять п’ята річниця Чорнобильської катастрофи

26.04.2021

26-го квітня 2021 року, весь світ згадує  35 річницю катастрофи  на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз, а значить ми маємо гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу власну державу.

26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, що був запроваджений у вересні 2003 року. Аварія на ЧАЕС світовим співтовариством визнана  найбільшою техногенною катастрофою в історії людства і тому Чорнобиль може стати для всієї України та великої частини міжнародної спільноти потужним поштовхом для об’єднання зусиль протидії техногенним катастрофам.

Над подоланням наслідків Чорнобильської катастрофи зараз працюють понад 40 країн світу, які надають підтримку у ліквідації наслідків аварії та забезпеченні сталого розвитку і майбутнього територій, що зазнали радіаційного ураження внаслідок аварії. За ці десятки років ситуація навколо Чорнобильської станції та у зоні відчуження суттєво змінилася на краще, але багато питань ще не вирішено. Українці та увесь світ мають знати правду не лише про причини і наслідки аварії на ЧАЕС та їх ліквідацію, а й про сьогодення та майбутнє Чорнобильської зони відчуження.

Чорнобиль. Страшні цифри катастрофи

З нагоди 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, вшановуючи пам’ять загиблих ліквідаторів, в училищі були проведені виховні та інформаційні години в онлайн режимі. Учні обмінювались думками, переглядали документальні фільми про трагедію та її наслідки.





Суботник по прибиранню та благоустрою території

24.04.2021

Якщо ти хочеш більше мати,
Тоді працюй, працюй, мій брате,
І не жалій ні сил, ні рук,
Доколи в грудях серця стук.

24 квітня колектив училища взяв участь у суботнику по прибиранню та благоустрою території. Всі працівники із задоволенням навели порядок біля училища, створили атмосферу затишку та комфорту.

 

Робота гуртків під час дистанційного навчання

23.04.2021

Під час вимушеного карантину педагоги, керівники гуртків  шукають нові способи роботи з учнівською молоддю. Саме керівники гуртків допомагають вихованцям проводити дозвілля творчо, продуктивно, змістовно та цікаво.

Звичайно, виконання домашніх завдань учнями, які щоденно надходять в онлайн-режимі, вимагає самостійності, посидючості, відповідальності та витрат енергії, емоцій і часу. Тому керівники гуртків  училища мають за мету розвантажити учнів, зацікавити у новому форматі, дати можливість пофантазувати і попрацювати творчо, при цьому не виходячи за межі освітнього процесу, — дотримуючись всіх вимог, планів, графіків.

Керівник театрального гуртка Антонов Олександр Валентинович, керівник танцювального гуртка Жук Надія Василівна, керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва Кохан Анна Анатоліївна продовжують свою роботу за планом у дистанційному режимі. Гуртківці проводять практичні заняття, дають вправи для підтримки форми, вивчають нові роботи, готуються до календарних свят.

 Всі сподіваються на скоріше закінчення карантину та повноцінні заняття у гуртках.




Обласна школа професійного зростання (онлайн-воркшоп) «Методика розробки та створення електронного КМЗ предмета»

22.04.2021

22 квітня 2021 року науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області для педагогічних працівників професій легкої промисловості, сфери послуг, харчової промисловості та торгівлі ЗП(ПТ)О було організовано обласну школу професійного зростання (онлайн-воркшоп) за темою «Методика розробки та створення електронного КМЗ (комплексного методичного забезпечення) предмета».

Захід проходив в онлайн форматі. Своїм досвідом ділилися педагогічні працівники Харківського вищого професійного училища сфери послуг:

  • методичну візитівку (Положення про електронне КМЗ предмета) представила заступник директора з навчально-виробничої роботи Смоліна Надія Юріївна;
  • електронне КМЗ предмета «Матеріалознавство» з професії «Ювелір-монтувальник. Ювелір-закріпник» представила викладач ХВПУСП Пирог Вікторія Юріївна;
  • своїм досвідом створення електронного КМЗ предмета «Перукарська справа» поділились викладач-методист ХВПУСП Хмеленко Світлана Федорівна;
  • також Світлана Федорівна провела креативну майстерню «Створення статичного візуального навчального контенту».



1 2 3 >
  • Інформаційна відкритість
  • Внутрішня система забезпечення якості освіти
  • Про училище
    • Адреса і контакти
    • Керівництво і колектив училища
    • Наші досягнення
      • Досягнення за 2024-2025 навчальний рік
      • Досягнення за 2023-2024 навчальний рік
      • Досягнення у 2010-2023 навчальних роках
    • Навчально-матеріальна база
    • Структура ХВПУСП
    • Історія училища
  • Ліцензії на провадження освітньої діяльності
  • Абітурієнту (профорієнтація)
    • Вступ 2025-2026 н.р.
    • Про професії
    • Презентаційні матеріали
    • Подати заяву на вступ
    • Правила прийому до ХВПУСП
    • Критерії відбору на 3-й ступінь професійно-технічної освіти в ХВПУСП
    • Профорієнтаційна робота
  • Центр кар’єрного розвитку молоді
    • Про Центр кар’єрного розвитку молоді
    • Візитна картка Центру
    • Соціальні мережі – ваше віртуальне портфоліо
    • Нормативно-правова база діяльності Центру кар’єрного розвитку молоді
    • Соціальні партнери Центру
    • Як написати резюме? Поради
    • WEB-ресурси з пошуку роботи
    • Як пройти співбесіду
    • Як бути успішними
    • Співпраця з роботодавцями
    • Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)
    • Тижні професій
    • Дія. Освіта для всіх (Єдиний державний веб-портал цифрової освіти)
    • Поради з професійної орієнтації
    • Профорієнтаційні матеріали для випускників, що планують вступ до закладів вищої освіти
  • Освітній процес
    • Нормативно-правове забезпечення освітнього процесу в умовах воєнного стану
    • Освітні програми (навчальні плани)
    • Моніторинг якості освіти
    • Розклад занять
    • Дистанційне навчання
    • Виробниче навчання і практика
    • Роботи учнів
    • Теоретичне навчання
    • Спортивна робота
    • Олімпіади і конкурси з навчальних предметів
    • Конкурси фахової майстерності
  • Виховна робота
    • Правила поведінки, права та обов’язки здобувачів освіти ДПТНЗ ХВПУСП
    • Національно-патріотичне виховання
    • Самоврядування
    • Батькам
    • Волонтерський рух
    • Профілактика протиправної діяльності
  • Гурткова робота
    • Про роботу гуртків
    • Заходи, які проводяться за участю гуртківців
    • Наші досягнення з гурткової роботи
  • Кабінет практичного психолога
    • Психолог інформує
    • Психологічна підтримка під час воєнних дій
    • Документація кабінету психолога
    • Поради психолога учням
    • Поради психолога педагогам
    • Поради психолога батькам
    • Інтернет-безпека
    • Під час карантину
    • Новини психологічної служби
    • Галерея фото кабінету психолога
  • Кабінет соціального педагога
    • Соціальний педагог Курганська Тетяна
    • Соціальний педагог поруч
    • Документація соціального педагога
    • Телефони гарячих ліній
    • Батьківський всеобуч
    • До уваги педагогів
    • Пільгові виплати (Законодавство щодо пільг)
    • Вимоги законодавства щодо неповнолітніх працівників
    • Новини соціальної роботи
  • Методична робота
    • На допомогу учням
    • На допомогу педпрацівникам
    • Атестація педагогічних працівників
  • Антикорупційна діяльність
    • Накази. Положення. Порядок
    • Нормативно-правові акти щодо запобігання корупції
    • Загальна інформація
    • Конфіденційність
    • Канали повідомлення для викривачів
    • Журнали контролю
  • Інтернет-приймальня
  • Бібліотека
    • Про бібліотеку ХВПУСП
    • Заходи, які проводяться за участю та при підтримці бібліотеки
    • Нові надходження літератури
    • Підручники, навчальні посібники, методичні посібники і періодичні видання
  • ЗНО / НМТ
  • Медична сторінка
    • Що треба знати про СНІД
    • Гострі кишкові інфекції (ГКІ) та їх профілактика
    • Що треба знати про ротавірус
    • Гепатит А: як передається, симптоми та профілактика
    • Як захиститись від гепатиту А
    • УВАГА! В УКРАЇНІ СПАЛАХ КОРУ!
    • Здоровий спосіб життя – найкраща профілактика захворювань
    • Жіноче здоров’я
    • Надлишок фтору у воді: як уберегти себе та дітей від флюорозу
    • Імунопрофілактика
    • Кліщовий іксодовий бореліоз (Хвороба Лайма)
  • Наші партнери
  • Протидія та запобігання булінгу
  • Профілактика дитячого травматизму
  • Випускникам минулих років
    • Архівна довідка
    • Цифрова копія документа про освіту

Архів новин

Контакти

  • in
  • fb
  • in
  • tg

м. Харків, вул. Тюрінська, 5

+38 (098) 058 78 02

+38 (057) 732 65 25

Докладніше...
Мапа сайту

Статистика

  • 14
  • 3 771
  • 438

2025© Funky Line