Участь викладача Верхогляд Вікторії Олексівни в обласному флеш-семінарі для педагогічних працівників машинобудівних та електротехнічних, будівельних та будівельно-монтажних професій, викладачів предмета «Охорона праці» ЗП(ПТ)О Харківської області на тему «Сучасні технології навчання як засіб реалізації мотивації та активізації навчальної діяльності здобувачів професійної освіти» з доповіддю на тему «Використання сучасних засобів навчання як змістовний інструмент якісної освіти».
День Охорони праці
Сьогодні в нашому навчальному закладі пройшов День охорони праці. 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Цьогорічна тема Дня охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці (далі – МОП) – «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі».
Право кожного громадянина на належні, безпечні і здорові умови праці гарантоване Конституцією України. Однак, з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну тисячі працівників втратили можливість працювати у безпечних та здорових умовах праці. Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних чинників, що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки.
За інформацією Держаної служби України з питань праці за час збройної агресії російської федерації під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 3065 працівників, у тому числі 520 – зі смертельним наслідком. Безпосередньо внаслідок військової агресії, у зв’язку з ракетними обстрілами та дією вибухонебезпечних предметів під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 711 працівників, з яких 252 особи – зі смертельним наслідком.
Незважаючи на додаткові ризики та випробування тисячі підприємств в Україні продовжують функціонувати, тому організація охорони праці в умовах воєнного стану є надзвичайно складним та важливим завданням.
В нашому училищі проведені онлайн заходи з приводу Дня Охорони праці. На офіційній сторінці в Instagram була проведена вікторина для учнів, працівників, абітурієнтів і гостей сторінки. Відповідаючи на питання, усі охочі змогли оновити свої знання з безпеки праці.
Також у навчальних групах були проведені бесіди з приводу безпеки на робочому місті.
Вікторина:
Участь заступника директора з НВР Смоліної Надії Юріївни у міжрегіональному науково-практичному семінарі «Професійна діяльність педагога в умовах цифрового освітнього середовища»
Участь заступника директора з навчально-виробничої роботи Харківського вищого професійного училища сфери послуг Смоліної Надії Юріївни у міжрегіональному науково-практичному семінарі «Професійна діяльність педагога в умовах цифрового освітнього середовища» для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, організованому кафедрою технологій навчання, охорони праці та дизайну Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України і Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Харківській області. Надія Юріївна виступила з доповіддю на тему «Практичний досвід використання корпоративного домену в професійній діяльності педагога в умовах єдиного освітнього середовища».
Педагогічна рада «Презентації педагогічного досвіду викладачами по єдиній методичній темі навчального закладу»
27 квітня 2023 року відбулось засідання педагогічної ради Харківського вищого професійного училища сфери послуг в онлайн-форматі за допомогою сервісу Zoom. Засідання було присвячене презентації педагогічного досвіду викладачами по єдиній методичній темі навчального закладу.
На засіданні були розглянуті такі питання:
- Інформація про виконання попередніх рішень педагогічної ради.
- Моніторинг зимового випуску здобувачів освіти у 2022-2023 н.р. Стан співпраці з роботодавцями, хід виробничої практики, попереднє працевлаштування випускників училища.
- Самоаналіз професій «Швачка» та «Складальник верху взуття»
- Вивчення стану викладання предметів української філології. Розвиток творчої особистості викладача та учня на уроках української мови і літератури та зарубіжної літератури як основа формування мовно-літературних компетентностей учнів.
- Розвиток та творча реалізація результатів інноваційного пошуку педагогів закладу освіти (звіт голів методичних комісій).
- Стан безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу в освітньому закладі.
- Використання сучасного молодіжного сленгу в спілкуванні з молоддю.
- Поточні питання.
Засідання методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки
27 квітня 2023 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведене засідання методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки під головуванням Чупрініної Валентини Іванівни та у присутності заступника директора з навчально-методичної роботи Карпенко Маргарити Вікторівни.
Члени комісії обговорили такі питання:
- Підсумки роботи методичної комісії у квітні.
- Розвиток та творча реалізація інноваційного пошуку членів методичної комісії у 2022-2023 н.р.
- Організація вихідного діагностування.
- Доповідь викладача Суботи Вікторії Вячеславівни на тему «Нестандартні форми діяльності під час викладання математики».
Засідання методичної комісії педпрацівників із професій технічного напрямку та сфери послуг
26 квітня 2023 року викладачі та майстри виробничого навчання методичної комісії педагогічних працівників із професій технічного напрямку та сфери послуг провели засідання методичної комісії під головуванням Пірог Вікторії Юріївни у присутності заступника директора з навчально-методичної роботи Карпенко Маргарити Вікторівни та старшого майстра Абаніної Світлани Анатоліївни.
Порядок денний засідання містив такі питання:
- Контроль за відвідуванням здобувачами освіти занять.
- Результати відвідування місць виробничої практики, підписання договорів з підприємствами про надання освітніх послуг.
- Обговорення відвідування професійних курсів майстрами виробничого навчання.
- Аналіз проведеного заходу «Тиждень професій».
- Обговорення і підготовка до наступного «Тижня професій».
- Розгляд та затвердження проведення тижня професії.
- Майстер-клас молодіжного сленгу.
СЬОГОДНІ 37 РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ
У ніч на 26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор. Наслідки аварії залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти до сьогодні. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.
Радіаційного опромінення зазнали щонайменше 8 млн людей – передусім ліквідатори катастрофи, яких налічувалось майже 600 тисяч. Навколо ЧАЕС було утворено 30-кілометрову зону відчуження – понад 100 тис. українців змушені були залишити свої домівки.
26 квітня 2023 р. у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг були проведені виховні заходи, присвячені вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. У навчальних групах відбулись уроки мужності «Чорнобильські уроки: скорбота пам’яті людської». Чи можливе повторення подібних аварій? Чи залишається загроза сьогодні? Учасники заходу нагадали присутнім, як сталася аварія, згадали про подвиг ліквідаторів і трагедію міста Прип’ять і його жителів. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять ліквідаторів аварії.
Чорнобильське лихоліття залишиться навіки в пам’яті тих, хто пройшов горнило Чорнобиля. Наш земний уклін, наша довічна вдячність усім, хто взяв участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам’ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться зі сторінок історії, не згасне у віках.
Коронавірус. Карантин в Україні
Через поширення навесні 2023 року коронавірусу Уряд продовжив на всій території України дію карантину до 30 квітня 2023 року. Також на цей період продовжено режим надзвичайної ситуації для єдиної державної системи цивільного захисту.
З метою інформаційно-роз’яснювальної роботи в закладах освіти Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області розробило пам’ятку щодо протиепідемічних заходів по запобіганню поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.
В училищі всі педагоги були ознайомлені з протиепідемічними заходами. Керівники навчальних груп поширили інформацію серед здобувачів освіти та їх батьків щодо шляхів передачі хвороби, інкубаційному періоду, ознак хвороби тощо . Приділили велику увагу профілактиці хвороби, засобам запобігання захворюванню та яких правил треба дотримуватись, щоб не захворіти. Насамперед, обов’язково застосовувати захисні маски, не торкатися обличчя немитими руками, часто мити руки, використовувати спеціальні антисептики. Актуальними також залишаються профілактичні щеплення проти коронавірусної хвороби.
Уникайте скупчення людей. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
Пам’ятайте: профілактика – запорука здоров’я! Бережіть себе – і простір довкола! Будемо здорові!
Домашнє насильство: відповіді на поширені запитання
В Харківському вищому професійному училищі сфери послуг, згідно плану роботи соціально-психологічної служби було проведено виховний захід «Домашнє насильство: відповіді на поширені запитання.» для учнів І-ІІІ КУРСІВ .
Метою заходу була профілактика насильства в сім’ї, надання учням інформації щодо ознак насильства та телефони гарячих ліній. Учні дізналися, як потрібно робити щоб такого не сталося, та що потрібно зробити, якщо таки речи, все ж таки трапились, куди потрібно звертатися, і як це може допомогти в складних ситуаціях.
Поетапна атестація з професії «Кравець 2-3 розряду» в групі 9-21
21 квітня 2023 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг була проведена поетапна кваліфікаційна атестація з професії «Кравець 2-3 розряду» в групі 9-21 ІІ-го курсу.
Учні під керівництвом майстра виробничого навчання Винограденко Галини Миколаївни опановували основи професії. В якості пробних кваліфікаційних робіт здобувачі освіти виготовили різні швейні вироби: постільну і столову білизну, сукні, халати, світшоти з трикотажу, спідниці, вітровки.