Skip to content
Харківське вище професійне училище сфери послуг
Харківське вище професійне училище сфери послуг
Державний професійно-технічний навчальний заклад
  • in
  • fb
  • in
  • tg
  • Головна
  • Вступ 2025-2026 н.р.
  • Про професії
  • Новини
  • Навігація по сайту
    Головна  /  2020  /  Березень

Архiв новин

Дистанційне навчання під час карантину

27.03.2020

В період карантину з 12.02.2020 по 03.04.2020 учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг навчаються вдома дистанційно за допомогою сучасних засобів комунікації: Інтернету, комп’ютерів, ноутбуків, смартфонів та планшетів.

Вони не тільки опрацьовують теоретичний матеріал, підготовлений викладачами і майстрами в/н, але й контролюють свої знання та виконують практичні завдання.






УВАГА! Припинення навчальних занять у зв’язку з карантином

12.03.2020

Адміністрація Харківського вищого професійного училища сфери послуг повідомляє про призупинення навчального процесу у зв’язку із запровадженням карантину.

Відповідно до листа Міністерства Освіти і науки України, з метою запобігання, розповсюдження та профілактики захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV, серед працівників та учнів училища, навчальні заняття будуть призупинені з 12.03.2020 по 03.04.2020 орієнтовно (про продовження карантину буде повідомлено додатково).

Навчальні заняття будуть проходити за допомогою дистанційних технологій, а також буде відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації.

Засідання атестаційної комісії

12.03.2020

12 березня 2020 року у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведене засідання атестаційної комісії, на якому приймались рішення про відповідність займаним посадам, присвоєння кваліфікаційних категорій (відповідність раніше присвоєним кваліфікаційним категоріям), встановлення тарифних розрядів; були прийняті рішень про порушення клопотання перед атестаційною комісією ІІІ-го рівня щодо присвоєння (підтвердження) педагогічних звань, вищої кваліфікаційної категорії педагогічним працівникам.

Комісією було атестовано: 3 викладача загальноосвітньої підготовки, 6 викладачів професійно-теоретичної підготовки, 6 майстрів виробничого навчання, вихователь гуртожитку і соціальний педагог. Для трьох педагогів ця атестація перша, оскільки вони нещодавно почали свою педагогічну діяльність.



Відкритий урок з професії «Кравець» майстра в/н Жук Галини Василівни

11.03.2020

11 березня 2020 року молодий творчий майстер виробничого навчання Жук Галина Василівна провела відкритий урок виробничого навчання в групі 9-19 «Кравець» за темою «Обробка виточок, складок, защипів, підрізів відповідно до моделі», який відвідали представники адміністрації училища, молоді педагоги та члени методичної комісії.

При вивченні матеріалу уроку акцент було зроблено на використанні сучасного швейного обладнання – машини з програмним управлінням, яка значно полегшує роботу кравця, особливо при масовому виготовленні швейних виробів.



«Тарасові слова – душа народу»

11.03.2020

З нагоди 206-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – українського поета, письменника, художника, громадсько-політичного діяча в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшла низка масових заходів, присвячених цій події.

Так у навчальних групах було проведено виховні години «Ми любимо твори Кобзаря», бесіди на тему «Поетичний віночок Кобзаря», а у гуртожитку вихователі демонстрували документальні фільми про життя та діяльність Тараса Григоровича Шевченка.

В бібліотеці училища було проведено літературну вітальню:  «Тараса святий кобзар став скарбом моєї долі», а також – бібліографічний огляд виставки літератури «Тарасові слова – душа народу», присвяченої життю та творчості Т.Г. Шевченка. Учні мали змогу ознайомитися з представленою літературою та дізнатися цікаві факти про видатного письменника і митця.



Успішне спілкування

10.03.2020

У Харківському вищому професійному училищі сфери послуг розпочато   комплексну профілактичну роботу, яка сфокусована на створенні умов для формування відповідального і здорового способу життя серед дітей і молоді, протидії соціально небезпечним захворюванням.

Так 10 березня 2020 року спільно соціально-психологічною службою училища та Центром денного перебування «Компас» (Харківський Благодійний Фонд «Благо»)  було проведене профілактичне заняття з елементами тренінгу для учнів першого курсу «Успішне спілкування». На тренінгу розглядали спілкування як один з найважливіших процесів у житті людини та намагались розібратися, як зробити його успішним.

 Тренери Матвєєв Андрій та Береза Анна організували інтерактивне живе спілкування та надали практичні поради. Зустріч була плідною та корисною. Учні отримали важливу інформацію. Чекаємо тренерів наступного разу.


«Я обираю світ без булінгу» – тренінгове заняття

10.03.2020

В ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» соціально-психологічна служба продовжує впровадження профілактичної програми «Попередження насильства та булінгу». 10.03.2020 року в групі 4-19 «Перукар, манікюрник, педикюрник» було проведено профілактичне тренінгове заняття.

Тренінг мав на меті:

  • дати інформацію про поняття та види «насильства», «булінгу»;
  • з¢ясувати причини поведінки учасників булінгу;
  • формувати в учнів навичок відповідальної та безпечної поведінки;
  • спонукати до пошуку шляхів захисту у небезпечних для них ситуаціях;
  • сприяти розвитку дружніх стосунків в групі.

Разом ми знайдемо шляхи допомоги постраждалій людині та спробуємо убезпечити себе, щоб не зіграти одну з ролей у булінгу.



Вітаємо працівників училища зі святом весни!

06.03.2020

6 березня 2020 р., напередодні першого свята весни, Харківське вище професійне училище сфери послуг привітало прекрасну половину своїх співробітників і учнів з Міжнародним жіночим днем 8 березня.

Учні виготовили святкові стіннівки та прикрасили ними хол училища. Усіх жінок привітали директор училища Матвійчук Лариса Іванівна, заступники Карпенко Маргарита Вікторівна, Смоліна Надія Юріївна і Щербакова Олена Володимирівна. З нагоди свята грамотами були нагороджені працівниці училища за вагомий внесок у створення іміджу закладу, невтомний творчий пошук, безмежну відданість професії, компетентність.

Не забули сьогодні і про чоловіків: за внесок у створення іміджу закладу, творчий підхід до дорученої справи, безмежну відданість професії, компетентність та з нагоди святкування Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення (15 березня) були нагороджені представники сильної половини колективу.





Вітаємо прекрасну половину людства з 8 березня! Нехай всі квіти для вас пахнуть, дарують свою ніжність і красу. Нехай цей весняний день тішить вас теплом, а чоловіки — увагою. Нехай життя подарує вам тільки приємні миті, теплі ніжні зустрічі та люблячі серця.

Зустріч з лідерами програми «Journey4Life»

05.03.2020

04 березня 2020 року група першокурсників Харківського вищого професійного училища сфери послуг знов зустрілася в залі гуртожитку з лідерами програми «Journey4Life» («Подорож заради життя»). Заняття готують та проводять представники Благодійного фонду «Благо». Програма розроблена молоддю та для молоді віком від 15 до 24 років як модель розширення прав та можливостей. Кожне наступне заняття з десяти розвиває попередні знання. Сьогодні молодь зустрілася та брала активну участь в рольовій грі, тренінгу тощо. Протягом 90 хвилин навчання учасники активно працювали.


УВАГА! Захищаємось від коронавірусу!

05.03.2020

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

  • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворювання спричинених новим коронавірусом:

Рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти

Сторінка Центру громадського здоров’я України

Сторінка Міністерства охорони здоров’я Україна

 

Анти-паніка:
Поради психолога на час карантину

Ситуація, що охопила практично весь світ, не може залишати осторонь майже нікого. ЗМІ часто підігрівають емоції людей та не завжди коректно подають інформацію щодо захворювання. Тому ось декілька порад та практик, котрі здатні повернути нас до власних “острівків безпеки”, що допоможуть пережити цю кризу.

Кожен з нас має позитивний досвід, який зміг сформувати в кожного з нас так звані “острівки безпеки” — це ресурси, за допомогою яких ми здатні впоратись із досить складними ситуаціями. Як віднайти ці ресурси у собі? Спробуйте пригадати ті позитивні моменти, коли вам вдалось впоратись з труднощами. Спробуйте пригадати тих людей, котрі були поруч із вами та допомогли пережити стрес. Позитивний досвід і є тим ресурсом, який допомагає нам у непростих ситуаціях.

Деякі поради психолога:

Дізнавайтеся інформацію лише з джерел, яким варто довіряти. Прискіпливо аналізуйте почуте й побачене. Перестаньте щопівгодини читати на всіх доступних ресурсах «а що ж там з коронавірусом?». «Споживайте» лише перевірену інформацію. Уникайте активних перепалок в коментарях у соцмережах, масових розсилок і перепостів.

Менше онлайн — більше офлайн. Спрямуйте час, що проводите в інтернеті, на спілкування з близькими, почитайте книгу, намалюйте картину, навчіться вишивати тощо. Перерва в читанні новин жодним чином не вплине на саму ситуацію.

Будьте тут і зараз. Зосередьтеся на тому, що відбувається саме в цей момент. Хвилювання й тривожність — це проекція себе в майбутньому. Якщо є реальні причини, які загрожують здоров`ю, вашому та близьких, поміркуйте, як можете мінімізувати чи усунути їх. Та якщо наразі це надуманий страх, відпустіть його та зосередьтеся на тому, що відбувається саме в цей момент.

Розробіть та запишіть план дій на різні випадки: епідемії та обмеження пересування, хвороби колег чи людей, з якими ви були в контакті, вашої хвороби чи рідних тощо. Опишіть детально свої дії в кожному випадку. Це дасть вам відчуття контролю та розуміння, що ви зможете впоратися з будь-якою ситуацією.

Перемикайтеся. Відчуваєте, що вас затягує пошук інформації про хворобу, наростає страх та тривога, переключіться на виконання монотонних домашніх справ: прання, прибирання, приготування їжі.

Займіться йогою. Це хороша терапія під час панічних нападів. Позитивні емоції особливо підсилюють ті пози, в яких потрібно вигинати спину або розправляти грудну клітину.

Концентруйтеся на позитиві. Наш мозок гостріше реагує на негативні події. А ще він схильний робити з невідомого погане. Через це нам здається, що навкруги більше негативу, ніж позитиву. А інфопростір підсилює це відчуття. Тож намагайтеся зосереджуватися на хорошому. Воно є. Спробуйте сприймати ситуацію відсторонено, не включаючи емоції, навіть якщо все пішло шкереберть. Це дієва духовна практика, що допоможе усвідомлено ставитися до власної реакції на події та заспокоїть ту ділянку мозку, яка викликає емоції.

Записуйте те, що хвилює. Це допоможе перенести тривогу в іншу площину(на папір) та трохи заспокоїтися. Окрім того, хвилювання шкодить сну. А вам потрібно бути в тонусі.

Говоріть з рідними та близькими про свої почуття. Або ж зверніться до психолога. Відчувати страх та тривогу не соромно. Більше того, хвилюватися про здоров`я та життя, своє й рідних, — природньо. Розмова з близькими чи фахівцем допоможе заспокоїтися та подивитися на ситуацію під іншим кутом.

Вправи для тренування спокою

Дихання та м’язова релаксація. Глибоке дихання та усунення м’язового напруження допомагають організму припинити виділяти гормон стресу та почати розслаблятися: рахуйте (1-2-3), затримка дихання\напруження м’язів (1-2-3), глибокий видих (1-2-3), не дихаємо/розслабляємось (1-2-3)”. Виконуйте цю вправу протягом декількох хвилин і ви помітите зміни свого емоційного стану.

Фокус на позитиві.  Щовечора називайте собі (або в колі сім`ї за вечерею) 10 позитивних речей, з якими ви зустрілись протягом дня. Вони можуть бути мінімальними, але вони повинні бути (навіть смішний кіт, якого ви побачили по дорозі на роботу — теж буде позитивною подією). Тобто ми вчимо мозок думати позитивно та фокусуватись на доброму.

Достатній сон. Намагайтесь лягати спати рано та уникайте дивитися на екрани (телевізор, телефони, ноутбуки) перед сном.

Свіже повітря. Гуляйте, пийте каву/чай на вулиці. Оберіть для себе “персональний затишок”, де ви б змогли спокійно, протягом 15 хвилин попити каву та не думати ні про що.

Ритуали. Дотримуйтесь ритуалів та важливих для вас моментів. Вранішня кава, молитва, зустріч із подругами — це все те, що здатне повернути нас до життя та сказати, самому собі: “Не все так погано!”

Бажаю всім нам міцного здоров’я та спокою!

1 2 >
  • Інформаційна відкритість
  • Внутрішня система забезпечення якості освіти
  • Про училище
    • Адреса і контакти
    • Керівництво і колектив училища
    • Наші досягнення
      • Досягнення за 2024-2025 навчальний рік
      • Досягнення за 2023-2024 навчальний рік
      • Досягнення у 2010-2023 навчальних роках
    • Навчально-матеріальна база
    • Структура ХВПУСП
    • Історія училища
  • Ліцензії на провадження освітньої діяльності
  • Абітурієнту (профорієнтація)
    • Вступ 2025-2026 н.р.
    • Про професії
    • Презентаційні матеріали
    • Подати заяву на вступ
    • Правила прийому до ХВПУСП
    • Критерії відбору на 3-й ступінь професійно-технічної освіти в ХВПУСП
    • Профорієнтаційна робота
  • Центр кар’єрного розвитку молоді
    • Про Центр кар’єрного розвитку молоді
    • Візитна картка Центру
    • Соціальні мережі – ваше віртуальне портфоліо
    • Нормативно-правова база діяльності Центру кар’єрного розвитку молоді
    • Соціальні партнери Центру
    • Як написати резюме? Поради
    • WEB-ресурси з пошуку роботи
    • Як пройти співбесіду
    • Як бути успішними
    • Співпраця з роботодавцями
    • Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)
    • Тижні професій
    • Дія. Освіта для всіх (Єдиний державний веб-портал цифрової освіти)
    • Поради з професійної орієнтації
    • Профорієнтаційні матеріали для випускників, що планують вступ до закладів вищої освіти
  • Освітній процес
    • Нормативно-правове забезпечення освітнього процесу в умовах воєнного стану
    • Освітні програми (навчальні плани)
    • Моніторинг якості освіти
    • Розклад занять
    • Дистанційне навчання
    • Виробниче навчання і практика
    • Роботи учнів
    • Теоретичне навчання
    • Спортивна робота
    • Олімпіади і конкурси з навчальних предметів
    • Конкурси фахової майстерності
  • Виховна робота
    • Правила поведінки, права та обов’язки здобувачів освіти ДПТНЗ ХВПУСП
    • Національно-патріотичне виховання
    • Самоврядування
    • Батькам
    • Волонтерський рух
    • Профілактика протиправної діяльності
  • Гурткова робота
    • Про роботу гуртків
    • Заходи, які проводяться за участю гуртківців
    • Наші досягнення з гурткової роботи
  • Кабінет практичного психолога
    • Психолог інформує
    • Психологічна підтримка під час воєнних дій
    • Документація кабінету психолога
    • Поради психолога учням
    • Поради психолога педагогам
    • Поради психолога батькам
    • Інтернет-безпека
    • Під час карантину
    • Новини психологічної служби
    • Галерея фото кабінету психолога
  • Кабінет соціального педагога
    • Соціальний педагог Курганська Тетяна
    • Соціальний педагог поруч
    • Документація соціального педагога
    • Телефони гарячих ліній
    • Батьківський всеобуч
    • До уваги педагогів
    • Пільгові виплати (Законодавство щодо пільг)
    • Вимоги законодавства щодо неповнолітніх працівників
    • Новини соціальної роботи
  • Методична робота
    • На допомогу учням
    • На допомогу педпрацівникам
    • Атестація педагогічних працівників
  • Антикорупційна діяльність
    • Накази. Положення. Порядок
    • Нормативно-правові акти щодо запобігання корупції
    • Загальна інформація
    • Конфіденційність
    • Канали повідомлення для викривачів
    • Журнали контролю
  • Інтернет-приймальня
  • Бібліотека
    • Про бібліотеку ХВПУСП
    • Заходи, які проводяться за участю та при підтримці бібліотеки
    • Нові надходження літератури
    • Підручники, навчальні посібники, методичні посібники і періодичні видання
  • ЗНО / НМТ
  • Медична сторінка
    • Що треба знати про СНІД
    • Гострі кишкові інфекції (ГКІ) та їх профілактика
    • Що треба знати про ротавірус
    • Гепатит А: як передається, симптоми та профілактика
    • Як захиститись від гепатиту А
    • УВАГА! В УКРАЇНІ СПАЛАХ КОРУ!
    • Здоровий спосіб життя – найкраща профілактика захворювань
    • Жіноче здоров’я
    • Надлишок фтору у воді: як уберегти себе та дітей від флюорозу
    • Імунопрофілактика
    • Кліщовий іксодовий бореліоз (Хвороба Лайма)
  • Наші партнери
  • Протидія та запобігання булінгу
  • Профілактика дитячого травматизму
  • Випускникам минулих років
    • Архівна довідка
    • Цифрова копія документа про освіту

Архів новин

Контакти

  • in
  • fb
  • in
  • tg

м. Харків, вул. Тюрінська, 5

+38 (098) 058 78 02

+38 (057) 732 65 25

Докладніше...
Мапа сайту

Статистика

  • 14
  • 3 771
  • 438

2025© Funky Line