Skip to content
Харківське вище професійне училище сфери послуг
Харківське вище професійне училище сфери послуг
Державний професійно-технічний навчальний заклад
  • in
  • fb
  • in
  • tg
  • Головна
  • Вступ 2025-2026 н.р.
  • Про професії
  • Новини
  • Навігація по сайту
    Головна  /  2020  /  Листопад

Архiв новин

Участь у VII Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з математики освітнього проєкту «На Урок»

27.11.2020

Восени цього року Освітній проєкт «На Урок» провів VII Всеукраїнську інтернет-олімпіаду з математики для учнів 1-11 класів. І учні Харківського вищого професійного училища сфери послуг, у рамках роботи математичного гуртка «Альфа», вирішили перевірити свої знання з даного предмета. Здобувачі освіти виявили неабияку зацікавленість у змаганні. Інтернет-олімпіаду пройшли понад 17 учнів. Такі результати свідчать про високий рівень мотивації та зацікавленості учнів, а також про глобальну діджиталізацію освіти, адже олімпіада проходить в онлайн-форматі. Саме тому участь могли взяти всі охочі, незалежно від рівня знань та місця проживання.

Та, попри все, найрозумнішими серед учнів другого курсу выявились:

  • Жабич Анна (гр. 4-19), Кійова Світлана (гр. 4-19), Мартошенко Юлія (гр.2-19), які отримали Диплом переможця 1-го ступеня

  • Загібалова Дар’я (гр. 2-19) – диплом 2-го ступеня

  • Серед учнів третього курсу переможцями стали учениці групи 9-18 Тільна Юлія, Григор’єва Яна

  • Єлизаветта Михайліченко посіла 2 місце

Всі інші учасники отримали сертифікати за участь



Тематична виставка «Розп’ята душа на хресті всевишньої печалі», присвячена пам’яті жертв голодоморів

27.11.2020

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни.

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні.

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. Таким чином, цього року пам’ять загиблих Україна вшановуватиме 28 листопада.

В бібліотеці училища оформлено тематичну книжково-ілюстраційну виставку «Розп’ята душа на хресті всевишньої печалі», де представлено книги, документи, фотографії та публікації про геноцид, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль.

Бібліотека запрошує своїх читачів ознайомитися з представленими документами.


87-і роковини Голодомору. «Збережи пам’ять. Збережи правду»

27.11.2020

День пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

27  листопада 2020 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшли заходи до 87-их роковин геноциду, пам’яті жертв Голодомору на тему «Голодомор – помста за свободу, помста за революцію».

Учні училища підготували стіннівки. В бібліотеці училища була організована виставка матеріалів про акт геноциду українського народу шляхом організації штучного масового голоду. В кожній групі пройшли виховні години, де учні разом з педагогами вели розмову про страхіття голодоморів 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. Були переглянуті документальні матеріали про голодомор у Харківської області та його наслідки.

Класні керівники, вихователі провели в режимі он-лайн бесіди та продемонстрували відеоматеріали для вихованців про геноцид, який знищив ключові свободи громадян України: мільйони позбавлені життя, практично введене кріпосне право, селяни обмежені у пересуванні, відсутні паспорти тощо.

В соціальних мережах учнівське самоврядування призвало всіх учнів та педагогів вшанувати пам’ять  жертв Голодомору, приєднавшись до акції «Запали свічку», яка проходить 28 листопада о 16.00.




Театрально-вокальний гурток Харківського вищого професійного училища сфери послуг в умовах змішаної форми навчання продовжує свою роботу і до Дня пам’яті жертв голодомору, який щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада, підготував читців. Учні з біллю в серці передали страхіття, з яким стикнувся народ України в ці страшні часи своєї історії.

Своїм виступом ми стверджуємо: «Пам’ять народу живе в наших серцях».

На відео – учасники гуртка Воробей Рената та Тимченко Тетяна.

Виховна година «Пам’ять серця»

26.11.2020

28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про голодомор 1932-1933 років в Україні», в першій статті якого було визначено, що цей голодомор є геноцидом українського народу. І тепер щороку в останню суботу листопада українці пригадують ті страшні роки, які пережив увесь народ, і о 16.00 ставлять на вікнах будинків запалені свічки пам’яті.

25 листопада в групі 4-19 пройшла виховна година під назвою «Пам’ять серця». Учениці читали вірші, переглянули відеофрагменти тих смертельних годин, як жили в ті страшні роки наші співвітчизники, наші предки, рідні. Познайомилися з  виставкою рефератів та брошурою, яка деталізує історію Голодомору 1932-1933 рр., яку мають знати не лише в Україні, а й у всьому світі.


Учні училища приєднались до відзначення Дня Гідності та Свободи

20.11.2020

День Гідності та Свободи – свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

День Гідності та Свободи відзначається з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З метою прищеплення любові до Батьківщини, розвитку рис гідного громадянина своєї країни напередодні Дня Гідності та Свободи в училищі були проведені виховні години та бесіди.




Засідання методичної комісії педагогічних працівників з професій «Кравець», «Закрійник»

19.11.2020

19 листопада 2020 року відбулося планове засідання методичної комісії педпрацівників з професії «Кравець. Закрійник». Присутні були майстри в/н, викладачі професії та представники адміністрації.

На засіданні були розглянуті наступні питання:

  • відвідування занять і виконання завдань учнями за дистанційною формою навчання;
  • обговорення питань про роботу з невстигаючими учнями;
  • методична доповідь майстра в/н Бутенко О.М. на тему «Організація самостійної роботи здобувачів освіти»;
  • розгляд стану роботи щодо удосконалення паспортів комплексного методичного забезпечення професії і предметів.


Нова зустріч в Євроклубі

18.11.2020

З вересня 2020/2021 навчального року робота Євроклубу «Стиль життя» продовжилася. Для першокурсників було проведено засідання «Євроклуб: знайомство». На засіданні мешканці гуртожитку побували в атмосфері клубу, познайомилися з його традиціями. В листопаді проведено наступне засідання клубу «Харків: історії і цікавинки». Один із пунктів засідання був присвячений сучасному вуличному мистецтву, а саме – харківським муралам (слово «мурал» походить від латинського слова «murus», що означає «стіна»; це витвір мистецтва, намальований на стінах всередині будівель або зовні).

Значна частина підготовки і спілкування у зв’язку з карантином проводилася клубівцями дистанційно з використанням інтернет-ресурсів, соціальних мереж, засобами Viber, Telegram-канал.

Наше місто недарма називають столицею українського стріт-арту. Побачити всі мурали Харкова за одну зустріч неможливо. Навіть дослідники рідного міста зізнаються, що регулярно натрапляють на нові, раніше не бачені твори вуличного мистецтва. Допомогла карта муралів Харкова, фотографії, відеоматеріали. Така прогулянка була цікавою. Обов’язково при нагоді пройдемося разом вулицями міста, знайдемо нові мурали, усе побачим на власні очі.

Члени творчого об’єднання вже готують наступну зустріч клубу згідно з перспективним планом роботи. Спілкування в Євроклубі нас захоплює, підтримує, поєднує.


Кібербезпека та інформаційна безпека

17.11.2020

Сучасна людина не уявляє собі життя без  Інтернету, який є дуже широким джерелом інформації, інформаційним простором, у якому, як і в реальному житті, є позитивні та негативні сторони.

Коли ми потрапляємо до Всесвітньої мережі, ми потрапляємо у світ, де нас оточують люди: хороші та погані, добрі та злі, розумні та не дуже; інформаційні потоки: корисні та шкідливі; новини, музика; фільми і ще багато різної інформації.  Ми свідомо здійснюємо пошук серед усього цього розмаїття. А чи існують правила, яких ми маємо дотримуватись працюючи в Інтернет? Що нам потрібно знати і чого дотримуватися, щоб залишитися всебічно здоровою людиною.

Щоб відповісти на це питання, практичний психолог пропонує відповісти на декілька питань. Спробуємо дослідити  позитивні і негативні наслідки Інтернету, сформулювати та засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті. В цьому нам допоможе наступний тест зі знання базових правил кібербезпеки:

https://www.epravda.com.ua/tests/2018/07/18/638509/

На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.

Необхідно пам’ятати, що Інтернет – це лише інструмент, яким ми користуємось, щоб отримати відповіді на свої питання, підготувати реферати та доповіді, спілкуватись.

Будемо вчитись користуватись Інтернетом із розумом!

Участь у Всеукраїнській дистанційній олімпіаді «Всеосвiта Осінь – 2020»

17.11.2020

Інтернет-олімпіади є інтелектуальними змаганнями учнів, що проводяться щороку з використанням передових інформаційних та телекомунікаційних технологій, зокрема, шляхом передачі інформації через мережу Інтернет.

У вересні проєкт «Всеосвіта» оголосив про старт осіннього сезону олімпіад «Всеосвіта Осінь-2020». Мета заходу – допомогти учням засвоїти нові знання та закріпити матеріал, який вони опановували в попередньому навчальному році. Це прекрасний спосіб впровадження прогресивних форм та методів пошуку обдарованих учнів та створення умов для розвитку їх здібностей.

Випробувати свої сили, перевірити  знання рідного слова вирішили й учні нашого училища – члени гуртка «Скарби української мови». Усі учасники виявили ґрунтовні лінгвістичні знання, отримали сертифікати, але перш за все щирі вітання отримують гуртківці-переможці:

  • І місце: Таран Ірина, учениця групи 4-19;
  • ІІ місце: Добріна Марія, учениця групи 4-19, та Лінник Поліна, учениця групи 4-20;
  • ІІІ місце: Святенко Світлана та Сипка Еріка, учениці групи 4-19.

Ми пишаємося вами, наші юні лінгвісти, і бажаємо нових яскравих злетів у царині української мови!



Підготовка до обласної спартакіади «Спорт протягом життя» з легкої атлетики

16.11.2020

Під час тимчасового дистанційного навчання викладачі фізичної культури проводять онлайн-консультації з учнями щодо виконання самостійних завдань з фізичної культури в рамках підготовки збірної команди Харківського вищого професійного училища сфери послуг до обласної  спартакіади з легкої атлетики «Спорт протягом життя».

http://vpu40.ptu.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/Підготовка-до-обл-олімпіади-з-легкої-атлетики-1.mp4
http://vpu40.ptu.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/Підготовка-до-обл-олімпіади-з-легкої-атлетики-2_1.mp4
http://vpu40.ptu.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/Підготовка-до-обл-олімпіади-з-легкої-атлетики-3.mp4
http://vpu40.ptu.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/Підготовка-до-обл-олімпіади-з-легкої-атлетики-4.mp4

1 2 3 >
  • Інформаційна відкритість
  • Внутрішня система забезпечення якості освіти
  • Про училище
    • Адреса і контакти
    • Керівництво і колектив училища
    • Наші досягнення
      • Досягнення за 2024-2025 навчальний рік
      • Досягнення за 2023-2024 навчальний рік
      • Досягнення у 2010-2023 навчальних роках
    • Навчально-матеріальна база
    • Структура ХВПУСП
    • Історія училища
  • Ліцензії на провадження освітньої діяльності
  • Абітурієнту (профорієнтація)
    • Вступ 2025-2026 н.р.
    • Про професії
    • Презентаційні матеріали
    • Подати заяву на вступ
    • Правила прийому до ХВПУСП
    • Критерії відбору на 3-й ступінь професійно-технічної освіти в ХВПУСП
    • Профорієнтаційна робота
  • Центр кар’єрного розвитку молоді
    • Про Центр кар’єрного розвитку молоді
    • Візитна картка Центру
    • Соціальні мережі – ваше віртуальне портфоліо
    • Нормативно-правова база діяльності Центру кар’єрного розвитку молоді
    • Соціальні партнери Центру
    • Як написати резюме? Поради
    • WEB-ресурси з пошуку роботи
    • Як пройти співбесіду
    • Як бути успішними
    • Співпраця з роботодавцями
    • Для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)
    • Тижні професій
    • Дія. Освіта для всіх (Єдиний державний веб-портал цифрової освіти)
    • Поради з професійної орієнтації
    • Профорієнтаційні матеріали для випускників, що планують вступ до закладів вищої освіти
  • Освітній процес
    • Нормативно-правове забезпечення освітнього процесу в умовах воєнного стану
    • Освітні програми (навчальні плани)
    • Моніторинг якості освіти
    • Розклад занять
    • Дистанційне навчання
    • Виробниче навчання і практика
    • Роботи учнів
    • Теоретичне навчання
    • Спортивна робота
    • Олімпіади і конкурси з навчальних предметів
    • Конкурси фахової майстерності
  • Виховна робота
    • Правила поведінки, права та обов’язки здобувачів освіти ДПТНЗ ХВПУСП
    • Національно-патріотичне виховання
    • Самоврядування
    • Батькам
    • Волонтерський рух
    • Профілактика протиправної діяльності
  • Гурткова робота
    • Про роботу гуртків
    • Заходи, які проводяться за участю гуртківців
    • Наші досягнення з гурткової роботи
  • Кабінет практичного психолога
    • Психолог інформує
    • Психологічна підтримка під час воєнних дій
    • Документація кабінету психолога
    • Поради психолога учням
    • Поради психолога педагогам
    • Поради психолога батькам
    • Інтернет-безпека
    • Під час карантину
    • Новини психологічної служби
    • Галерея фото кабінету психолога
  • Кабінет соціального педагога
    • Соціальний педагог Курганська Тетяна
    • Соціальний педагог поруч
    • Документація соціального педагога
    • Телефони гарячих ліній
    • Батьківський всеобуч
    • До уваги педагогів
    • Пільгові виплати (Законодавство щодо пільг)
    • Вимоги законодавства щодо неповнолітніх працівників
    • Новини соціальної роботи
  • Методична робота
    • На допомогу учням
    • На допомогу педпрацівникам
    • Атестація педагогічних працівників
  • Антикорупційна діяльність
    • Накази. Положення. Порядок
    • Нормативно-правові акти щодо запобігання корупції
    • Загальна інформація
    • Конфіденційність
    • Канали повідомлення для викривачів
    • Журнали контролю
  • Інтернет-приймальня
  • Бібліотека
    • Про бібліотеку ХВПУСП
    • Заходи, які проводяться за участю та при підтримці бібліотеки
    • Нові надходження літератури
    • Підручники, навчальні посібники, методичні посібники і періодичні видання
  • ЗНО / НМТ
  • Медична сторінка
    • Що треба знати про СНІД
    • Гострі кишкові інфекції (ГКІ) та їх профілактика
    • Що треба знати про ротавірус
    • Гепатит А: як передається, симптоми та профілактика
    • Як захиститись від гепатиту А
    • УВАГА! В УКРАЇНІ СПАЛАХ КОРУ!
    • Здоровий спосіб життя – найкраща профілактика захворювань
    • Жіноче здоров’я
    • Надлишок фтору у воді: як уберегти себе та дітей від флюорозу
    • Імунопрофілактика
    • Кліщовий іксодовий бореліоз (Хвороба Лайма)
  • Наші партнери
  • Протидія та запобігання булінгу
  • Профілактика дитячого травматизму
  • Випускникам минулих років
    • Архівна довідка
    • Цифрова копія документа про освіту

Архів новин

Контакти

  • in
  • fb
  • in
  • tg

м. Харків, вул. Тюрінська, 5

+38 (098) 058 78 02

+38 (057) 732 65 25

Докладніше...
Мапа сайту

Статистика

  • 33
  • 3 825
  • 447

2025© Funky Line