Архів заJanuary, 2025
Педагогічна рада за підсумками 1-го семестру 2024/2025 навчального року
30 січня 2025 року педагогічним колективом Харківського вищого професійного училища сфери послуг була проведена педагогічна рада за підсумками 1-го семестру «Інтеграція технологій та інновацій в освітній процес підготовки конкурентоздатного робітника для підприємств легкої промисловості та сфери послуг», на якій були розглянуті такі питання:
- Про результати моніторингових досліджень якості знань учнів.
- Стан виконання навчальних планів і програм за I семестр 2024/2025 н.р.
- Аналіз якості навчального процесу та завдання на II семестр.
- Про результати виховної роботи за I семестр 2024-2025 н.р.
- Про стан викладання предмета «Захист України».
- Розгляд клопотань про зарахування та визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
- Характеристика прийнятого контингенту та шляхи формування колективу навчальної групи.
- Підготовка до державних кваліфікаційних атестацій, допуск здобувачів освіти до державних кваліфікаційних атестацій і поетапних атестацій.
Засідання №6 методичної комісії педагогічних працівників загальноосвітньої підготовки
29.01.2025 в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшло планове засідання №6 методичної комісії педагогічних працівників загальноосвітньої підготовки у змішаному режимі під головуванням Ольги Шитєєвої.
Під час засідання обговорювались такі питання:
- Моніторинг навчальних досягнень учнів за 1 семестр 2024-2025 н.р., який чітко відображає позитивну динаміку в знаннях здобувачів освіти, але і дає змогу побачити певні моменти, які потребують додаткової уваги викладачів.
- Обговорення програми тижня професій, який заплановано на квітень 2025 р. з акцентом на цьогорічний набір.
- Поточні питання: під час зустрічі члени комісії активно обговорили питання профорієнтації: залучення більшої кількості учнів шкіл міста та області до проведення днів відкритих дверей, поширення реклами у соціальних мережах щодо цьогорічного набору.
Засідання методичної комісії класних керівників
29.01.2025 року відбулося засідання методичної комісії класних керівників.
Сьогодні ми підбиваємо підсумки нашої виховної роботи за перший семестр 2024-2025 навчального року. За цей час було зроблено значну роботу, спрямовану на формування всебічно розвиненої, відповідальної та активної особистості учня.
- По першому та другому питанню доповіла про результати виховної роботи заступник директора з навчально-виховної роботи Маргарита КАРПЕНКО, яка акцентувала увагу на проведенні виховних заходів, зокрема:
- Тематичні виховні години, присвячені (Дню Незалежності України, Дню Захисників та Захисниць України, Дню Гідності та Свободи тощо).
- Волонтерські акції, в яких здобувачі освіти та педпрацівники активно брали участь.
- Культурні та спортивні заходи, освітні акції, челенджі, конкурси, флешмоби, які сприяли розвитку командного духу та лідерських якостей здобувачів освіти.
- Трете питання висвітлила класний керівник Галина ВИНОГРАДЕНКО за темою «Профілактика негативних явищ в учнівському колективі як одна з умов створення безпечного середовища в закладі освіти». У сучасних умовах створення безпечного середовища в закладі освіти є одним із головних завдань педагогічного колективу. Адже комфортне психологічне середовище безпосередньо впливає на успішність, поведінку та особистісний розвиток учнів.
- Останнє питання, яке було розглянуто на засіданні, це «Профорієнтаційна робота.Форми та методи.» З інформацією виступила голова МК Інна С’ЄДІНА, яка акцентувала увагу на виконанні регіонально замовлення на 2025-2026 н. р. В профорієнтаційній роботі необхідно використовувати сучасні інтерактивні методи, соціальні мережі, залучати до профорієнтаційної роботи батьків, випускників, представників бізнесу; варто організовувати більше екскурсій та практичних занять для знайомства з реальними умовами професійної діяльності (в тому числі віртуальні) та ін.
На завершення хочу подякувати кожному з вас за вашу роботу. Виховання молоді – це нелегка, але вкрай важлива місія. Вірю, що спільними зусиллями ми зможемо зробити виховний процес ще ефективнішим і цікавішим для учнів!
Вітаємо майстра в/н з Кононенко Наталію з отриманням диплома судді-стажера від Спілки професіоналів України в індустрії краси!
Майстер виробничого навчання з професії «Візажист» Кононенко Наталія Валеріївна отримала диплом судді-стажера від Спілки професіоналів України в індустрії краси, який підтверджує проходження сертифікації на право вести професійну діяльність в рамках чемпіонатів Спілки (секція: макіяж)
День пам’яті Героїв Крут 2025: Україна вшановує 106-ту річницю бою під Крутами
29 січня українці відзначають День пам’яті Героїв Крут. Цього дня прийнято віддавати данину стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні воїни ЗСУ, стали на захист української держави від зовнішнього агресора.
Бій під Крутами є не тільки трагічною сторінкою в історії нашої країни, а й відображає непохитну боротьбу українців за незалежність нашої держави.
До Дня пам’яті Героїв Крут в Україні в нашому закладі освіти відбуваються тематичні лекції , історичні уроки, книжкові виставки, що висвітлюють хроніку подій січня 1918 року та подвиг Героїв Крут.
Засідання №6 методичної комісії викладачів предметів загальнопрофесійної підготовки та охорони праці
27 січня 2025 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшло засідання №6 методичної комісії викладачів предметів загальнопрофесійної підготовки та охорони праці під головуванням Верхогляд Вікторії Олексіївни та у присутності представників адміністрації училища.
Під час засідання обговорювались такі питання:
- Підсумки навчального процесу за І-й семестр.
- Написання учнями обласної контрольної роботи з охорони праці.
- Творча робота та самоосвіта викладачів.
- Обговорення методичних розробок та стану підготовки до атестації.
Засідання №6 методичної комісії педагогічних працівників із професій сфери послуг
27 січня 2025 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшло засідання №6 методичної комісії педагогічних працівників із професій сфери послуг – «Касир (в банку)», «Оператор поштового зв’язку», «Манікюрник. Педикюрник», «Візажист», «Адміністратор» під головуванням Апалькової Тетяни та у присутності представників адміністрації училища.
Під час засідання обговорювались такі питання:
- Аналіз результатів роботи за 2024 рік.
- Оновлення та вдосконалення навчальних програм.
- Затвердження переліку пробних кваліфікаційних робіт з професії «Манікюрник» в групі 4-22.
- Планування графіку проведення відкритих уроків.
- Планування заходів на 2025 рік.
Завершилось стажування в рамках проєкту «EduBiz: інноваційне стажування для директорів /–ок і викладачів /–ок закладів ПТО в Україні»
Завершилось 2-тижневе офлайн стажування в рамках проєкту «EduBiz: інноваційне стажування для директорів /–ок і викладачів /–ок закладів ПТО в Україні», який реалізує громадська організація «Я І МОЯ ШКОЛА» («ME AND MY SCHOOL» NGO) за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI).
Викладачі нашого училища Вікторія Верхогляд і Валентина Михайлюк пройшли стажування у м. Івано-Франківськ.
Метою стажування було налагодження зв’язку профтехосвіти і бізнесу. Освітяни мали можливість зануритись в роботу бізнесу і отримати практичний досвід роботи в компанії.
За час стажування наші колеги відвідали: Туристичну компанія «Яра Тур», АТ «Страхова компанія «ARX», Консалтигову компанію «LOZINSKA CONSULTING GROUP», Вище професійне училище № 21, Центр професійно-технічної освіти №1, семінар «START UP SEMINAR» від команди страхових посередників компанії STARLIFE.
Також, в межах стажування був проведений спільний урок з менторкою проєкту Мариною Хоша для учнів групи 20-24 «Фінансова свобода та безпека: про заощадження та накопичення».
В останній день стажування відбулась зустріч з представником донора проєкту: Агентство США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI).
Профілактичне заняття для здобувачів освіти «Як відрізнити конфлікт від булінгу? Поради для розвитку власного емоційного інтелекту»
В нашому училищі на постійній основі проводиться профілактична робота з попередження насильства та булінгу. З метою всебічної соціально-психологічної підтримки та допомоги ми розробили профілактичне практичне заняття для здобувачів освіти «Як відрізнити конфлікт від булінгу? Поради для розвитку емоційного інтелекту»
23.01.2025 року на єдиній електронній освітній платформі Google Клас, на якій працює кабінет практичного психолога училища, ми запропонували здобувачам освіти практичне заняття, яке включає в себе:
- Інформування та рекомендації психолога: «Як відрізнити конфлікт від булінгу?»;
- Інформування та рекомендації психолога: «Електронний булінг або кібербулінг»;
- Рекомендації психолога: «Вправи для розвитку емоційного інтелекту»;
- Перегляд відео: «Що робити жертві кібербулінгу?»
Сподіваємось, наше практичне заняття сприятиме формуванню у здобувачів освіти навичок відповідальної та безпечної поведінки, спонукатиме до пошуку шляхів захисту у небезпечних для них ситуаціях.
«Спробуйте бути хоч трохи добрішими – і ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок».
Військово-професійна орієнтація молоді
Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут
(профорієнтаційна презентація)
сайт: https://mitit.mil.gov.ua/