Архів заOctober, 2023
Виховний захід викладача англійської мови Кучерявенко Олени «Happy Halloween»
30 жовтня 2023 р., напередодні Хелловіна – одного з найдавніших і найтаємничих свят в історії, викладач Харківського вищого професійного училища сфери послуг Кучерявенко Олена Ігорівна провела виховний захід з предмета «Іноземна мова (англійська)» в групі 2-го курсу 4-22.
Метою заходу було підвищення мотивації здобувачів освіти до вивчення англійської мови, ознайомлення їх з традиціями, культурою, історією англомовних країн, розвиток комунікативної компетентності, навичок говоріння та виступів на публіці, мовної здогадки та мовленнєвої реакції, розвиток вміння швидко орієнтуватися в умовах непідготовленого монологічного мовлення, формування вміння працювати в команді.
На початку заходу учні-помічники викладача розказали кілька цікавих фактів про свято Хелловін та пов’язані з ним традиції. Основна частина була організована у вигляді інтелектуальних змагань між групами учнів. Для цього викладачка використовувала різноманітні завдання з сервісів Learning apps та Wordwall. Увесь захід супроводжувався яскравою тематичною мультимедійною презентацією.
Відчувався гарний емоційний контакт викладача з групою, згуртованість учнів, їх інтерес. Дякуємо Олені Ігорівні за цікавий, пізнавальний сучасний яскравий захід!
28 жовтня – День визволення України від нацистських загарбників
День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.
Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року №836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні». В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.
Бібліотекаркою нашого училища Анною ЛАДЖАЄВОЮ була надана інформація учням до свята День визволення України від фашистських загарбників.
Класними керівниками груп 2-21,4-21 третього курсу та груп 4-22, 5-22 другого курсу були проведені виховні години.
«Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову» (Ліна Костенко)
Слово – найцінніший скарб, який має людство. Мова об’єднує однодумців, створює нації, боронить від ворожих орд. Можна із упевненістю сказати, що кожне рідне слово, виплекане предками, – це безцінна перлина для народу.
Коли сьогодні український народ героїчно протистоїть ворожій російській агресії, вивчення державної мови стає не лише дотриманням чинного законодавства чи даниною моді, але й ефективним способом вибороти національну свободу й завоювати міжнародний авторитет.
День української писемності та мови з 1997 року традиційно відзначали 9 листопада, у день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який започаткував писемну українську мову. Цього ж року дата свята змінилася. Україна вперше відзначала національне свято 27 жовтня.
Педагоги й учні ХВПУСП завжди з повагою ставилися до українського слова, про що свідчать неодноразові перемоги наших вихованців у різноманітних мовних конкурсах. Цьогорічне свято, яке через воєнну російську агресію проходило онлайн, було традиційно урочистим і патріотичним.
Викладачка української мови Брунець Тетяна Михайлівна провела з учнями І-ІІІ курсів низку мовознавчих заходів, присвячених цій урочистій даті.
Ґрунтовні знання української мови, національної історії та географії, щирий патріотизм виявили учениці групи 4-22. Дівчата склали патріотичний акровірш «Україна», згадали імена мудрих гетьманів та вітчизняних художників, придумали заголовок для майбутньої книги про здобуття українцями незалежності.
Великий інтерес учнів та учениць групи 19-23 викликав захопливий квест «Споконвіку було Слово», під час якого учасники не лише перевірили власні знання, дізналися багато нових фактів про рідне слово, але й виявили креативність. Під час заходу були використані новітні технології й методи: кроссенс і ребуси, складання, відтворення прислів’їв про мову тощо.
Згадати історію й культуру рідного краю, перевірити власні знання державної мови, виявити творчі здібності, а також почути передбачення від відомих майстрів українського слова змогли учні та учениці груп 9-22 та 9-21, які взяли участь у інтерактивній грі «Правда чи дія. День української писемності та мови».
Традиційною була також участь наших педагогів і вихованців у щорічному Радіодиктанті національної єдності, бо це чудова нагода перевірити свою грамотність та відчути себе невід’ємною частинкою великого, талановитого та мужнього народу.
Щиро віримо, що наступного року українська нація та міжнародна спільнота святкуватимуть День української писемності та мови під мирним небом у вільній та щасливій державі. Усе буде Україна!
Велика подяка фонду De Leeuw Kyiv , Центру для учасників АТО та їхніх сімей «Бандерівський Схрон», особисто пані Ярославі Наконечній та пані Голді Виноградській
Наш заклад висловлює велику подяку фонду De Leeuw Kyiv , Центру для учасників АТО та їхніх сімей «Бандерівський Схрон» – громадській організації, яка з 2015 року займається психологічною реабілітацією ветеранів та їх сімей, та особисто пані Ярославі Наконечній та пані Голді Виноградській за матеріали для шиття, які були безкоштовно надані нашому закладу.
Це дозволить втілити багато творчих задумок та використати у волонтерських справах!
27 жовтня українці святкують День української писемності та мови
Ідея Радіодиктанту виникла 23 роки тому, його у 2000 році започаткувала команда Українського радіо з метою об’єднати всіх українців. Завдяки радійній трансляції та інтернет-доступу до Радіодиктанту можуть долучитися люди з будь-яких куточків світу.
Текст “Дороги України” написала письменниця та лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко.
Читатиме диктант актор театру та кіно Олексій Гнатковський.
Здобувачі освіти нашого училища взяли активну участь в написанні диктанту «Дороги України».
Засідання Старостату ХВПУСП
Старостат – це орган училищного самоврядування, що об`єднує здобувачів освіти і функціонує з метою забезпечення їхніх обов`язків та захисту їх прав і сприяє гармонійному розвитку учнів.
Основним завданням старостату є:
- забезпечення виконання учнями своїх обов’язків;
- сприяння розвитку творчих здібностей учня;
- сприяння у створенні необхідних умов для навчальної діяльності.
Питання, які виносяться на засідання старостату, погоджуються з керівництвом навчального закладу.
26 жовтня 2023 року пройшло чергове засідання старостату училища на якому були розглянуті наступні питання:
- відвідування занять учнями (в режимі онлайн);
- своєчасне надання інформації учням своїх груп стосовно змін навчально -виховного процесу;
- організація участі учнів групи в проведенні виховних заходів:
- День визволення України від фашистських загарбників.
- Літературний Нон – стоп «Осінній вернісаж»;
- Виховний відкритий захід «День пам’яті жертв голодомору».
Засідання №3 методичної комісії педагогічних працівників загальноосвітньої підготовки
26 жовтня 2023 року в Харківському училище сфери послуг було проведено засідання методичної комісії педагогічних працівників загальноосвітньої підготовки, під час якого були обговорені такі питання:
- аналіз відвідування учнями занять та методи посилення контролю успішності та дисципліни;
- проведення відкритих уроків та виховних заходів;
- атестація педагогічних працівників у 2023-2024 н.р.;
- доповідь за планом на жовтень 2023 р. від викладача Лепшеєвої В.В.;
- поточні питання.
Засідання №3 методичної комісії педагогічних працівників професій швейного напрямку
25 жовтня 2023 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено засідання методичної комісії педагогічних працівників професій швейного напрямку, на якому були обговорені такі питання:
- Аналіз виконання завдань учнями під час дистанційного навчання і методи посиленого контролю за успішністю і дисципліною учнів.
- Організація роботи по забезпеченню міжпредметних зв’язків, взаємозв’язку загальноосвітньої і професійної підготовки учнів.
- Інформація про новинки навчальної і методичної літератури (з цим питанням виступила запрошена бібліотекарка училища Ладжаєва Ганна Олександрівна).
- Теми консультацій з метою покращення підготовки учнів.
Також члени комісії прослухали методичну доповідь майстра в/н Винограденко Галини Миколаївни на тему «Сучасні підходи до формування професійних компетентностей здобувачів освіти на уроках виробничого навчання».
Відкритий урок фізичної культури викладача Шитєєвої Ольги
25 жовтня 2023 р. викладач Шитєєва Ольга Володимирівна провела у групі 4-23 відкритий урок фізичної культури у формі квесту під назвою «Вперед до перемоги» у дистанційному форматі за допомогою Google Meet.
Метою заняття було закріплення раніше набутих знань з фізичної культури та спорту, формування стійкого інтересу до занять фізичною культурою і спортом на прикладах досягнень видатних спортсменів України, виховання дбайливого ставлення до свого здоров’я, прищеплення бажання бути здоровими та активними.
Основними інструментами для організації діяльності учнів на уроці викладач обрала сервіси learningapps. Квест складався з кількох частин, під час проходження яких учні згадали фізичні якості та способи їх розвитку, види спорту, видатних спортсменів України та спортивні ігри. Також квести містив і практичну частину у вигляді невеликої руханки.
Присутні на уроці педагоги відмітили гарну організацію діяльності учнів на занятті, контакти викладача з аудиторією, незважаючи на складність проведення уроків фізичної культури у вимушеному онлайн форматі.
Чергова нарада педагогічних працівників при директорі
24.10.2023 в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг була проведена нарада педагогічних працівників з адміністрацією училища. На нараді виступили: директор Матвійчук Лариса Іванівна, заступник директора з навчально-виробничої роботи Смоліна Надія Юріївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Карпенко Маргарита Вікторівна і методист Самар Ірина Вікторівна.
Серед обговорюваних питань були такі:
- виробнича практика учнів училища;
- відновлення освітнього закладу та збереження майна;
- режим роботи працівників училища;
- працевлаштування випускників училища;
- укладання двосторонніх і тристоронніх договорів;
- виконання регіонального замовлення;
- оформлення журналів теоретичного і виробничого навчання;
- проведення уроків теоретичного і виробничого навчання в умовах дистанційного навчання;
- виконання планів з навчально-виховної роботи в групах;
- атестація педагогічних працівників згідно з новим положенням про атестацію.