Заходи, які проводяться за участю та при підтримці бібліотеки
28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників
28.10.2024
28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників (День вигнання нацистських окупантів з України) (1944).
Щороку 28 жовтня українці відзначають день вигнання нацистських окупантів з України і вшановують пам’ять тих, хто загинув у Другій світовій війні. Цього року цим подіям виповнюється 80 років.
До уваги читачів бібліотеки представлено інформаційні матеріали, статті та презентацію до цієї пам’ятної дати.
16 жовтня 2024 року виповнюється 170 років від дня народження Оскара Вайльда
16.10.2024
16 жовтня виповнюється 170 років від дня народження Оскара Вайльда (1854-1900), ірландського поета, драматурга, прозаїка, есеїста
Оскар Фінґал О’Флагерті Вілс Вайльд – ірландський філософ, естет, письменник, поет, представник літературно-художнього напряму естетизму. Один із найвідоміших драматургів пізнього Вікторіанського періоду, яскрава знаменитість свого часу.
У світовій літературі письменник залишив помітний слід завдяки творам найрізноманітніших жанрів. Оригінальність і смак у літературі й у житті – так можна описати життєве кредо Вайльда.
Його твори досі із захватом читає увесь світ, майже всі вони були екрановані або представлені на театральній сцені.
Оскар Вайльд написав роман, який і прославив його на весь світ – «Портрет Доріана Грея». Це був перший і останній його роман. Ця книга стала культовою і її екранізували понад 25 разів.
Навіть якби він і не написав свій знаменитий роман, то все одно залишився б у світовій історії, а тим більше в англійській літературі як блискучий оповідач, неповторний майстер дотепних діалогів, вишуканих парадоксів та яскравих афоризмів.
З нагоди ювілейної дати бібліотека пропонує ознайомитися з інформаційними матеріалами, статтями, посиланнями на повні тексти творів автора.
15 жовтня виповнюється 180 років від дня народження німецького філософа Фрідріха Ніцше
15.10.2024
15 жовтня виповнюється 180 років від дня народження Фрідріха Вільгельма Ніцше (1844-1900), німецького філософа, психолога, мислителя, письменника.
Фрідріх Вільгельм Ніцше – видатний німецький мислитель, філософ, філолог та психолог, відомий на весь світ своїми працями, на сторінках яких він порушував важливі питання та ідеї щодо моралі, релігії, влади, філософії історії, етики та естетики.
Фрідріх Ніцше належить до тих мислителів, навколо книг та ідей якого виникають особливо гострі суперечки. Мало хто може зрівнятися з ним за кількістю різних і навіть цілковито взаємовиключних інтерпретацій творчості.
З нагоди ювілейної дати, в рамках дня інформації, бібліотекою підготовлені для ознайомлення інформаційні матеріали, статті та презентація про Ф.В. Ніцше.
9 жовтня – 120 років від дня народження Миколи Бажана
09.10.2024
9 жовтня виповнюється 120 років від дня народження Миколи Платоновича Бажана (1904-1983), українського поета, перекладача, філософа, енциклопедиста, літературознавця, сценариста, громадсько-політичного та державного діяча.
З нагоди цієї ювілейної дати, в рамках дня інформації, бібліотека пропонує ознайомитися з матеріалами про життя і творчість М.П. Бажана, статтями, віртуальною книжковою виставкою та повними текстами автора.
30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек
30.09.2024
30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек.
Це свято було встановлено указом президента в 1998 році. Відзначають його як бібліотекарі, так і відвідувачі бібліотек.
Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам’ять і мудрість народу.
Бібліотека тримає цінний зв’язок між минулим, сьогоденням і майбутнім, це місце співпраці, де люди ростуть і розвиваються. Любов до книги властива нашому народу здавна, а бібліотека дуже важлива для освіти, науки та культури.
28 вересня 2024 року – 95-річчя від дня народження Дмитра Павличка
28.09.2024
До 95-річчя (28 вересня), від дня народження Дмитра Васильовича Павличка (1929-2023) українського поета, перекладача, критика, публіциста, журналіста, громадсько-політичного діяча, Героя України (2004), бібліотека пропонує здобувачам освіти ознайомитися з матеріалами до цієї ювілейної дати. До вашої уваги представленні статті, цікаві факти і найкращі цитати, вірші та інші твори автора.
17 вересня 2024 року виповнилося 160 років від дня народження Михайла Коцюбинського
17.09.2024
17 вересня виповнилося 160 років від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського (1864-1913), українського письменника, громадсько-культурного діяча.
Бібліотекою до уваги читачів були представлені для ознайомлення інформаційні матеріали до цієї ювілейної дати, повні тексти творів, віртуальна книжкова виставка.
11 вересня 2024 року Україна відзначає 160 років з дня народження видатного українського поета Павла Грабовського
11.09.2024
11 вересня Україна відзначає 160 років з дня народження видатного українського поета Павла Арсеновича Грабовського. Як у більшості українських митців, його доля була важкою, болісною, повною боротьби.
Незважаючи на те, що його вірші входять до шкільної програми, сучасні школярі, студенти, молодь дуже мало знають про цю людину. А був Павло Арсенович людиною непересічною, дуже освіченою, налаштованою на боротьбу за майбутнє України.
З нагоди 160 річчя від дня народження Павла Арсеновича Грабовського (1864–1902), українського поета, публіциста, перекладача, критика, громадсько-політичного діяча, бібліотека пропонує ознайомитися з інформаційними матеріалами, статтями, віршами, також надані посилання на онлайн бібліотеки з повними текстами автора.
10 вересня 2024 року – 130 років від дня народження Олександра Довженка
10.09.2024
10 вересня 2024 року – 130 років від дня народження Олександра Петровича Довженка (1894-1956), українського кінорежисера, сценариста, письменника, художника-графіка, громадського діяча, фундатора національного кінематографа.
Бібліотекою училища було представлено презентації, відео- та інформаційні матеріалами до цієї ювілейної дати, цікаві факти та посилання на повні тексти автора, а також «Таємний щоденник Довженка» (Ахтем Сейтаблаєв про режисера Довженка) – шоста серія з українського проекту «Книга-мандрівка. Україна», щоб читачі могли більше ознайомитись з творчістю та здобутками видатного діяча.
9 вересня – 255 років від дня народження Івана Котляревського
09.09.2024
9 вересня – 255 років від дня народження Івана Петровича Котляревського (1769-1838), українського письменника, драматурга, поета, театрального та громадського діяча, основоположника сучасної української літератури.
9 вересня 1769 року народився Іван Котляревський, письменник, поет, драматург, громадський діяч, основоположник сучасної української літератури.
Його поема «Енеїда» 1798-го стала першим в українській літературі твором, написаним народною мовою. Саме це і започаткувало новий етап формування української літературної мови.
Ще в 1794-1796 роках письменник підготував перші три частини поеми «Енеїда», написаної на сюжет однойменного твору римського поета Публія Вергілія. Повний текст «Енеїди» (в шести частинах) світ побачив в 1842 році.
Найпопулярнішою версією «Енеїди» стала та, яку проілюстрував Анатолій Базилевич у 1967 році. Книга вийшла друком у 1968 році у видавництві «Дніпро». «Енеїда» в оформленні Базилевича перевидавалася 17 разів.
1819-го Іван Котляревський написав для полтавського театру п’єсу «Наталка Полтавка». А Микола Лисенко створив оперу «Наталка-Полтавка», прем’єра якої відбулася в Одеському театрі в 1889 році.
В рідній Полтаві на честь Івана Котляревського відкрито пам’ятник (1903), літературно-меморіальний музей (1952) та музей-садибу (1969).
З нагоди ювілейної дати від дня народження Івана Петровича Котляревського бібліотекою училища підготована різноманітні матеріали: посилання для участі у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції 9 жовтня 2024 р. «Українська класика у науковому дискурсі сьогодення (до ювілею І.П. Котляревського)», статті, відеосюжети, посилання на повні тексти творів автора, віртуальна виставка однієї книги «Безсмертна «Енеїда»».
До десятої річниці Іловайської трагедії
27.08.2024
Десять років минуло з часу боїв за Іловайськ, коли наші Захисники та Захисниці, з непохитною вірою в свободу та незалежність, боролися за кожен сантиметр рідної землі. Ці події залишили глибокий слід у серцях українців, ставши символом неймовірної мужності.
У серпні 2014 року українські війська, включаючи регулярні частини та добровольчі батальйони, потрапили в оточення російських військ та підтримуваних ними сепаратистів у районі Іловайська, що в Донецькій області. Операція, яка мала на меті звільнення міста від бойовиків, обернулася масштабною трагедією через раптове вторгнення регулярних російських військових підрозділів.
Українські війська опинилися в тактичному оточенні – «Іловайському котлі», з якого вихід виявився надзвичайно складним і трагічним. Після домовленості про «зелений коридор» для виходу українських військових з оточення, ворожі сили порушили угоду і розпочали масований обстріл колон військових, що призвело до численних втрат.
Серед захисників, які потрапили в Іловайський котел, були бійці з усієї України. Вони проявили надзвичайну мужність і відданість своїй країні.
Бібліотекаркою ДПТНЗ ХВПУСП Ганою ЛАДЖАЄВОЮ підготовлена презентація та показ відеоматеріалу цих подій здобувачам освіти груп другого та третього курсу.
Вшануємо пам’ять жертв політичних репресій
17.05.2024
Указом Президента України №431/2007 від 21 травня 2007 року «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років» в Україні встановлено День пам’яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня.
День пам’яті жертв політичних репресій започаткований з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
З нагоди цієї пам’ятної дати в ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» проведено день інформації. До уваги представлена різноманітна інформація, презентація, статті, документи, відеосюжети для ознайомлення з даної тематики.
Виставка літератури «Чорнобиль – довгий слід трагедії»
26.04.2024
Виставка літератури «Чорнобиль – довгий слід трагедії» (завантажити у форматі PDF)
18 квітня – Міжнародний день пам’яток і визначних місць
18.04.2024
Міжнародний день пам’яток і визначних місць заснований згідно з рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО (липень 1983 року) з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (International Council on Monuments and Sites; ІCOMOS). Діяльність цієї організації присвячена збереженню і охороні культурно-історичних місць в усьому світі. Рада оцінює об’єкти, які пропонуються країнами до Списку всесвітньої спадщини ООН.
В Україні в цей день встановлено День пам’яток історії та культури згідно з Указом Президента від 23 серпня 1999 року. У липні 2000 року набув чинності Закон «Про охорону культурної спадщини», який регулює правові, організаційні, соціальні та економічні стосунки у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об’єктів культурної спадщини в громадському житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь. Згідно з Законом, об’єкти культурної спадщини, що перебувають на території України, охороняються державою.
З нагоди цієї події в цей день в училищі проводиться День інформації зі здобувачами освіти 1 та 2 курсів в рамках якого вони знайомляться з презентацією, яка містить гіперпосилання на літературу з даної тематики, відеосюжетами, додатковою інформацією, статтями, іншими документами.
Корисні посилання:
Які об’єкти охороняє ЮНЕСКО в Україні? (Ukraїner)
https://youtu.be/QVM1y0OAzEA
Міжнародний день пам’яток та визначних місць (Суспільне Культура)
https://www.facebook.com/watch/?v=455010975725069
Культурна спадщина України. Cultural Heritage of Ukraine. (Міністерство Культури)
https://youtu.be/CSwjFMhz-GA
Виставка літератури і публікацій до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя
16.02.2024
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України 01.12.2023 р. № 1108-р «Про затвердження плану заходів до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя» проведена виставка літератури і публікацій, пов’язаних з цими подіями. Також для ознайомлення представлені документальні та художні фільми, відеосюжети, що описують спротив окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.
Інформаційна година до Дня пам’яті Героїв Крут
29.01.2024
Сьогодні Україна відзначає День пам’яті героїв Крут.
Офіційно цю дату почали відзначати після підписання Президентом України Указу «Про вшанування пам’яті Героїв Крут» № 15/2007 від 15.01.2007 р.
З нагоди цієї пам’ятної дати завідувачкою бібліотекою Ладжаєвою Ганною Олександрівною було проведено інформаційну годину до Дня пам’яті Героїв Крут зі здобувачами освіти І та ІІ курсів.
Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які стали на захист української держави та зупинили нападника. Бій під Крутами – трагічна і важлива подія в нашій історії, яка нагадує про боротьбу за незалежність України.
20 січня – День вшанування захисників Донецького аеропорту
19.01.2024
20 січня в Україні відзначається День вшанування захисників Донецького аеропорту. З нагоди цієї події в ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище» пройшли інформаційні години зі здобувачами освіти.
Оборона Міжнародного аеропорту «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва увійшла в історію України як героїчна оборона Донецького аеропорту.
242 дні українські військовослужбовці, добровольці та волонтери боронили Донецький аеропорт. Бої за нього – одні з найзапекліших у війні. Захисники Донецького аеропорту показали всю незламність свого бойового духу у нелюдських умовах, під постійними обстрілами.
Захід, присвячений 190-річчю років з дня народження Марка Вовчка
22.12.2023
22 грудня 2023 року відзначається 190 років з дня народження Марка Вовчка (справжнє ім’я та прізвище – Марія Вілінська) (1833-1907), письменниці, перекладачки, етнографині. З нагоди цієї ювілейної дати завідуючою бібліотекою Ладжаєвою Ганною Олександрівною був проведений захід-зустріч із здобувачами освіти 2-го курсу, на якому, серед іншого, був представлений бібліографічний огляд творів письменниці, статей, монографії та інших документів про життя і творчість видатної письменниці.
9 грудня – 160 рокiв вiд дня народження Бориса Грiнченка
08.12.2023
160 років від дня народження Ольги Кобилянської
27.11.2023
27 листопада вшановують 160-річчя від дня народження української письменниці, громадської діячки та важливої постаті раннього модернізму в українській літературі – Ольги Юліанівни Кобилянської.
Творчість Ольги Кобилянської займає надзвичайно важливе місце в історії української літератури. Ольга Кобилянська належить до тих українських письменниць, які своєю творчістю не лише збагатили рідну культуру, але й зробили вагомий внесок у залучення читача в українську літературу.
На честь Ольги Кобилянської назвали літературно-мистецьку премію, а за її творами знято фільми. Кращі твори письменниці вийшли у перекладах багатьма мовами, відіграли й відіграють важливу роль у світовій літературі, піднімаючи міжнародний престиж українського художнього слова.
Захід, присвячений використанню державної мови в освітньому процесі
17.11.2023
17 листопада 2023 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено захід для здобувачів освіти 1, 2, 3 курсів та педагогічних працівників, присвячений використанню державної мови в освітньому процесі.
Учасників заходу було ознайомлено з документами стосовно цього питання, наголошено про важливість використання державної мови у державній сфері, а також в публічних сферах суспільного життя, у тому числі у сфері освіти, про повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України тощо. Також були представлені деякі цікаві факти про українську мову.
28 жовтня – День визволення України від нацистських загарбників
28.10.2023
День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.
Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року №836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні». В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.
Бібліотекаркою нашого училища Анною ЛАДЖАЄВОЮ була надана інформація учням до свята День визволення України від фашистських загарбників.
Захід з нагоди 100-річчя від дня народження Михайла Сікорського
13.10.2023
13 жовтня 2023 року виповнюється 100 років з дня народження Михайла Сікорського (1923-2011), історика, краєзнавця, музеєзнавця, Героя України.
З цієї нагоди в групах другого курсу зав. бібліотекою Ладжаєвою Ганною Олександрівною було проведено виховну годину.
Здобувачам освіти було представлено життєвий, науково-просвітницький шлях цього визначного діяча, факти його служіння на ниві збереження культурної спадщини та розвиток музейної справи.
Також для ознайомлення з діяльністю Михайла Сікорського представлено книги, статті бібліографічні списки наукових праць і публікацій, а також відеоматеріали.
Відеоматеріали з теми:
Переяславський скансен у житті Михайла Івановича Сікорського ч.1.
Переяславський скансен у житті Михайла Івановича Сікорського ч.2.
День партизанської слави в Україні
22.09.2023
22 вересня щорічно в Україні відзначається День партизанської слави.
В групі 4-21 майстром в/н Апальковою Тетяною Юріївною проведено виховний захід до Дня партизанської слави в Україні.
Раніше в це свято згадували в основному партизанів Другої світової війни. Але з 2014 року і в 2022 році багато партизан з’явилося серед наших сучасників. Ці хоробрі люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих територіях. У День партизанської слави ми вшановуємо подвиг героїв, які ризикували і ризикують життям у тилу ворога.
Виховна година на тему “Про війну – в ім’я миру!” в групі 9-22 проведена майстром в/н Афанасьєвою Тетяною Юріївною.
Корисні посилання з теми:
- “ХАРКІВЩИНА ПАРТИЗАНСЬКА” (ДО ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ). Матеріал Державного архіву Харківської області.
- День партизанської слави в Україні: цікаві факти про українських партизанів.
- Пам’ять нескореним на віки!(“Голос України”, газета Верховної ради України).
- Вийшла книга про перший партизанській загін на Чернігівщині, Тетяна Крижева. “Суспільне”. Новини
10 вересня – День пам’яті жертв фашизму
10.09.2023
10 вересня 2023 року – 130 років від дня народження Олександра Петровича Довженка
10.09.2023
Використані джерела:
http://www.nbuv.gov.ua/node/4276
http://www.golos.com.ua/article/321439
https://uinp.gov.ua/istorychnyy-kalendar/lystopad/25/1956-pomer-oleksandr-dovzhenko-pysmennyk
Виставка літератури до Дня Української Державності
28.07.2023
Ви можете ознайомитись з деякими з представлених книжок за цими покликаннями:
Виставка літератури до Дня Дня Збройних Сил України «Уклін усім, хто край свій боронить»
06.11.2021
З нагоди Дня Збройних Сил України – 6 грудня в бібліотеці училища експонується виставка літератури «Уклін усім, хто край свій боронить». Також на стендах в бібліотеці та вестибюлі училища розміщено інформаційні листки з даної тематики. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з представленими документами.
Тематична виставка до Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва
13.10.2021
В Державному професійно-технічному навчальному закладі «Харківське вище професійне училище сфери послуг» з нагоди відзначення Дня Українського козацтва та Дня захисника України представлено тематичну виставку навчальних, історичних, публіцистичних, літературно-художніх та інших видань з фонду бібліотеки училища.
Одночасно в Україні 14 жовтня відзначаються важливі державні свята – День захисників і захисниць України, День Українського козацтва та Свято Покрови Пресвятої Богородиці.
День Українського козацтва встановлений згідно з Указом Президента України від 7 серпня 1999 р. № 966/99, «враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення».
Починаючи із 2014 року, відповідно до Указу Президента України, 14 жовтня проголошено Днем захисника України «з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві».
Цього року Президент підписав Закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» № 1643-ІХ, який парламент ухвалив 14 липня 2021 року.
Документ сприятиме гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті нашої країни та належному вшануванню воїнів обох статей. Адже багато жінок нарівні з чоловіками беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України. Згідно із законом, назва свята «День захисника України», яке щороку відзначається 14 жовтня, змінюється на «День захисників і захисниць України». Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
День захисників і захисниць України нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військових традицій, в основу яких покладено традиції козацтва. На основі цих традицій створювались моральні ідеали, принципи, переконання і норми, які визначають ставлення громадян до своєї держави. Найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.
До уваги читачів бібліотеки представлені наступні видання:
- Грушевский, М. Иллюстрированная история Украины / Грушевский М. ; сост. изд. И. Брояк. – Киев : Левада, 1997. – 695 с. : ил.
- Грушевский, М. Иллюстрированная история Украины / Грушевский М. ; сост. изд. И. Брояк. – Киев : Левада, 1996. – 695 с. : ил.
- Крип’якевич, І.П. Огляд історії України : посіб. / І.П. Крип’якевич ; авт. передм. Ю.М. Алексеєва. – Київ : Вища школа, 1995. – 143 с. – Бібліогр. в підрядковій прим. – Дод.: с.123-134.
Розуміючи величезну потребу в отриманні історичних знань з історії України, І.Крип’якевич уважав за потрібне видати такий підручник з української історії, який би у цілому систематичному викладі міг опанувати пересічний українець. У наступному, 1919 р., видавництво «Вернигора» опублікувало «Огляд історії України – репетиторій для вищих кляс середніх шкіл та вчительських курсів». Маючи неабиякий педагогічний досвід і хист блискучого методиста, Іван Петрович передбачив дидактично продуману структуру підручника. Фактичний матеріал, відомості про найважливіші події, стислі інформації про деякі персоналії, культурні досягнення народу було скомпоновано у 237 легких для засвоєння, побудованих за взірцем коротких енциклопедичних довідок невеличких параграфах. Як зазначив Ю.Алексєєв у своїй передмові у перевиданому посібнику: «І.Крип’якевич в інтересах читача не переобтяжував текст зайвими подробицями, другорядними відомостями. Він залишив лише сутнісні характеристики епох, імена видатних історичних діячів тощо». Для полегшення роботи з навчальною книгою автор увів у додаток до книги хронологію головних подій (хронологічні таблиці) з історії України, генеалогічні дослідження князівських родів, правління гетьманів. На його думку, це мало б допомогти читачеві систематизувати свої знання, побачити історичну перспективу, зрозуміти місце історичних діячів у загальноісторичному процесі.
- Крисаченко, В.С. Українознавство : хрестом. – посіб. : у 2 кн. – Кн. 1. – Київ: Либідь, 1996. – 351 с.
Навчальна хрестоматія-посібник з українознавства – перше видання такого типу. До неї залучені тексти зарубіжних і вітчизняних авторів різних епох, поглядів, орієнтацій, які були одностайні в оцінці великої ролі українського феномена в історії. У своїй сукупності матеріал покликаний створити цілісну картину ґенези України як геополітичної реальності. Видання тематично розділене на дві книги: перша присвячена висвітленню історичного образу України, друга окреслює особливості її самовизначення та з’ясовує сутність української ідентичності – особливості національного характеру, мови, мислення, ментальності. Буде корисна для студентів вищих навчальних закладів, здобувачів освіти ліцеїв, гімназій та коледжів, старшокласників загальноосвітніх шкіл.
- Мисан, В.М. Оповідання з історії України : підруч. для 5 кл. серед. шк. / Віктор Мисан. – 2-ге вид. випр. та доп. – Київ : Генеза, 1997 . – 205 с. : іл.
Підручник «Вступ до історії України» для 5 класу логічно подає фундаментальні історичні знання для засвоєння учнями під навчання у школі. У книзі міститься інформація лише про найважливіші історичні події, а сам матеріал викладається у тематичній формі маленькими цікавими дитячими оповіданнями. Для допомоги здобувачам освіти у вивченні і розумінні навчального матеріалу зміст, малюнки і всі розділи дуже ретельно продумані і важливі для опрацювання.
- Полонська-Василенко, Н. Історія України : до сер. ХVII ст. – 2-е вид. : у 2 т. – Т. 1. – Київ: Либідь, 1993. – 588 с.
- Полонська-Василенко, Н. Історія України : від сер. ХVII ст. до 1923 р. – 2-е вид. : у 2 т. – Т. 1. – Київ: Либідь, 1993. – 606 с.
- Субтельний, О. Україна: Історія [Текст] / Орест Субтельний ; пер. з англ. Ю. Шевчука. – Харків : Евріка-Дефант, [1993]. – 351 с. : іл.
- Субтельний, О. Україна : історія / пер. з англ. Ю.І. Шевчука; вст. ст. С. В. Кульчицького. – Київ: Либідь, 1991. – 512 с.
Книга професора Йоркського університету в Торонто (Канада) українця за походженням Ореста Субтельного визнана на Заході кращим популярним викладом історії України англійською мовою. Дещо незвична для нашої аудиторії, вона викличе інтерес передусім нетрадиційною концепцією української історії, прагненням автора до наукової об’єктивності, неупередженістю позиції, зваженістю оцінок, а головне – своєю наскрізною ідеєю – ідеєю національного відродження України. Книга буде цікава для істориків, а також усіх, хто цікавиться проблемами історичного минулого України.
- Україна Incognita : [зб. ст.] / за заг. ред. Л. Івшиної ; [упоряд.: В. Панченко та ін.]. – Вид. 5-те, стер. (1-ше вид. – 2002 р.). – Київ: Укр. прес-група, 2007. – 396, [1] c. : іл. – (Бібліотека газети «День»).
Історії життя яскравих особистостей – як всесвітньо визнаних, так і маловідомих – чиї імена уславили Україну й нерозривно пов’язані з нею. Історія життя українського народу протягом віків, у ті епохи, коли він підносився до висот історичної творчості, і тоді, коли страждав під ярмом тотального деспотизму. Історія духовних звершень українців – будівничих нетлінних соборів, живописців, композиторів, воїнів, поетів… Історія тисячолітньої боротьби людей за свободу й гідне життя. Все це разом читач знайде у цьому збірнику статей про актуальні проблеми стародавньої, середньовічної, нової та новітньої історії України, опублікованих газетою “День” у 1997–2002 рр.
- Яворницький, Д.І. Історія запорізьких козаків : наук. вид. – у 3 т. – Т. 2. – Київ : Наук. думка, 1990. – 758 с. – (Пам’ятки історичної думки України).
Тритомник відомого українського історика та етнографа Д.І.Яворницького є однією з найцінніших пам’яток вітчизняної дореволюційної історіографії, важливим джерелом для вивчення історії українського козацтва та найбільш повним історичним дослідженням, що охоплює період 1471-1734 рр. На багатому документальному матеріалі всебічно висвітлюється життя запорізького козацтва.
Літературно-ілюстративна виставка «І героїзм, і трагедія під Крутами»
27.01.2021-05.02.2021
З 27 січня по 05 лютого 2021 року в читальному залі бібліотеки ДПТНЗ ХВПУСП експонується літературно-ілюстративна виставка «І героїзм, і трагедія під Крутами» з нагоди вшанування пам’яті воїнів-студентів, полеглих в бою під станцією Крути 29 січня 1918 року. На ній представлені: сценарії бесід, виховних годин, тематична папка зі статтями з періодичних видань з даної тематики. Читачі зможуть ознайомитись з ілюстраціями, документами, пам’ятками, статтями.
Виставка літератури в бібліотеці до Дня Соборності України
18-29.01.2021
З 18 по 29 січня 2021 року в читальному залі бібліотеки училища експонується виставка літератури до Дня Соборності України. На виставці представлені навчальні посібники, підручники, статті з періодичних видань, наукові статті та багато іншої цікавої інформації з даної теми. Ви матимете змогу ознайомитися з історією свята та пам’ятними подіями січня в контексті становлення і розвитку національного державотворення та тернистого шляху України до Соборності
Запрошуємо читачів ознайомитися з матеріалами виставки.
Тематична виставка «Розп’ята душа на хресті всевишньої печалі», присвячена пам’яті жертв голодоморів
26.11.2020
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни.
День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні.
День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. Таким чином, цього року пам’ять загиблих Україна вшановуватиме 26 листопада.
В бібліотеці училища оформлено тематичну книжково-ілюстраційну виставку «Розп’ята душа на хресті всевишньої печалі», де представлено книги, документи, фотографії та публікації про геноцид, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль.
Бібліотека запрошує своїх читачів ознайомитися з представленими документами.
Тематична виставка літератури «Слово рідне – слово українське»
09.11.2020
9 листопада в Україна відзначає День української писемності та мови. З нагоди цього свята в бібліотеці училища оформлено тематичну виставку літератури «Слово рідне – слово українське», де представлені документи з української мови, української літератури, історії України, довідкові видання, сценарії масових заходів і тематичних вечорів в періодичних виданнях, деякі твори українських письменників.
Також учні були ознайомлені з віртуальним бібліографічним оглядом літератури, де всі охочі мають можливість скористуватися гіперпосиланням на повний текст видання.
Бібліотека запрошує своїх читачів ознайомитися з представленими виданнями та бібліографічним оглядом.
Тематична виставка в бібліотеці «Україна пам’ятає подвиг солдата»
Учні першого курсу училища відвідали тематичну виставку літератури в бібліотеці «Україна пам’ятає подвиг солдата», присвячену Дню визволення України від фашистських загарбників, ознайомилися з інформаційними бюлетенями та інформаційними довідками щодо події. Був також проведений бібліографічний огляд літератури з даної тематики.
Також учнями училища був відвіданий музей бойової слави з метою відзначення визволення України від фашистських загарбників та вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні.
Для систематичної роботи у напрямку патріотичного виховання бібліотека співпрацює з вихователями. В гуртожитку постійно проводиться інформаційно-методична робота з виховання учнівської молоді засобами інформаційних листків, бібліографічних довідок та оглядів.
Виставка літератури «Україна пам’ятає подвиг солдата» до Дня визволення України від фашистських загарбників
Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників з метою вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні, про що встановлено указом Президента України.
З нагоди цієї події, бібліотека запрошує читачів ознайомитися з тематичною виставкою літератури «Україна пам’ятає подвиг солдата», а також з інформаційними бюлетенями до цього свята у вестибюлі училища.
Також запрошуються педагогічні працівники та учні училища на бібліографічний огляд літератури з даної теми.
Виставка літератури до Дня захисника України «Україна – більше за життя»
День захисника України відзначають 14 жовтня, про що встановлено указом Президента України.
Також у цей день 1999 року указом Президента України було встановлено День українського козацтва, що відзначається щорічно в день свята Покрови Пресвятої Богородиці.
Бібліотека запрошує ознайомитися з тематичною виставкою літератури до Дня захисника України «Україна – більше за життя», а також з інформаційними бюлетенями до цього свята і до Дня українського козацтва у вестибюлі училища.
Виставка літератури до Всесвітнього дня охорони праці
15.04.2019 – 03.05.2019
Щороку наприкінці квітня відзначається Всесвітній день охорони праці. У 2019 році 28 квітня пройде під девізом «Охорона праці на роботі майбутнього».
З цієї нагоди проводяться відповідні заходи. Їх мета – привернення уваги колективу та учнів училища до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам.
Бібліотека активно долучилася до проведення заходів щодо відзначення Всесвітнього дня охорони праці в училищі. Оформлено інформаційний бюлетень «28 квітня – Всесвітній день охорони праці». Також в читальному залі бібліотеки організована виставка літератури з питань охорони праці, правил безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки. Назва виставки співпадає з цьогорічним девізом – «Охорона праці на роботі майбутнього».
На виставку літератури покладено мету звернути увагу на відповідальне ставлення до збереження як власного життя та здоров’я, так і людей, які знаходяться поруч, профілактики травматизму в побуті та на виробництві, здійснення інформаційної роботи серед читачів.
Запрошуємо відвідати виставку літератури з 15 квітня по 3 травня 2019 року у читальному залі бібліотеки.
Виставка літератури «День Героїв Небесної Сотні»
18.02.2019 – 25.02.2019
З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, в читальному залі ХВПУСП діє виставка літератури. Ознайомитися з нею пропонуємо до 25 лютого 2019 року.
Виставка літератури «15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав»
11.02.2019 – 20.02.2019
З 11 лютого 2019 року стартувала виставка літератури «15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».
З метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, в читальному залі ХВПУСП діє книжкова виставка. Ознайомитися з нею пропонуємо до 20 лютого 2019 року.
Виставка літератури «Поетеса зламу століть», присвячена дню народження видатної української поетеси Лесі Українки
04.02.2019 – 15.03.2019
З 04 лютого 2019 року стартувала виставка літератури «Поетеса зламу століть», присвячена дню народження видатної української поетеси Лесі Українки.
Рідна мова, звичаї, пісні й обряди, краса природи і неписаний моральний кодекс народу, який своїм оптимізмом і працьовитістю допомагав цій тендітній жінці протистояти хворобі, творити з особливою силою таланту.
Виставка літератури являє собою добірку найкращих книжок – авторських творів поетеси та книг, присвячених її життю та творчості.
Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси пропонуємо читачам бібліотеки до 15 березня 2019 року.
Бібліотека запрошує читачів відвідати виставку літератури «Радимо прочитати»
лютий-березень 2019 р.
Протягом лютого-березня 2019 року в читальному залі бібліотеки ДПТНЗ «ХВПУСП» експонується виставка літератури «Радимо прочитати».
На виставці представлені твори українських письменників: О. Вишня, М. Вовчок, О. Гончар, О. Довженко, І.П. Котляревський, Л. Костенко Г. Сковорода, Л. Українка та багато інших. Представлена також сучасна українська книга таких авторів, як Володимир Лис, Євген Положій, Лада Лузіна
Пропонуємо ознайомитись з творами письменників світової літератури, таких як: Януш Вишневський, Жан-Жак Руссо, Альберто Моравіа, Лоренс Стерн, Петер Естерхазі, Маріо Вергас Льоса та інші.
Книжково-ілюстраційна виставка «Пантелеймон Куліш: особистість, письменник, мислитель»
2-ге півріччя 2018/2019 н.р.
Протягом ІІ півріччя 2019 року в читальному залі бібліотеки ДПТНЗ «ХВПУСП» експонується презентація книжково-ілюстративної виставки «Пантелеймон Куліш: особистість, письменник, мислитель».
Пантелеймон Олександрович Куліш (7 серпня (26 липня) 1819 – 14 (2 лютого) 1897) – український письменник, поет, драматург, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець. Автор першої фонетичної абетки для української мови, що попри низку внесених до неї змін, лежить в основі сучасного українського правопису.
Іван Франко називав Куліша «перворядною звіздою» в українському письменстві, «одним із корифеїв нашої літератури». Відомий найбільше як автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада». Пантелеймон Олександрович Куліш належить до найактивніших діячів українського суспільно-культурного руху 40-90 рр. XIX століття. Він проявив величезну творчу енергію, фантастичну одержимість у подвижницькій діяльності над розбудовою української культури та літератури, багато зробив для пробудження національно-патріотичної самосвідомості українців. Дороговказом усього життя митця була ідея служіння своїй Батьківщині, своєму народові.
Пантелеймон Куліш був всебічно обдарованою людиною. Ми знаємо його як письменника й поета, але так само визначний він був і як науковець, історик, етнограф, літературний критик, публіцист, мовник і навіть маляр. Був дуже освіченим. Писав українською та російською мовами.
Відзначаючи 200-ту річницю від дня народження П.О. Куліша, наша бібліотека презентує книжково-ілюстративну виставку «Пантелеймон Куліш: особистість, письменник, мислитель».
Бібліотечна година «Героям Крут присвячується…»
29.01.2019
29 січня 2019 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг для учнів групи 9-18 було проведено бібліотечну годину «Героям Крут присвячується…».
Бібліотекар Ладжаева Ганна Олександрівна розповіла учням про деякі сторінки героїзму і трагедії нашої історії. Як у бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника, прийнявши нерівний бій та поклавши власні життя на вівтар свободи. Бій під Крутами залишається неспростовним фактом героїзму і жертовності молодого покоління за незалежність своєї держави.
У рамках бібліотечного уроку був проведений бібліографічний огляд літератури «Пам’яті героїв Крут».
З матеріалами та презентацією по темі можна ознайомитися в читальному залі бібліотеки училища.
Виставка літератури «22 січня – День Соборності України»
17.01.2019 – 23.01.2019
З 17 по 23 січня 2019 року в читальному залі бібліотеки ДПТНЗ «ХВПУСП» експонується виставка літератури «22 січня – День Соборності України». Запрошуємо читачів ознайомитися з її матеріалами.
«Людської пам’яті мости…» – урок-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору
22.11.2018
День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.
22 листопада 2018 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшли заходи до 85-их роковин геноциду, пам’яті жертв Голодомору «Людської пам’яті мости…»
Учні училища підготували стіннівки. В кожній групі пройшли виховні години, де учні разом з педагогами вели розмову про страхіття голодоморів 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. Були переглянуті документальні матеріали про голодомор у Харківської області та його наслідки.
В актовому залі училища для першокурсників учні групи 12-18 разом с класним керівником Жук Галиною Василівною підготували та провели урок-реквієм «Людської пам’яті мости…». Учні групи підготували матеріали до цього заходу та донесли страшну правду про події цих років. Також учням був показаний документальний фільм про геноцид, який знищив ключові свободи громадян України: мільйони позбавлені життя, практично введене кріпосне право, селяни обмежені у пересуванні, відсутні паспорти тощо.
Наприкінці заходу всі вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору. Учні училища та працівники були запрошені 24 листопада на майдан Свободи для участі у Всеукраїнській акції «Запали свічку».
Ми пам’ятаємо …
(74 річниця визволення України від фашистських загарбників)
29.10.2018
Щорічно 28 жовтня увесь український народ відзначає знаменну та довгоочікувану подію – День визволення України від фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 74 річницю.
25-26 жовтня в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг до цієї події було проведено ряд виховних заходів:
- святкова радіогазета «Нескорена Україна»;
- інформаційна година «Зі сплаву геройства і мертвих і живих писалось ім’я Перемоги»;
- книжкова виставка в бібліотеці училища «Допоки пам’ять в серці не згасає….»
Педагогічні читання «До 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського»
28.09.2018
28 вересня 2018 року в стінах Харківського вищого професійного училища сфери послуг відбулись педагогічні читання, присвячені 100-й річниці від дня народження видатного українського педагога, публіциста, письменника, поета, Заслуженого вчителя УРСР Василя Олександровича Сухомлинського.
Організатори заходу – заступник директора з навчально-виховної роботи Щербакова Олена Вікторівна, заступник директора з навчальної роботи Карпенко Рита Вікторівна, методист Самара Ірина Вікторівна – ставили за мету розкрити перед слухачами безцінну скарбницю педагогічної мудрості В.О. Сухомлинського, показати шляхи реалізації його гуманістичної педагогіки в практичній роботі з учнями.
Також бібліотекарем Ладжаєвою Ганною Олександрівною в бібліотеці була організована виставка книг та журнальних статей великого педагога.
Виховна захід «Без сім’ї немає щастя на землі»
15.05.2018
Навесні багато свят, які є важливими для українського суспільства. До них відноситься Міжнародний День сім’ї, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році, який відзначається щорічно 15 травня.
Кажуть: «Щасливими не народжуються, ними стають». І вирішальну роль у цьому відіграє сім’я. Народна мудрість стверджує: «З родини йде життя людини», «Без сім’ї нема щастя на землі», «Де в сім’ї лад, там без вад». Українці завжди дуже високо цінували сімейний затишок, сімейні цінності й традиції. В Українському суспільстві за довгі віки сформувалась система родинних цінностей, серед яких – подружня вірність, піклування про дітей та батьків, пошана до старших, взаємна любов і повага між батьками, довіра між членами родини, відповідальність, здоровий спосіб життя, гостинність тощо. Ми не уявляємо свого життя без рідних людей, які завжди готові зігріти нас теплом і любов’ю, бажанням допомогти й розрадити. Материна ніжна турбота, батькова вимогливість і сила, братова підтримка, бабусина доброта… Хіба може бути щасливою людина без усього цього?
15 травня соціальним педагогом Курганською Тетяною Юріївною та бібліотекарем Дзюбою Іриною Іванівною в училищі був проведений виховний захід, присвячений цьому святу. У теплій і дружній атмосфері були переглянуті тематичні відеоролики, звучали зворушливі вірші.
Заходи, присвячені вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
26.04.2018
26 квітня 2017 року виповнюється 32 роки з дня однієї з найстрашніших катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Минуть ще роки й десятиліття, а цей трагічний день усе одно хвилюватиме людей. Чорнобильське лихоліття залишиться навіки в пам’яті тих, хто пройшов горнило Чорнобиля. Наш земний уклін, наша довічна вдячність усім, хто взяв участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам’ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться зі сторінок історії, не згасне у віках.
26 квітня 2018 р. у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг були проведені виховні заходи, присвячені вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. У навчальних групах відбулись уроки мужності «Чорнобильські уроки: скорбота пам’яті людської», на яких пригадали події, які відбулися 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять ліквідаторів аварії. Бібліотекар училища провела бібліографічний огляд літератури «6 найважливіших книг про Чорнобильську трагедію». Також у фойє училища був розміщений інформаційний стенд, та учні намалювали плакати.
Захід, присвячений пам’яті В’ячеслава Чорновола
30.03.2018
У період з грудня 2017 до березня 2018 року вся патріотично налаштована українська громада відзначає 81-шу річницю з Дня народження одного з найпалкіших і щирих борців за незалежність України В’ячеслава Чорновола, який заплатив за неї 15 роками таборів.
У Харківському вищому професійному училищі сфери послуг бібліотекарем Дзюбою Іриною Іванівною та заступником директора з НВихР Щербаковою Оленою Вікторівною було проведено виховну годину, присвячену Дню пам’яті журналіста, політика-опозиціонера, патріота В’ячеслава Максимовича Чорновола.
Учні були ознайомлені з основними сторінками важкого, але славного життя пророка нації і лицаря свободи В.Чорновола. До уваги учнів було надано відео про нелегке життя українського політика і дисидента, який став символом боротьби за незалежну Україну.
Літературний вечір «Життя і творчість Лесі Українки»
26.02.2018
13 (25) лютого 1871 року народилася велика українська письменниця, перекладачка, культурна діячка Леся Українка, яка в сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
Цій події в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг був присвячений літературний вечір, підготовлений та проведений бібліотекарем Дзюбою Іриною Іванівною та учнями, та книжкова виставка.
Під час заходу учні ознайомились з біографією письменниці, її творчістю та громадянською позицією та переглянули фільм, присвячений пам’яті Лесі Українки.
Заходи до Дня Соборності України
23.01.2018
День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як державне свято — День Соборності України.
Цьому святу в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг протягом тижня була присвячена низка виховних заходів, метою яких було виховання національної свідомості і людської гідності у учнів, відродження паростків духовності і формування рис громадянина української держави, поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення.
В учбових групах майстрами виробничого навчання були проведені години спілкування, на яких була розкрита ідея соборності та Акту злуки у 1919 році.
В актовому залі відбувся музично-поетичний виховний захід, в ході якого демонструвались відеоматеріали про події, які відбувалися майже 100 років тому. Учні з особливим піднесенням віднеслися до підготовки та проведення заходу.
В бібліотеці училища була оформлена інформаційно-книжкова виставка «Соборна мати Україна — одна на всіх, як оберіг».
День української писемності та мови в ХВПУСП
09.11.2017
Щороку 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Свято було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми 9 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.
В Харківському вищому професійному училищі сфери послуг цей день був відзначений проведенням виховних годин з таких тем, як «Рідна мова чиста, як роса», «Мова – духовне багатство народу», «Мова – втілення думки» та відвідуванням учнями книжкової виставки в бібліотеці на тему «Українська мова – мова барвінкова».
День працівників освіти в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг
02.10.2017
Напередодні Дня працівників освіти в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбувся святковий концерт та була влаштована виставка творчих робіт учнів, об’єднаних темою цього осіннього свята.
Сценарій концерту був підготовлений за допомогою старшого бібліотекара Картавцевої Наталії Вадимівни та керівників гуртків художньої самодіяльності. Учні дарували своїм наставникам пісні і танці, читали вірші. Цікавинкою концерту були жартівливі відеоінтерв’ю з викладачами, майстрами і учнями, гумористичний відеоколаж «Один день з життя вчителя», підготовлені учнями і керівником гуртка Антоновим Олександром Валентиновичем.
Концерт пройшов у дружній веселій атмосфері молодіжного свята і подарував глядачам і учасникам гарний святковий настрій і радісні позитивні враження. З нагоди свята кілька працівників училища отримали подяки за сумлінну працю, високий професіоналізм, успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління.
Зі святом, шановні освітяни!
Заходи до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру
29.09.2017
29 вересня в Україні відзначається День пам’яті жертв Бабиного Яру. Бабин Яр – один із символів Голокосту, жахливого злочину, який вчинили нацисти проти євреїв Європи.
Кожного року 29 вересня за рішенням Верховної Ради України в школах, училищах та інших учбових закладах нашої держави проводяться уроки пам’яті. В Харківському вищому професійному училищі сфери послуг також відбулася загальноучилищна виховна година на тему «Біль Бабиного Яру». Спогади очевидців про дії нацистів, епізоди документальних фільмів, інші відеофрагменти глибоко вразили учасників заходу. Пісні про трагедію в Бабиному Яру створили атмосферу «занурення» в трагічні роки війни. Учні ще довгий час обговорювали на перервах та уроках свої враження від побаченого і почутого. Однією з цілей заходу було донесення до учнів думки, що трагедія в Бабиному Яру – частина історії не лише однієї нації, а й всієї України, і борг нашого покоління – зберегти пам’ять про Бабин Яр і передати її наступним поколінням, щоб не повторилися помилки минулого.
Також всі бажаючі ознайомилися в бібліотеці з виставкою літератури і фотоматеріалів, присвячених цим трагічним подіям.
Підготували та провели заходи майстри в/н, заступник директора з навчально-виховної роботи, старший бібліотекар училища.
Бесіда з учнями ««Україна – НАТО: 20 років непростих взаємин»
11.09.2017
9 липня цього року минуло 20 років з дня підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО.
Приєднання України до НАТО є «єдино можливою міжнародною гарантією безпеки нашої держави» і має глибоке цивілізаційне значення для нашої країни, так як є одним із ключових маркерів, який визначає наше майбутнє.
За ці двадцять років наша країна пройшла непростий політичний шлях у своєму прагненні відірватися від комуністичного колоніального минулого і стати повноправним членом сім’ї вільних народів.
Цей тернистий шлях був обговорений і став пізнавальним для учнів Харківського вищого професійного училища сфери послуг в бесіді «Україна – НАТО: 20 років непростих взаємин», яка відбулась в читальному залі бібліотеки. Також у бібліотеці влаштовано виставку «Україна – НАТО: 20 років співпраці», на якій представлено книги та періодичні видання, що містять загальну інформацію про історію, завдання, структуру НАТО, напрями діяльності організації, процеси трансформації та розширення Альянсу, а також партнерство й співпрацю з іншими країнами, і ,зокрема, з Україною.
Підготували та провели цій захід заступник директора з навчально-виховної роботи Щербакова Олена Вікторівна, старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна, майстри виробничого навчання.
Перший урок «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну»
01.09.2017
Новий 2017/2018 навчальний рік в училищі розпочався першим уроком на тему «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну». Всі класні керівники розробили цікавий пізнавальний матеріал з теми з використанням відеосюжетів.
В групах 18-17 і 9-17 перший урок провела старший бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна. Учні з інтересом ознайомились з історією створення Євросоюзу та його символікою – гімном та гербом, здійснили відеоекскурсію країнами Євросоюзу, обговорили поняття «європейські цінності». Бібліотекарем була проведена бесіда про майбутнє України, яка завершилась вікториною з теми заняття.
Сьогодні був закладений початок нового навчального року. Сподіваємось, що все у 2017/2018 навчальному році пройде тільки на «відмінно»!
День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу
18.05.2017
18 травня 2017 року відзначався День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу. Політика сталінського тоталітарного режиму щодо депортованих народів Криму, і, перш за все, кримськотатарського народу, поєднуючи у собі депортацію в умови, які унеможливлювали виживання, нівеляцію культури, мови, історичної пам’яті та самосвідомості репресованих народів, була неправомірною і злочинною, адже жоден народ за всіма міжнародно-правовими нормами не може і не повинен бути покараним за дії окремих його представників.
Пам’ятаючи ці трагічні події, у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг були проведені виховні заходи: радіо-урок «Велика трагедія маленького народу», у навчальних групах були проведені бесіди, також у фойє училища було оформлено інформаційний стенд.
Метою цих заходів було ознайомити учнів з однією із самих трагічних сторінок в історії кримських татар – депортацією кримськотатарського населення, що розпочалася 18 травня 1944 року; визначити причини, хід, наслідки депортації; показати незламність духу кримськотатарського населення в боротьбі за право повернення на свою історичну батьківщину. Виховувати свідомих толерантних громадян незалежної єдиної держави Україна, що здатні боротися за права свого народу (на прикладі героїчної і трагічної одночасно історії кримськотатарського народу); формувати прибічників демократичного суспільства, в якому громадяни повною мірою можуть користуватися своїми правами та свободами. Сприяти збереженню пам’яті про трагічні сторінки історії кримськотатарського народу та людей, що постраждали від депортації.
Підготували та провели виховні заходи майстри в/н, бібліотекар училища, учні навчальних груп.
День Європи в Україні
13.05.2017
На сьогодні одним з основних напрямків зовнішньої політики України є європейська інтеграція. Саме тому з травня 2003 року в нашій державі започатковано святкування Дня Європи, що є символом єднання географічної Європи. ЄС – це сім’я демократичних Європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання.
Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. Українська молодь — за європейський вектор розвитку інтеграції держави, бо наш народ із його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце.
Враховуючи стратегічний курс на європейську інтеграцію, уже в котрий раз в ХВПУСП ми відзначаємо День Європи. Йому передують численні заходи , які пройшли 11-13 травня. Так, в навчальних групах були проведені уроки- подорожі з елементами вікторини «Крок за кроком до Європи», у фойе училища був оформлений інформаційний стенд «День Європи в України». Їхня мета – активізація пізнавальної діяльності учнів щодо вивчення історії, культури, побуту, звичаїв та традицій європейських держав, підготовка учнів до успішної самореалізації в умовах європейської інтеграції та світової глобалізації.
«Свято, що гуртує покоління»
05.05.2017
Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею — і Дня Перемоги. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним гіркотою втрат і осяяним сонцем Перемоги. У довічному боргу наше покоління перед тими, хто мужньо боровся на фронтах ІІ Світової війни і ціною неймовірних зусиль і втрат встановив Мир на землі, перед тими, хто загинув і тими, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги.
Напередодні Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбулась низка заходів, покликана збудити в учнів почуття вдячності ветеранам війни, гордості за подвиг свого народу:
- 4-5 травня в навчальних групах були проведені уроки мужності «Полум’я пам’яті у наших серцях», інформаційна година «Стоїть обеліск і на нім імена, які викарбувала навіки війна»;
- учні разом з керівниками гуртків художньої самодіяльності підготували та провели літературно-музичний патріотичний захід «Свято, що гуртує покоління», який був присвячений пам’яті жертв Другої світової війни — це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим;
- членами учнівського самоврядування були виготовлені плакати до Дня Перемоги «Війна не має забуття»;
- для відвідувачів бібліотеки училища старшим бібліотекарем була організована виставка літератури «Славетному подвигу немає забуття» та проведені бібліотечні уроки «Великій Перемозі — 72 роки».
Заходи, присвячені пам’яті Чорнобильської трагедії
26.04.2017
26 квітня 2017 року виповнюється 31 рік з дня однієї з найстрашніших катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Минуть ще роки й десятиліття, а цей трагічний день усе одно хвилюватиме людей. Чорнобильське лихоліття залишиться навіки в пам’яті тих, хто пройшов горнило Чорнобиля. Наш земний уклін, наша довічна вдячність усім, хто взяв участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам’ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться зі сторінок історії, не згасне у віках.
25 квітня 2017 р. у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг були проведені виховні заходи, присвячені вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. У навчальних групах відбулись уроки мужності «Чорнобильські уроки: скорбота пам’яті людської», на яких пригадали події, які відбулися 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять ліквідаторів аварії. Бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна провела бібліографічний огляд літератури «6 найважливіших книг про Чорнобильську трагедію». Також у фойе училища був розміщений інформаційний стенд.
Метою цих заходів було донесення до свідомості учнів масштабів чорнобильської катастрофи, прищеплення любові до рідного краю, виховання почуття співчутливості, критичного ставлення до історичних подій.
Підготували та провели заходи майстри в/н, бібліотекар училища.
День української писемності та мови
09.11.2016
День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила и Мефодія.
9 листопада у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг традиційно відбулася низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови. У фойє училища був організований тематичний інформаційний стенд, в читальній залі бібліотеки підготовлена книжкова виставка «Українська мова – мова барвінкова». Майстри в/н групи 5-16 разом з бібліотекарем училища підготували і провели годину спілкування «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить».
Заходи до Дня визволення України від фашистських загарбників
28.10.2016
Щорічно, 28 жовтня, увесь український народ відзначає знаменну та довгоочікувану подію – День визволення України від фашистських загарбників.
У цей день в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено ряд виховних заходів – святкова радіогазета «Тільки пам’ять не сивіє», інформаційна година «Повернені багатства України» у групі 18-16 та книжкова виставка «Славетному подвигу немає забуття».
Заходи підготувати та провели соціальний педагог Шляхтіна Яна Юріївна, майстри виробничого навчання групи 18-16 Маркова Людмила Андріївна та Клушина Надія Григорівна, старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.
Заходи, присвячені 75-й річниці трагедії Бабиного Яру
28.09.2016
У вересні 2016 року Україна вшановує 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру, масового вбивства євреїв 29-30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві.
З метою «вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, – мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також для об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності, задля єднання народу навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави, здатної захистити всіх своїх громадян, на підтримку українських та міжнародних громадських ініціатив» згідно плану в училищі були проведені:
- радіо-урок «Біль Бабиного Яру»;
- виховна година у навчальних групах «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства»;
- оформлена виставка фотоматеріалів, художньої та документальної літератури в бібліотеці училища.
Істинна краса – найвища на землі краса
14.09.2016
Прекрасне і красиве в людині не уявляється без гармонійного розвитку і здоров’я людини. Краса душі, краса любові, внутрішня краса – найвища на землі краса людини.
13 вересня 2016 року в ХВПУСП була проведена виховна година для учнів групи 7-15. Учні активно та з інтересом взяли участь в цій дискусії.
Підготовили та провели захід старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна і майстер виробничого навчання Кольченко Лариса Миколаївна.
Заходи до Дня пам’яті жертв депортації кримських татар
18.05.2016
18 травня 2016 року виповнюється 72 роки з початку депортації кримськотатарського населення в 1944 році – однієї із самих трагічних сторінок в історії кримських татар.
З метою ознайомлення учнів з цими подіями в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг була проведена радіогазета і організована виставка інформаційних матеріалів, в яких були висвітлені причини, хід, наслідки депортації; показана незламність духу кримськотатарського населення в боротьбі за право повернення на свою історичну батьківщину.
Завдання заходів – виховувати свідомих толерантних громадян незалежної єдиної держави Україна, що здатні боротися за права свого народу (на прикладі героїчної і трагічної одночасно історії кримськотатарського народу); формувати прибічників демократичного суспільства, в якому громадяни повною мірою можуть користуватися своїми правами та свободами; сприяти збереженню пам’яті про трагічні сторінки історії кримськотатарського народу та людей, що постраждали від депортації.
Підготували і провели заходи соціальний педагог Шляхтіна Яна Юріївна і старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.
Літературно-музичний вечір-Реквієм, присвячений Дню пам’яті та примирення і 71-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
06.05.2016
5 травня 2016 року у ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» пройшов літературно-музичний вечір-Реквієм, присвячений Дню пам’яті та примирення і 71-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Захід пройшов в актовому залі училища. На грудях учнів, педагогів та гостей були символи пам’яті жертв нацизму – маки, які були виготовлені руками самих учнів.
Виступи учасників заходу зачепили серце кожного, сльози не всихали на очах від переживань, від почутого та побаченого. Згадали співробітників училища – ветеранів війни. Учні усвідомили весь трагізм війни та нацизму та те, що наше покоління у довічному боргу перед загиблими та тими, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого дня перемоги.
Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих під час ІІ Світової війни хвилиною мовчання.
Заходи до 30-річчя Чорнобильської катастрофи
27.04.2016
Чорнобиль… Чорний біль нашої землі.
Скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Аварія на ЧАЕС 26 квітня 1986 року стала найбільшою екологічною катастрофою ХХ-го століття.
До 30-річчя цієї трагічної дати у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено кілька заходів.
В фойє училища була організована виставка інформаційних матеріалів щодо подій на ЧАЕС.
Також у групах 5-15, 9-15 і 18-15 бібліотекарем Картавцевою Н.В. були проведені бесіди про наслідки трагедії на ЧАЕС.
Подвигу ліквідаторів аварії — військовим, пожежника, лікарям та ін. —був присвячений загальноучилищний радіоурок, який підготували і провели хлопці з групи 18-15 Давтян Едуард і Москаленко Йосип.
Вікторина до Дня космонавтики
12.04.2016
12 квітня відмічається Всесвітній День космонавтики. Рівно 55 років тому Ю.А. Гагарін здійснив перший в історії людства політ в космос.
В Харківському вищому професійному училищі сфери послуг на честь цієї знаменної дати в навчальних групах 2-15 і 5-15 були проведені вікторини «День космонавтики». Учні з інтересом прослухали інформацію про перший політ людини в космос і активно брали участь у вікторині.
Захід підготували і провели старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна і майстри в/н навчальних груп.
Інформаційна година «Україна у віршах Т.Г. Шевченка»
09.03.2016
9 березня 2016 року у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг майстрами в/н Марковою Людмилою Андріївною та Клушиною Надією Григорівною за допомогою старшого бібліотекаря Картавцевої Наталії Вадимівни було проведено інформаційну годину «Україна у віршах Тараса Григоровича Шевченка» для учнів групи 18-15 «Взуттьовик».
Педагогічні працівники зацікавили учнів даною темою, розповівши їм про вклад Т.Г. Шевченка у розвиток суспільства України, любов до рідної мови, рідного слова, традицій українського народу.
День пам’яті Героїв Небесної сотні в ХВПУСП
19.02.2016
«Небесна сотня в вирій полетіла…» Герої не вмирають
20 лютого визначено в нашій державі Днем Героїв Небесної Сотні.
З метою вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, виховання любові до Батьківщини та патріотичної свідомості, розвитку бажання стати гідними громадянами України 19 лютого в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено патріотичний виховний захід — Урок-Реквієм, присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Учні читали вірші, переглянули відеоматеріали про ці трагічні події, розповіли присутнім про наших земляків, що загинули в Києві під час протистоянь. Пам’ять Героїв Майдану, що впали мертвими за світле майбутнє України, вшанували хвилиною мовчання.
Захід, присвячений Дню Святого Валентина
12.02.2016
12 лютого 2016 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшов захід, присвячений Дню Святого Валентина. Протягом тижня в стінах училища працювала «пошта кохання». Для групи 9-15 і 18-15 була проведена вікторина з теми «День Святого Валентина», після чого учнів пригостили солодощами і чаєм.
Радіоурок «Немає долі без солі, а без хліба – життя»
27.11.2015
27.11.2015 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшов радіоурок на тему «Немає долі без солі, а без хліба – життя».
Метою заходу було вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом людей; ознайомлення учнів з історичними передумовами виникнення голодомору, виховування почуття патріотизму, національної свідомості; дотримання традицій вшанування померлих, загиблих; виховування громадян рідної землі, щоб не допустити подібної трагедії.
Організували та провели захід старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна та учні групи 1-15.
Виховна година, присвячена Дню Гідності та Свободи
20.11.2015
20 листопада 2015 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено виховну годину, присвячену Дню Гідності та Свободи в формі радіоуроку.
Захід був проведений з метою розширення поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави, з метою розвитку в учнів бажання брати посильну участь у розбудові та зміцненні єдності нашої держави, формування у них активної громадської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів, виховання в учнів патріотичних почуттів, гордості за свою Батьківщину – Україну, вшанування пам’яті Небесної сотні.
13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи. За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на незалежність.
Радіогазета, присвячена Дню Української писемності та мови
09.11.2015
9 листопада ми відзначаємо свято – День української писемності та мови. З цією метою – формувати уявлення про мову як національну ознаку народу, розвивати мислення, активність, бережливе ставлення до рідної мови, бажання навчатись їй, поглиблювати знання учнів про мову як найважливіший засіб людського спілкування – у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг 9 листопада була проведена радіогазета «Рідна мова моя». Радіогазету підготували та провели учні груп 5-15 «кравець» і 27-15пл «перукар» та старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.
Радіоурок на тему «Революція на граніті. Перший майдан»
19.10.2015
Так сталося в новітній історії, що саме восени в Україні відбуваються переломні події, котрі багато в чому визначають майбутнє нашої держави. 17 жовтня — саме такий день. Ще не так давно, 25 років тому, коли незалежність України була болісною темою, молодь, відкинувши страх, долаючи численні перешкоди, йшла до омріяної мети – жити у вільній країні! Студенти України проявили неабиякий героїзм, кинувши виклик цілій системі. Події, що відбувалися на майдани Незалежності протягом 2-17 жовтня ввійшли в історію під назвою «Революція на граніті»
19.10.2015 в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено радіоурок на тему «Революція на граніті. Перший майдан» з метою поглиблення знань учнів про Україну, її історію; виховування почуттів патріотизму, гордості, поваги і вдячності українським студентам за мужність в часи «Революції на граніті»; формування їх особистісної відповідальності за долю своєї держави та українського народу.
Радіоурок підготували та провели старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна та практичний психолог Алексєєнко Наталія Володимирівна.
Радіоурок «День захисника України»
13.10.2015
З 2015 року в офіційному календарі з’явилося нове державне свято. Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким щорічно 14 жовтня відзначатиметься День захисника України.
14 жовтня в нашій історії — це, насамперед, християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, яку українські воїни з давніх часів мали за свою покровительку. Ця дата символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від фашистів, воїнів Української повстанської армії та нинішніх захисників України. Саме тому День захисника України покликаний стати святом усіх сучасних воїнів та ветеранів, днем вшанування всіх, хто упродовж століть обороняв українську землю. Він має консолідувати українське суспільство навколо ідеї захисту незалежної та соборної України.
Тому у ХВПУ СП 13 жовтня було проведено радіоурок на тему «День захисника України». Метою уроку було розширення знань учнів про героїзм українських патріотів на різних етапах становлення України, виховання у учнів шанобливого ставлення до українських вояків і спонукання до наслідування їхніх кращих рис.
Підготували та провели радіоурок практичний психолог Алексєєнко Наталія Володимирівна, соціальний педагог Шляхтіна Яна Юріївна та старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.
Перший урок «Ми – нація єдина, твої ми діти, Україно!»
01.09.2015
1 вересня 2015 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбулося перше свято цього навчального року – День знань. Урочиста лінійка почалася з державного гімну та піднімання державного прапора представниками учнівського самоврядування.
Після урочистої лінійки учні розійшлися по навчальних аудиторіях і майстернях, де був проведений перший у цьому навчальному році урок з теми «Ми – нація єдина, твої ми діти, Україно!», підготовлений педагогами училища разом з бібліотекарем Картавцевою Наталією Вадимівною.
Бесіда з теми «Трафікінг – торгівля людьми»
11.12.2014
11 грудня 2014 р. у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг, у групі 7-14, пройшла бесіда з актуальної теми «Трафікінг – торгівля людьми», яку підготувала і провела старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.
У час важкої соціально-економічної кризи в Україні актуальним питанням постає проблема боротьби з торгівлею людьми. «Живий товар» – найприбутковіший злочинний бізнес. Торгівля людьми – це глобальна світова проблема, масштаби якої не мають національних кордонів. Для трафікінгу не має значення, розвинена країна чи країна, яка знаходиться на шляху розвитку. Він існує всюди. Україна не є винятком і виступає як країна-постачальник, країна-транзит.
Потерпілі від торгівлі людьми сплачують жахливу ціну за довіру: фізичні та психологічні травми, невиліковні захворювання, втрата зв’язку з близькими, емоційні травми, наркозалежність та ін. Трафікінг – соціальна проблема країни.
Вікторина з правової тематики «Знай закон змолоду»
09.12.20104
Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є правова грамотність населення, у першу чергу – молоді. Чимало роблять для цього засоби масової інформації, правоохоронні органи. Але найважливіше місце тут займає учбовий заклад. Побудова громадського суспільства в Україні неможлива без реорганізації системи виховання підростаючого покоління.
Правове виховання та профілактика правопорушень серед підлітків постійно в центрі уваги майстрів в/н, викладачів і вихователів. 9 грудня в рамках тижня правових знань в училищі була проведена вікторина з правової тематики «Знай закон змолоду». Учні групи 7-14 активно відповідали на питання вікторини.
Провела захід старший бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна.
Бесіда, присвячена голодомору 1932-1933 років в Україні
24.11.2014
24 листопада 2014 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг була проведена бесіда з теми «Трагедія світового масштабу», присвячена голодомору 1932-1933 років в Україні. Мета заходу – сприяти поверненню історичної пам’яті про ці трагічні події в нашій країні. Трагедія планетарного масштабу так довго і майстерно засекречувалася більшовицькою владою, що і нині є ті, хто не хоче почути і побачити її відлуння і жахнутися скорботному болю, що виніс на своїх плечах український народ.
Правда про історію власного народу потрібна нам усім, аби трагедії ніколи не повторилися.
Бесіду підготували і провели: вихователі гуртожитку і старший бібліотекар училища.
Радіоурок «Інформаційний суверенітет України та інформаційна безпека дітей»
23.09.2014
23 вересня 2014 р. у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг був проведений радіоурок «Інформаційний суверенітет України та інформаційна безпека дітей», в якому були розглянуті питання інформаційної війни, її проявів та наслідків, а також способи протидії інформаційній агресії, інформаційної безпеки дітей та молоді.
Початок нового тисячоліття характеризується глобалізацією світових економічних і політичних процесів, невід’ємною частиною яких є інтенсивне використання досягнень сучасних інформаційних технологій. Сьогодні гостро постала проблема ефективного забезпечення інформаційної безпеки нашої держави.
У сучасному світі інформація є найціннішим глобальним ресурсом. Економічний потенціал суспільства переважно визначається обсягом інформаційних ресурсів та рівнем розвитку інформаційної інфраструктури. Інформація постійно ускладнюється, змінюється якісно, зростає кількість її джерел і споживачів. Водночас зростає уразливість сучасного інформаційного суспільства від недостовірної та шкідливої інформації, її несвоєчасного надходження, промислового шпигунства, комп’ютерної злочинності і т. ін. Все це називається «інформаційною війною».
Незважаючи на безумовно позитивну роль сучасних комунікаційних засобів та Інтернету, існують певні ризики у використанні інформаційних технологій. Особливу небезпеку незахищений інформаційний простір приховує для дітей.
Радіоурок підготували і провели: старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна, майстри в/н Шаровкіна Валентина Анатоліївна, Єгорова Людмила Володимирівна, Афанасьєва Тетяна Олексіївна. Технічну підтримку надавав майстер в/н Артемов Василь Анатолійович.
Бесіда «Героїзм і трагедія Карпатської України»
15.05.2014
75 років минуло з того часу, коли була проголошена незалежна республіка Карпатська Україна, або Карпатська держава, як її називали англійські журналісти. На цій території був досягнутий певний рівень самоврядування. Незважаючи на свій короткий вік, уряд Карпатської України мав вплив і сприяв перетворенню великої частини населення краю, особливо молоді, на національно свідомих українців.
15 травня у гуртожитку Харківського вищого професійного училища сфери послуг відбулась бесіда «Героїзм і трагедія Карпатської України». Учні з великою увагою та інтересом віднеслися до цієї теми.
Підготували та провели бесіду вихователі гуртожитку та старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.
Радіогазета «Чорнобильська катастрофа – до і після»
25.04.2014
Вже 28 гірких років ми живемо у післячорнобильській ері, під знаком зловісної зірки. Чорнобиль став лихим знаком найсильніших саморуйнівних дій людини. Мирний атом в одну мить став лютим ворогом. Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього.
У ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» 25 квітня вийшла в ефір радіогазета, присвячена цій трагічній події, – «Чорнобильська катастрофа – життя до і після», яку підготувала і провела бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна.
26 квітня в пам’яті українського народу – день чорнобильського лиха, болю, диму, перестороги. І забути це чи викреслити з нашої пам’яті – неможливо.
Вечір «Тарас Шевченко – честь і слава України»
06.03.2014
6 березня 2014 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбувся вечір «Тарас Шевченко – честь і слава України», присвячений 200-річчю від дня народження великого сина українського народу.
Виступили з доповідями вихователі Прилепа Віра Миколаївна («Виховання та самовираження учнівської молоді через творчість Т.Г. Шевченка») і Руденко Аліна Анатоліївна («Нас єднає Шевченкове слово»).
Полум’яні вірші українського Кобзаря натхненно декламували учні гуртожитку. Була проведена літературно-музична композиція «Слово, пісня, душа Кобзарева, ви – окраса і суть мого життя».
Завершився вечір переглядом кінофільму «Життя і творчість Т.Г. Шевченка».
Інформаційну підтримка вечора здійснювала бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.
Радіогазета, присвячена Дню захисника Вітчизни
21.02.2014
21 лютого 2014 р. в ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» прозвучала радіогазета, присвячена Дню захисника Вітчизни, яку підготувала і провела бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.
В газеті розповідалось про багату і славну історію свята, наводились цікаві факти про цю дату зі світової історії. Як би не називалося це свято, воно завжди буде символом мужності, самовідданості, гідності і честі.
Бібліотечий радіоурок «Т.Г. Шевченко – честь і слава України»
17.02.2014
Нині, як і щороку, ми проводимо Шевченківські свята, аби не просто вшанувати пам’ять геніального поета, а й відчути його невмируще слово. Жоден поет світу не зрівняється з ним у величі своєї жертовної любові до свого народу. У цьому 2014 році ми відзначаємо 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря.
17 лютого 2014 року в ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» вийшов в ефір бібліотечний радіоурок «Т.Г. Шевченко – честь і слава України». Її підготували учні групи 6-13 Саєнко Катерина і Шевкун Катерина та старший бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна. Мета уроку – ознайомлення учнівської молоді з місцем Т. Г. Шевченка у світовій культурі, його впливом на українську і світову літературу.
Вікторина «Стежками життя і творчості Т.Г. Шевченка»
21.01.2014
В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить і ім’я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка, якому в Україні присвячений 2014 рік.
В Харківському вищому професійному училищі сфери послуг серед учнів гуртожитку 21 січня 2014 р. була проведена вікторина «Стежками життя і творчості Т.Г. Шевченка». Метою заходу було ознайомлення учнівської молоді зі значенням творчості Т.Г. Шевченка – поборника щастя і свободи українського народу, вшанування пам’яті про нього, зацікавлення учнів творчістю Кобзаря як поета і художника. Також під час заходу учні мали можливість ознайомитись з маловідомими фактами з життя Т.Г. Шевченка.
Захід підготували і провели бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна та вихователі гуртожитку Столбовська Ольга Іванівна, Радченко Ольга Василівна, Прилепа Віра Миколаївна та Петрова Наталія Василівна.
Радіогазета, присвячена зимовим святам
19.02.2014
Грудень… Цей місяць рік кінчає, а зиму починає. Але зима приносить не тільки холод і люті морози, а й цілу низку веселих свят. Саме перше з них свято Святого Миколая, а далі Новий Рік, Різдво, свято Святого Василя (старий Новий Рік), Водохреще.
19 грудня 2013 року у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг вийшла в ефір радіогазета, присвячена зимовим святам. Учні почули про традиції і обряди, які супроводжують ці свята.
Радіогазету підготували і провели: бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна, учні групи 6-13 Шевкун Катерина та Саєнко Катерина.
Бібліотечний урок «Чорнобиль – біль душі людської»
11.12.2013
На 26 років віддалилися ми від трагічного квітневого дня 1986 року. Трагедія Чорнобиля спричинила значні економічні, медичні, екологічні, морально-політичні наслідки для України, Білорусії, Росії та багатьох країн Європи. Наслідки аварії могли б бути набагато страшнішими, якби не самовідданість людей, що першими прибули до місця вибуху. Вони, ризикуючи життям, кинулися до реактора, аби відвернути трагедію, вони рятували станцію і людей, не думаючи про себе, хоча добре усвідомлювали небезпеку.
14 грудня в Україні відзначають День ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.
11 грудня 2013 року, в гуртожитку ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» пройшов бібліотечний урок «Чорнобиль – біль душі людської» – чорнобильська тема у творчості українських письменників.
Література про Чорнобильську трагедію дозволяє осмислити катастрофу, розкрити правду про події, перейнятися людським болем, людськими стражданнями.
Захід підготувала і провела бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна. Окрім учнів, також були присутні вихователі гуртожитку, соціальний педагог Михайліченко Маргарита Ігорівна та заступник директора з НВихР Чуйкова Катерина Михайлівна.
Радіогазета «Баба Вихола прийшла — купу свят нам принесла»
19.12.2013
Грудень… Цей місяць рік кінчає, а зиму починає. Приходить з груднем і ціла купа зимових свят: День Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Василь Великий, Водохреща.
Цим веселим святам і була присвячена святкова радіогазета «Баба Вихола прийшла — купу свят нам принесла». Підготували та провели радіогазету: старший бібліотекар ПТНЗ ХВПУСП Картавцева Н.В., та актив бібліотеки учні групи 6-13 Шевкун Катерина, Саєнко Катерина.
Бібліотечний урок «Свято мови»
08.11.2013
9 листопада ми визначаємо свято — День української писемності та мови. Це свято встановлено у 1997 році в пам’ять Преподобного Нестора Літописця.
Бібліотечний урок, підготовлений старшим бібліотекарем ХВПУСП Картавцевою Н.В., був проведений з метою показати значимість постаті Нестора Літописця,якого вважають батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.
Вікторина «ЇЇ Величність Ввічливість»
28.10.2013
Вихованість — якість особи, в якій органічно поєднані культура спілкування, культура зовнішності й культура задоволення потреб. Принципи і норми спілкування формувалися віками. Народи всіх країн і часів ретельно відбирали, зберігали, накопичували досвід спілкування за принципом: розумно – морально – гарно. Добре становлення до людей має бути в зрозумілій для всіх формі. Такою формою спілкування є ввічливість.
28 жовтня 2013 року у гуртожитку ХВПУСП була проведена вікторина про правила поведінки та етикету. Учні активно брали участь в заходи та з задоволенням давали відповіді на запитання вікторини.
Підготувала вікторину старший бібліотекар Картавцева Н.В.
Радіо-урок «Битва за Дніпро»
25.10.2013
Битва за Дніпро – одна з яскравих сторінок Великої Вітчизняної війни. Вперше в історії воєн після важких наступальних боїв без оперативної паузи було форсовано водний рубіж стратегічного значення. Битва за Дніпро характеризується прикладом масового героїзму бійців і командирів . Це було початком визволення України, а потім і всієї Європи від фашистських загарбників.
25 жовтня у ХВПУ СП був проведений радіо-урок «Битва за Дніпро», присвячений 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Радіо-урок підготували і провели: старший бібліотекар Картавцева Н.В. та актив бібліотеки учні групи 6-13 Саєнко Катерина, Шевкун Катерина.