Звернення Володимира Зеленського з нагоди Дня пам’яті та примирення

Джерело:

https://censor.net/ua/v3339875

https://18000.com.ua/strichka-novin/bud-yake-zlo-zavzhdi-zakinchuyetsya-odnakovo-vono-zakinchuyetsya-zelenskij-video/

 

Чи може стати чорно-білою весна? Чи буває вічний лютий? Чи знецінюються золоті слова? На жаль, Україна знає відповіді на всі ці запитання. На жаль, ці відповіді – так.

Щороку 8 травня разом з усім цивілізованим світом ми вшановуємо кожного, хто захищав планету від нацизму в роки Другої світової війни. Мільйони втрачених життів, скалічених доль, закатованих душ і мільйони причин, щоб сказати злу: ніколи знову!

Ми знали ціну, яку сплатили за цю мудрість наші предки. Знали, як важливо вберегти її та передати нащадкам. Але й гадки не мали, що наше покоління буде свідком наруги над словами, що, як виявилося, є істиною далеко не для всіх.

Цьогоріч ми кажемо «Ніколи знову» інакше. Ми чуємо «Ніколи знову» інакше. Це звучить болісно, жорстоко. Без оклику, а зі знаком питання. Ви кажете: ніколи знову? Розкажіть про це Україні.

24 лютого слово «ніколи» стерли. Розстріляли й розбомбили. Сотнями ракет о 4-й ранку, якими розбудили всю Україну. Ми почули моторошні вибухи. Ми почули: знову!

Через десятиліття після Другої світової темрява повернулася в Україну. І вона знову стала чорно-білою. Знову! Зло повернулося. Знову! В іншій формі, під іншими гаслами, але з тією самою метою. В Україні влаштували криваву реконструкцію нацизму. Фанатичне наслідування цього режиму. Його ідей, дій, слів і символів. Маніакальне – до деталей – відтворення його звірств та «алібі», що начебто надають злу священну мету. Повторення його злочинів і навіть спроби перевершити «вчителя» та посунути його з п’єдесталу найбільшого зла в історії людства. Встановити новий світовий рекорд із ксенофобії, ненависті, расизму й кількості жертв, до якої вони можуть призвести.

Ніколи знову! Це була ода людини розумної! Гімн цивілізованого світу! Але хтось сфальшивив. Спотворив «Ніколи знову» нотами сумніву. Заглушив, розпочавши свою смертельну арію зла. І це зрозуміло всім країнам, які побачили жахи нацизму на власні очі. А сьогодні відчувають моторошне дежавю. Бачать знову!

Усі народи, яких клеймили «третім сортом», рабами без права на власну державу чи взагалі на існування, чують заяви, які підносять одну націю, а інші з легкістю викреслюють. Кажуть, що вас насправді не існує, ви штучно створені, а отже, безправні. Всі чують мову зла. Знову!

І разом визнають болючу правду: ми не протрималися навіть століття. Нашого Never again вистачило на 77 років. Ми проґавили зло. Воно відродилося. Знову й зараз. Аgain and now!

Це розуміють усі країни й усі народи, які сьогодні підтримують Україну. І попри нову маску звіра впізнали його. Бо, на відміну від декого, пам’ятають, за що й проти чого боролися наші предки. Не переплутали перше з другим, не поміняли їх місцями, не забули.

На жаль, є ті, хто, переживши всі ці злочини, втративши мільйони людей, які боролися за перемогу та здобули її, сьогодні осквернив пам’ять про них та їхній подвиг.

Той, хто дозволив обстрілювати зі своєї землі міста України, які поруч із нашими предками звільняли і його предки.

Той, хто плюнув в обличчя своєму «Безсмертному полку», поставивши поруч з ним катів із Бучі.

І кинув виклик усьому людству. Але забув про головне: будь-яке зло завжди закінчується однаково – воно закінчується.

Дорогі українці!

Сьогодні, у День пам’яті та примирення, ми вклоняємося перед усіма, хто захищав рідну землю й світ від нацизму. Ми відзначаємо подвиг українського народу та його внесок у перемогу антигітлерівської коаліції.

Вибухи, постріли, окопи, поранення, голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, окупація, концтабори, газові камери, жовті зірки, гетто, Бабин Яр, Хатинь, полон, примусові роботи. Вони загинули за те, щоб кожен із нас знав, що означають ці поняття, з книжок, а не з власного досвіду. Але сталося інакше. Це несправедливо перед ними всіма. Але правда переможе. І ми все подолаємо!

І знову буде мир. Нарешті знову!

Ми подолаємо зиму, яка почалася 24 лютого, триває 8 травня, але точно скінчиться, і її розтопить українське сонце! І ми зустрінемо наш світанок усією країною. І рідні та кохані, друзі й близькі будуть поруч знову! Нарешті знову! І над тимчасово окупованими містами й селами наш прапор замайорить знову. Нарешті знову! І ми зберемося разом. І буде мир! Нарешті знову! І більше жодних чорно-білих снів, а тільки синьо-жовта мрія. Нарешті знову! За це боролися наші предки.

Вічна шана всім, хто протистояв нацизму!

Вічна пам’ять усім загиблим під час Другої світової війни!

Пам‘ятати минуле, аби перемогти у сьогоденні!

«Слава Україні! Героям слава!»

Шановні педагоги, учні, батьки!

8 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Ця перемога дісталася нечувано дорогою ціною – ціною мільйонів життів наших співвітчизників. Понад 80 мільйонам людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни, присвячується ця дата.

Пам’ятаймо й шануймо усіх, кого торкнулася ця жахлива сторінка нелюдської історії. У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму.

Нажаль так сталося, що цю знаменну дату держава зустрічає зі зброєю в руках. Подвиг ветеранів додає  сил та наснаги у нинішній боротьбі. Українські воїни самовіддано відстоюють  свободу, незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

Ця пам’ять перемоги над нацизмом у 2-й світовій війні робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучої перемоги сьогодні.

Хай мир і злагода запанують на нашій землі.

Вічна пам’ять загиблим, низький уклін живим.

З повагою,
директор Лариса МАТВІЙЧУК

День пам’яті та примирення. День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

8-9 травня весь цивілізований світ відзначає День пам’яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Подвиг ветеранів війни – еталон мужності та патріотизму. Хоч скільки б минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна, і якою ціною дається перемога життя над смертю.

В ці дні ми завжди згадуємо страшну трагедію, якою була для рідної землі Друга світова війна. Мільйони українців стали на захист Батьківщини і світу від фашизму, полягли на полях бою, загинули від тяжких ран у повоєнні роки. Пам’ять про них непідвладна часу, як непідвладна часу любов до Вітчизни. Так було і буде завжди!

Ми схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за щасливе майбутнє, відійшовши у вічність. Ми завжди будемо вдячні Вам, героям, які врятували країну від фашистської чуми, які врятували її і зберегли прекрасною і квітучою.

Нажаль 77-му річницю Перемоги у Другій світовій війні Україна зустрічає зі зброєю в руках, боронить цілісність та незалежність держави. Подвиги українського народу, історія роду надають сил та наснаги у боротьбі за свободу і незалежність нинішнім захисникам України.

Захисники та захисниці! Ви – приклад служіння народу, приклад патріотизму та вірності.

Колектив ДПТНЗ ХВПУСП бажає ветеранам, захисникам та захисницям України міцного здоров’я, добробуту, терпіння, мирного неба над головою! Висловлює щиру подяку усім воїнам, які сьогодні боронять рідну землю, за звитягу, мужність і самопожертву.

Ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали та віддають своє життя за Україну. Ми завжди пам’ятатимемо їх подвиг!

Лідери учнівського самоврядування груп 3-го курсу приготували відеовітання з Днем пам’яті та примирення, Перемоги над нацизмом у 2-й світовій війні:

Дарина Нюнюк (група 10-19)

Анастасія Ступакова (група 2-19)