Наші координати:
61001, м. Харків,
вул. Тюрінська, 5
(098) 058 78 02
Докладніше...
Архіви новин
f3
f3
f3
f3
f3

Архів заNovember, 2022

«Що я знаю про Слобожанщину?»

У відповідності до плану виховної роботи на листопад 2022 року викладач історії Малікова Інна Миколаївна в навчальних групах 1-го курсу разом з класними керівниками провела пізнавальний позанавчальний виховний захід « Що я знаю про Слобожанщину?», який пов’язаний з питаннями виховання самодостатнього громадянина-патріота України, готового до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, утвердження національної ідентичності громадян па основі духовно-моральних цінностей Українського народу, національної самобутності.

Під час заходу учні дізналися відповіді на питання: Яку роль у формуванні Слобожанщини відіграв Ярема Вишневецький? Чому козаки втекли на східні землі? В чому був сенс повстання Івана Сірка? Де Донбас, а де Слобожанщина? Як Голодомор вплинув на зміну столиці? Також дізнались, що значна частина географічних назв поселень на Слобожанщині не є слов’янською. Охтирка, Харків, Чугуїв, Ізюм, Балаклія, Айдар – це тюркські назви. Певний час цей регіон мав тюркські коріння, мешкали там кочівники тюркського походження. А потім поволі осіле населення почало відтісняти їх. Це відбулося в часи залюднення Слобожанщини.

Учні підготували цікавий матеріал про основні міста та селища Слобожанщини.

Слобожанщина не може залишатися без уваги до її міст – прекрасний Харків (який, свого часу, хоч і на мить, але був столицею радянської України на початку 20 століття). Зараз Харків набуває все більш красивих форм. А також Суми, Глухів (який став резиденцією гетьманів України після руйнування Батурина). Серед стародавніх міст не можна залишити без уваги Ізюм, що був оспіваний в «Слові о полку Ігоревім» і Путивль, за стінами якого плакала нещасна Ярославна. Місто Конотоп, прославлене переможною битвою козаків на чолі з Іваном Виговським.

Чого тільки варте село Пархомівка – пам’ятник корупції 18 століття. Село належало полковнику і великому землевласникові, але в 1704 було відібрано в царську казну за використання службового становища. В кінці 18 століття імператриця Катерина ΙΙ подарувала Пархомівку одному зі своїх шанувальників, і тут виник двоповерховий палац в парковому в стилі флорентійських палаццо.

Особливо приділили увагу історії Харкова – від козачого поселення – до великого промислового, культурного і наукового центру (https://www.city.kharkov.ua/uk/o-xarkove/istoriya/istoricheskij-ocherk.html)

Психолого-педагогічний семінар

28 листопада 2022 року в училищі був проведений психолого-педагогічний семінар для майстрів виробничого навчання, викладачів та вихователів на тему: «Соціально-психологічна адаптація учнів в умовах воєнного стану та дистанційної освіти». Метою семінару була соціально-психологічна підтримка здобувачів освіти та педагогів під час навчання у воєнний час.

Вирішувались завдання надання першої психологічної допомоги учням у стані тривоги, гострої кризи, як першу психологічну допомогу може надавати не лише психолог, а й класний керівник, майстер виробничого навчання та будь хто.

Матеріали психолого-педагогічного семінару пропонують дієві практичні рекомендації для успішної адаптації учнів до нових умов навчання у період дистанційного навчання під час воєнних дій. Також аналізується взаємозв’язок самоефективності та адаптації, визначаються заходи з формування готовності до самоорганізації під час соціальних викликів. Розглянуті такі теми:

  • «Організація психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання під час воєнних дій» (практичний психолог ВИШНЕВСЬКА Лариса);
  • «Перша психологічна допомога в надзвичайних ситуаціях. Алгоритм дій» (практичний психолог ВИШНЕВСЬКА Лариса);
  • «Поговоримо про важливе: Безпека в соціальних мережах під час воєнного стану» (соціальний педагог КУРГАНСЬКА Тетяна);
  • «Практичні поради щодо психологічної підготовки до навчання
    в умовах воєнного стану» ( майстер в/н, класний керівник гр.20-21 С’ЄДІНА Інна);
  • «Психологічна та емоційна підтримка під час воєнних дій (практичні поради психолога)» (практичний психолог ВИШНЕВСЬКА Лариса).

В цілому весь семінар був спрямований на ознайомлення з проблемами психологічного здоров’я учнів та педагогів в період війни, пошуку ресурсів та практикам підтримки. Також семінар сприяв формування готовності у педагогів мотиваційно-ціннісного ставлення до професійної діяльності, психологічної обізнаності, оволодіння ефективними способами та засобами досягнення педагогічних цілей, здатності до творчості та рефлексії.

Матеріали семінару педагогічні працівники училища можуть переглянути тут https://drive.google.com/drive/folders/1RIeh9kGQsUEstaq2fbAB87mWhEG54iZW?usp=share_link

«Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо»

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.

Цього року вшанування пам’яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам’ять всіх жертв.

Так, до цієї дати  в училищі в групах були проведені години спілкування, уроки-реквієми.

 Учнівське самоврядування  груп підготували стіннівки з відповідної тематики.

 Під час заходів учні переглянули відеофрагмент  «Голодний Дух – День пам’яті жертв Голодомору»,  підготували повідомлення за даною тематикою та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

Педагоги училища учням запропонували і в цьому році приєднатися до акції “Запали свічку”. Вже декілька років поряд весь педагогічний колектив та учні запалюють свічку пам’яті.

Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері 26 листопада потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.

Засідання методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки

25 листопада 2022 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг викладачами загальноосвітньої підготовки будо проведено засідання методичної комісії. Вони обговорили наступні питання:

  1. Про створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
  2. Про особливості онлайн уроків та методики їх проведення.
  3. Про заповнення журналів теоретичного навчання.
  4. Про звітну документацію.

Засідання педагогічної ради училища

21 листопада 2022 року колектив Харківського вищого професійного училища сфери послуг провів засідання педагогічної ради у формі діалогу «Діалогова взаємодія як новий методологічний підхід до побудови навчально-виховного процесу в освітньому закладі».

На засіданні, окрім інформації про виконання попередніх рішень педагогічної ради, були обговорені такі питання:

  • Результати вхідного діагностування з предметів загальноосвітньої підготовки для учнів 1-го курсу та вивчення передових освітніх технологій щодо ліквідації прогалин у знаннях.
  • Підвищення ефективності сучасного уроку через особистісно зорієнтовану систему навчання при підготовки кваліфікованих робітників із професій швейного напрямку.
  • Реалізація принципів гуманізму та творчого підходу до розвитку особистості, перехід на якісно новий рівень побудови взаємовідносин між учасниками освітнього процесу: викладачем, майстром, здобувачем освіти, батьками (в рамках ВСЗЯО – анкетування).
  • Перспективний план профорієнтаційної роботи училища на 2022-2023 н.р. з метою виконання Плану регіонального замовлення, переліку надаваних освітніх послуг та учнівського колективу в умовах воєнного стану.

Практичним психологом училища Вишневською Ларисою був влаштований виступ-обговорення «Як планувати життя в умовах невизначеності через війну».

9-та річниця Революції Гідності в Україні

Попри війну, 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.

Цьогорічне відзначення відбувається в умовах масштабної агресії, але програма досить лаконічна та враховує нові реалії, повітряні тривоги та те, що значна частина учасників Революції сьогодні перебуває на фронті.

До Дня гідності та свободи України в училищі були проведені виховні заходи. Кожна група підготувала стіннівку з відповідної тематики, в кожній групі пройшли виховні години. Обговорювали з учнями цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які, сьогодні воюють захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, воля, соборність, гідність України та українців.


Інструктивно-методична нарада для викладачів ХВПУСП

18.11.2022 заступники директора з навчально-виробничої роботи Смоліна Надія Юріївни і з навчально-методичної роботи Карпенко Маргарита Вікторівна провели інструктивно-методичну нараду для викладачів училища.

Серед обговорюваних питань були такі:

  • успішність учнів
  • відвідування учнями занять;
  • правила оформлення журналів теоретичного і виробничого навчання;
  • використання новітніх технологій і засобів навчання в умовах дистанційного навчання;
  • робота з учнями у синхронному та асинхронному режимах через періодичну та аварійну відсутність електроенергії.

Засідання методичної комісії викладачів предметів загальнопрофесійної підготовки та «Охорони праці»

17 листопада 2022 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг члени методичної комісії викладачів предметів загальнопрофесійної підготовки та «Охорони праці» провели онлайн-засідання. У порядку денному були такі питання:

  • Обмін досвідом роботи викладачів. Аналіз взаємовідвідування уроків, висновки і пропозиції колег.
  • Робота з невстигаючими учнями. Дисципліна учнів.
  • Заповнення поточної документації, журналів теоретичного навчання, виставлення поточних оцінок.
  • Методична доповідь: «Організаційна діяльність викладача на занятті і раціональне використання навчального часу».

Результати участі в онлайн олімпіаді з математики

Здобувачі освіти Харківського вищого професійного училища сфери послуг є активними учасниками онлайн олімпіад з математики (координатор –  викладач математики Вікторія СУБОТА)

В онлайн-олімпіаді «Всеосвіта Осінь – 2022»  взяли участь 13 здобувачів освіти училища. Захід був організований освітнім порталом «Всеосвіта».

Учні отримали сертифікати і подяки, з них три диплома I ступеня, два диплома ІІ ступеня та два дипломи III ступеня, а саме:

  • Валерія ПІНЧУК, Ірина ГЛУШКО, Карина ЛУЦЕНКО – диплом І ступеня;
  • Єлизавета ІЩЕНКО, Анастасія РИСОВАНА – диплом ІІ ступеня;
  • Анастасія МАЙОРОВА, Поліна ЛІННИК – дипломи ІІІ ступеня,
  • всі інші здобувачі освіти отримали сертифікати учасника.

Також  лист-подяку отримала директор ДПТНЗ ХВПУСП Матвійчук Лариса Іванівна за активну участь освітнього закладу в організації та проведенні Всеукраїнської дистанційної олімпіади «Всеосвіта Осінь – 2022».

Дякуємо призерам та всім учасникам!

Бажаємо творчій молоді  успіхів у підкоренні нових вершин математичних знань та нескінченної кількості перемог у майбутніх конкурсах!

Крокуємо до толерантності: «Толерантність починається з мене…»

Ми продовжуємо поширювати толерантність разом.

У 1989 р. Організація Об’єднаних Націй прийняла Конвенцію про права дитини. 16 листопада жителі багатьох країн світу відзначають Міжнародний день толерантності або День терпимості. Це свято було засновано в 1986 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН.

Саме сьогодні, 16 листопада, у Міжнародний День толерантності, є чудова нагода приєднатися до цього свята та розвинути свою людяність. В нашому училищі є чудова традиція в цей день створювати емблему толерантності. Незважаючи на складні обставини, ми зробили це онлайн на платформі Google Classroom. Кожен учень малював емблему окремо, але ми обов’язково об’єднаємо наші малюнки.

«Людина може обійтись без багатьох речей, але не без іншої людини», – сказав один учений. Навіть на самоті вона подумки звертається до інших людей. Попри все, людські стосунки нерідко спричиняють проблеми: непорозуміння, суперечки, конфлікти. Щоб запобігти цьому, треба навчитися ладнати з різними людьми. Толерантність – це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей. Толерантність – це терпимість до думок, поведінки та поглядів інших.

Ланцюг побажань від нашого училища втілився у «золоте правило моралі»: «Відноситись до всіх так, як ти бажаєш, щоб відносились до тебе». Наша Земля – це місце, де ми можемо любити один одного, дотримуватись традицій і продовжувати історію планети Толерантності.

 

 

 

f3
f3
f3   f3
f3
f3
f3 f3 f3 f3
f3
f3
f3
f3
f3
f3

f4

ped

ped

ped