Наши координаты:
61001, г. Харьков,
ул. Тюринская (Якира), 5
(057)732-65-25
(057)732-65-15
Подробнее...
Національна
Національна

Библиотека / Мероприятия, которые проводятся при участии и поддержке библиотеки

День української писемності та мови

09.11.2016

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила и Мефодія.

9 листопада у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг традиційно відбулася низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови. У фойє училища був організований тематичний інформаційний стенд, в читальній залі бібліотеки підготовлена книжкова виставка «Українська мова – мова барвінкова». Майстри в/н групи 5-16 разом з бібліотекарем училища підготували і провели годину спілкування «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить».


 

Заходи до Дня визволення України від фашистських загарбників

28.10.2016

Щорічно, 28 жовтня, увесь український народ відзначає знаменну та довгоочікувану подію – День визволення України від фашистських загарбників.

У цей день в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг  було проведено ряд виховних заходів – святкова радіогазета «Тільки пам’ять не сивіє», інформаційна година «Повернені багатства України» у групі 18-16 та книжкова виставка «Славетному подвигу немає забуття».

Заходи підготувати та провели соціальний педагог Шляхтіна Яна Юріївна, майстри виробничого навчання групи 18-16 Маркова Людмила Андріївна та Клушина Надія Григорівна, старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.


 

Заходи, присвячені 75-й річниці трагедії Бабиного Яру

28.09.2016

У вересні 2016 року Україна вшановує 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру, масового вбивства євреїв 29-30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві.

З метою «вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, – мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також для об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності, задля єднання народу навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави, здатної захистити всіх своїх громадян, на підтримку українських та міжнародних громадських ініціатив» згідно плану в училищі були проведені:

  • радіо-урок «Біль Бабиного Яру»;
  • виховна година у навчальних групах «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства»;
  • оформлена виставка фотоматеріалів, художньої та документальної літератури в бібліотеці училища.


 

Істинна краса – найвища на землі краса

14.09.2016

Прекрасне і красиве в людині не уявляється без гармонійного розвитку і здоров’я людини. Краса душі, краса любові, внутрішня краса – найвища на землі краса людини.

13 вересня 2016 року в ХВПУСП була проведена виховна година для учнів групи 7-15. Учні активно та з інтересом взяли участь в цій дискусії.

Підготовили та провели захід старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна і майстер виробничого навчання Кольченко Лариса Миколаївна.


 

Заходи до Дня пам’яті жертв депортації кримських татар

18.05.2016

18 травня 2016 року виповнюється 72 роки з початку депортації кримськотатарського населення в 1944 році – однієї із самих трагічних сторінок в історії кримських татар.

З метою ознайомлення учнів з цими подіями в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг була проведена радіогазета і організована виставка інформаційних матеріалів, в яких були висвітлені причини, хід, наслідки депортації; показана незламність духу кримськотатарського населення в боротьбі за право повернення на свою історичну батьківщину.

Завдання заходів – виховувати свідомих толерантних громадян незалежної єдиної держави Україна, що здатні боротися за права свого народу (на прикладі героїчної і трагічної одночасно історії кримськотатарського народу); формувати прибічників демократичного суспільства, в якому громадяни повною мірою можуть користуватися своїми правами та свободами; сприяти збереженню пам’яті про трагічні сторінки історії кримськотатарського народу та людей, що постраждали від депортації.

Підготували і провели заходи соціальний педагог Шляхтіна Яна Юріївна і старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.


 

Літературно-музичний вечір-Реквієм, присвячений Дню пам’яті та примирення і 71-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

06.05.2016

5 травня 2016 року у ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» пройшов літературно-музичний вечір-Реквієм, присвячений  Дню пам’яті та примирення і 71-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Захід пройшов в актовому залі училища. На грудях учнів, педагогів та гостей були символи пам’яті жертв нацизму – маки, які були виготовлені руками самих учнів.

Виступи учасників заходу зачепили  серце кожного, сльози не всихали на очах  від переживань, від почутого та побаченого.  Згадали співробітників училища – ветеранів війни. Учні  усвідомили весь трагізм війни та нацизму та те, що наше покоління у довічному боргу перед загиблими та тими, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого дня перемоги.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих під час ІІ Світової війни  хвилиною мовчання.


 

Заходи до 30-річчя Чорнобильської катастрофи

27.04.2016

Чорнобиль… Чорний біль нашої землі.

Скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Аварія на ЧАЕС 26 квітня 1986 року стала найбільшою екологічною катастрофою ХХ-го століття.

До 30-річчя цієї трагічної дати у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено кілька заходів.

В фойє училища була організована виставка інформаційних матеріалів щодо подій на ЧАЕС.

Також у групах 5-15, 9-15 і 18-15 бібліотекарем Картавцевою Н.В. були проведені бесіди про наслідки трагедії на ЧАЕС.

Подвигу ліквідаторів аварії — військовим, пожежника, лікарям та ін. —був присвячений загальноучилищний радіоурок, який підготували і провели хлопці з групи 18-15 Давтян Едуард і Москаленко Йосип.


 

Вікторина до Дня космонавтики

12.04.2016

12 квітня відмічається Всесвітній День космонавтики. Рівно 55 років тому Ю.А. Гагарін здійснив перший в історії людства політ в космос.

В Харківському вищому професійному училищі сфери послуг на честь цієї знаменної дати в навчальних групах 2-15 і 5-15 були проведені вікторини «День космонавтики». Учні з інтересом прослухали інформацію про перший політ людини в космос і активно брали участь у вікторині.

Захід підготували і провели старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна і майстри в/н навчальних груп.


 

Інформаційна година «Україна у віршах Т.Г. Шевченка»

09.03.2016

9 березня 2016 року у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг майстрами в/н Марковою Людмилою Андріївною та Клушиною Надією Григорівною за допомогою старшого бібліотекаря Картавцевої Наталії Вадимівни було проведено інформаційну годину «Україна у віршах Тараса Григоровича Шевченка» для учнів групи 18-15 «Взуттьовик».

Педагогічні працівники зацікавили учнів даною темою, розповівши їм про вклад Т.Г. Шевченка у розвиток суспільства України, любов до рідної мови, рідного слова, традицій українського народу.


 

День пам’яті Героїв Небесної сотні в ХВПУСП

19.02.2016

«Небесна сотня в вирій полетіла…» Герої не вмирають

20 лютого визначено в нашій державі Днем Героїв Небесної Сотні.

З метою вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, виховання любові до Батьківщини та патріотичної свідомості, розвитку бажання стати гідними громадянами України 19 лютого в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено патріотичний виховний захід —  Урок-Реквієм, присвячений  Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Учні читали вірші, переглянули відеоматеріали про ці трагічні події, розповіли присутнім про наших земляків, що загинули в Києві під час протистоянь. Пам’ять Героїв Майдану, що впали мертвими за світле майбутнє України, вшанували хвилиною мовчання.


 

Захід, присвячений Дню Святого Валентина

12.02.2016

12 лютого 2016 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшов захід, присвячений Дню Святого Валентина. Протягом тижня в стінах училища працювала «пошта кохання». Для групи 9-15 і 18-15 була проведена вікторина з теми «День Святого Валентина», після чого учнів пригостили солодощами і чаєм.


 

Радіоурок «Немає долі без солі, а без хліба – життя»

27.11.2015

27.11.2015 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг пройшов радіоурок на тему «Немає долі без солі, а без хліба – життя».

Метою заходу було вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом людей; ознайомлення учнів з історичними передумовами виникнення голодомору, виховування почуття патріотизму, національної свідомості; дотримання традицій вшанування померлих, загиблих; виховування громадян рідної землі, щоб не допустити подібної трагедії.

Організували та провели захід старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна та учні групи 1-15.


 
 

Виховна година, присвячена Дню Гідності та Свободи

20.11.2015

20 листопада 2015 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено виховну годину, присвячену Дню Гідності та Свободи в формі радіоуроку.

Захід був проведений з метою розширення поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави, з метою розвитку в учнів бажання брати посильну участь у розбудові та зміцненні єдності нашої держави, формування у них активної громадської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів, виховання в учнів патріотичних почуттів, гордості за свою Батьківщину – Україну, вшанування пам’яті Небесної сотні.

13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи. За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на незалежність.

 

Радіогазета, присвячена Дню Української писемності та мови

09.11.2015

9 листопада ми відзначаємо свято – День української писемності та мови. З цією метою – формувати уявлення про мову як національну ознаку народу, розвивати мислення, активність, бережливе ставлення до рідної мови, бажання навчатись їй, поглиблювати знання учнів про мову як найважливіший засіб людського спілкування – у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг 9 листопада була проведена радіогазета «Рідна мова моя». Радіогазету підготували та провели учні груп 5-15 «кравець» і 27-15пл «перукар» та старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.

Радіогазету ведуть учениці групи 5-15 Меніна Олеся і Ткаченко Юлія

Радіогазету ведуть учениці групи 5-15 Меніна Олеся і Ткаченко Юлія

 

Радіоурок на тему «Революція на граніті. Перший майдан»

19.10.2015

Так сталося в новітній історії, що саме восени в Україні відбуваються переломні події, котрі багато в чому визначають майбутнє нашої держави. 17 жовтня — саме такий день. Ще не так давно, 25 років тому, коли незалежність України була болісною темою, молодь, відкинувши страх, долаючи численні перешкоди, йшла до омріяної мети – жити у вільній країні! Студенти України проявили неабиякий героїзм, кинувши виклик цілій системі. Події, що відбувалися на майдани Незалежності протягом 2-17 жовтня ввійшли в історію під назвою «Революція на граніті»

19.10.2015 в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг було проведено радіоурок на тему «Революція на граніті. Перший майдан» з метою поглиблення знань учнів про Україну, її історію; виховування почуттів патріотизму, гордості, поваги і вдячності українським студентам за мужність в часи «Революції на граніті»; формування їх особистісної відповідальності за долю своєї держави та українського народу.

Радіоурок підготували та провели старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна та практичний психолог Алексєєнко Наталія Володимирівна.

Радіоурок на тему «Революція на граніті. Перший майдан»

 

Радіоурок «День захисника України»

13.10.2015

З 2015 року в офіційному календарі з’явилося нове державне свято. Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким щорічно 14 жовтня відзначатиметься День захисника України.

14 жовтня в нашій історії — це, насамперед, християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, яку українські воїни з давніх часів мали за свою покровительку. Ця дата символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від фашистів, воїнів Української повстанської армії та нинішніх захисників України. Саме тому День захисника України покликаний стати святом усіх сучасних воїнів та ветеранів, днем вшанування всіх, хто упродовж століть обороняв українську землю. Він має консолідувати українське суспільство навколо ідеї захисту незалежної та соборної України.

Тому у ХВПУ СП 13 жовтня було проведено радіоурок на тему «День захисника України». Метою уроку було розширення знань учнів про героїзм українських патріотів на різних етапах становлення України, виховання у учнів шанобливого ставлення до українських вояків і спонукання до наслідування їхніх кращих рис.

Підготували та провели радіоурок практичний психолог Алексєєнко Наталія Володимирівна, соціальний педагог Шляхтіна Яна Юріївна та старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.

 

Перший урок «Ми – нація єдина, твої ми діти, Україно!»

01.09.2015

1 вересня 2015 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбулося перше свято цього навчального року – День знань. Урочиста лінійка почалася з державного гімну та піднімання державного прапора представниками учнівського самоврядування.

Після урочистої лінійки учні розійшлися по навчальних аудиторіях і майстернях, де був проведений перший у цьому навчальному році  урок з теми «Ми – нація єдина, твої ми діти, Україно!», підготовлений педагогами училища разом з бібліотекарем Картавцевою Наталією Вадимівною.

 

Бесіда з теми «Трафікінг – торгівля людьми»

11.12.2014

11 грудня 2014 р. у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг, у групі 7-14, пройшла бесіда з актуальної теми «Трафікінг – торгівля людьми», яку підготувала і провела старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.

У час важкої соціально-економічної кризи в Україні актуальним питанням постає проблема боротьби з торгівлею людьми. «Живий товар» – найприбутковіший злочинний бізнес. Торгівля людьми – це глобальна світова проблема, масштаби якої не мають національних кордонів. Для трафікінгу не має значення, розвинена країна чи країна, яка знаходиться на шляху розвитку. Він існує всюди. Україна не є винятком і виступає як країна-постачальник, країна-транзит.

Потерпілі від торгівлі людьми сплачують жахливу ціну за довіру: фізичні та психологічні травми, невиліковні захворювання, втрата зв’язку з близькими, емоційні травми, наркозалежність та ін. Трафікінг – соціальна проблема країни.

 

Вікторина з правової тематики «Знай закон змолоду»

09.12.20104

Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є правова грамотність населення, у першу чергу – молоді. Чимало роблять для цього засоби масової інформації, правоохоронні органи. Але найважливіше місце тут займає учбовий заклад. Побудова громадського суспільства в Україні неможлива без реорганізації системи виховання підростаючого покоління.

Правове виховання та профілактика правопорушень серед підлітків постійно в центрі уваги майстрів в/н, викладачів і вихователів. 9 грудня в рамках тижня правових знань в училищі була проведена вікторина  з правової тематики «Знай закон змолоду». Учні групи 7-14 активно відповідали на питання вікторини.

Провела захід старший бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна.

 

Бесіда, присвячена голодомору 1932-1933 років в Україні

24.11.2014

24 листопада 2014 р. в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг була проведена бесіда з теми «Трагедія світового масштабу», присвячена голодомору 1932-1933 років в Україні. Мета заходу – сприяти поверненню історичної пам’яті про ці трагічні події в нашій країні. Трагедія планетарного масштабу так довго і майстерно засекречувалася більшовицькою владою, що і нині є ті, хто не хоче почути і побачити її відлуння і жахнутися скорботному болю, що виніс на своїх плечах український народ.

Правда про історію власного народу потрібна нам усім, аби трагедії ніколи не повторилися.

Бесіду підготували і провели: вихователі гуртожитку і старший бібліотекар училища.

 

Радіоурок «Інформаційний суверенітет України та інформаційна безпека дітей»

23.09.2014

23 вересня 2014 р. у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг був проведений радіоурок «Інформаційний суверенітет України та інформаційна безпека дітей», в якому були розглянуті питання інформаційної війни, її проявів та наслідків, а також способи протидії інформаційній агресії, інформаційної безпеки дітей та молоді.

Початок нового тисячоліття характеризується глобалізацією світових економічних і політичних процесів, невід’ємною частиною яких є інтенсивне використання досягнень сучасних інформаційних технологій. Сьогодні гостро постала проблема ефективного забезпечення інформаційної безпеки нашої держави.

У сучасному світі інформація є найціннішим глобальним ресурсом. Економічний потенціал суспільства переважно визначається обсягом інформаційних ресурсів та рівнем розвитку інформаційної інфраструктури. Інформація постійно ускладнюється, змінюється якісно, зростає кількість її джерел і споживачів. Водночас зростає уразливість сучасного інформаційного суспільства від недостовірної та шкідливої інформації, її несвоєчасного надходження, промислового шпигунства, комп’ютерної злочинності і т. ін. Все це називається «інформаційною війною».

Незважаючи на безумовно позитивну роль сучасних комунікаційних засобів та Інтернету, існують певні ризики у використанні інформаційних технологій. Особливу небезпеку незахищений інформаційний простір приховує для дітей.

Радіоурок підготували і провели: старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна, майстри в/н Шаровкіна Валентина Анатоліївна, Єгорова Людмила Володимирівна, Афанасьєва Тетяна Олексіївна. Технічну підтримку надавав майстер в/н Артемов Василь Анатолійович.

23.09.2014_радіоурок Інформаційний суверенітет України та інформаційна безпека дітей_УО

 

Бесіда «Героїзм і трагедія Карпатської України»

15.05.2014

75 років минуло з того часу, коли була проголошена незалежна республіка Карпатська Україна, або Карпатська держава, як її називали англійські журналісти. На цій території був досягнутий певний рівень самоврядування. Незважаючи на свій короткий вік, уряд Карпатської України мав вплив і сприяв перетворенню великої частини населення краю, особливо молоді, на національно свідомих українців.

15 травня у гуртожитку Харківського вищого професійного училища сфери послуг відбулась бесіда «Героїзм і трагедія Карпатської України». Учні з великою увагою та інтересом віднеслися до цієї теми.

Підготували та провели бесіду вихователі гуртожитку та старший бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.

Радіогазета «Чорнобильська катастрофа – до і після»

25.04.2014

Вже 28 гірких років ми живемо у післячорнобильській ері, під знаком зловісної зірки. Чорнобиль став лихим знаком найсильніших саморуйнівних дій людини. Мирний атом в одну мить став лютим ворогом. Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього.

У ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» 25 квітня вийшла в ефір радіогазета, присвячена цій трагічній події, – «Чорнобильська катастрофа – життя до і після», яку підготувала і провела бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна.

26 квітня в пам’яті українського народу – день чорнобильського лиха, болю, диму, перестороги. І забути це чи викреслити з нашої пам’яті – неможливо.

25-04-2014_Радіогазета «Чорнобильська катастрофа - до і після»

 

Вечір «Тарас Шевченко – честь і слава України»

06.03.2014

6 березня 2014 року в Харківському вищому професійному училищі сфери послуг відбувся вечір «Тарас Шевченко – честь і слава України», присвячений 200-річчю від дня народження великого сина українського народу.

Виступили з доповідями вихователі Прилепа Віра Миколаївна («Виховання та самовираження учнівської молоді через творчість Т.Г. Шевченка») і Руденко Аліна Анатоліївна («Нас єднає Шевченкове слово»).

Полум’яні вірші українського Кобзаря натхненно декламували учні гуртожитку. Була проведена літературно-музична композиція «Слово, пісня, душа Кобзарева, ви – окраса і суть мого життя».

Завершився вечір переглядом кінофільму «Життя і творчість Т.Г. Шевченка».

Інформаційну підтримка вечора здійснювала бібліотекар Картавцева  Наталія Вадимівна.

 

Радіогазета, присвячена Дню захисника Вітчизни

21.02.2014

21 лютого 2014 р. в ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» прозвучала радіогазета, присвячена Дню захисника Вітчизни, яку підготувала і провела бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна.

21-02-2014_Радіогазета до Дня Захисника Вітчизни

В газеті розповідалось про багату і славну історію свята, наводились цікаві факти про цю дату зі світової історії. Як би не називалося це свято, воно завжди буде символом мужності, самовідданості, гідності і честі.

 

Бібліотечий радіоурок «Т.Г. Шевченко – честь і слава України»

17.02.2014

Нині, як і щороку, ми проводимо Шевченківські свята, аби не просто вшанувати пам’ять геніального поета, а й відчути його невмируще слово. Жоден поет світу не зрівняється з ним у величі своєї жертовної любові до свого народу. У цьому 2014 році ми відзначаємо 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря.
17 лютого 2014 року в ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» вийшов в ефір бібліотечний радіоурок «Т.Г. Шевченко – честь і слава України». Її підготували учні групи 6-13 Саєнко Катерина і Шевкун Катерина та старший бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна. Мета уроку – ознайомлення учнівської молоді з місцем Т. Г. Шевченка у світовій культурі, його впливом на українську і світову літературу.

Бібліотечний радіоурок «Шевченко - честь і слава України»

Бібліотечний радіоурок «Шевченко — честь і слава України»

 

Вікторина «Стежками життя і творчості Т.Г. Шевченка»

21.01.2014

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить і ім’я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка, якому в Україні присвячений 2014 рік.

В Харківському вищому професійному училищі сфери послуг серед учнів гуртожитку 21 січня 2014 р. була проведена вікторина «Стежками життя і творчості Т.Г. Шевченка». Метою заходу було ознайомлення учнівської молоді зі значенням творчості Т.Г. Шевченка – поборника щастя і свободи українського народу, вшанування пам’яті про нього, зацікавлення учнів творчістю Кобзаря як поета і художника. Також під час заходу учні мали можливість ознайомитись з маловідомими фактами з життя Т.Г. Шевченка.

Захід підготували і провели бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна та вихователі гуртожитку Столбовська Ольга Іванівна, Радченко Ольга Василівна, Прилепа Віра Миколаївна та Петрова Наталія Василівна.

 

Радіогазета, присвячена зимовим святам

19.02.2014

Грудень… Цей місяць рік кінчає, а зиму починає. Але зима приносить не тільки холод і люті морози, а й цілу низку веселих свят. Саме перше з них свято Святого Миколая, а далі Новий Рік, Різдво, свято Святого Василя (старий Новий Рік), Водохреще.

19 грудня 2013 року у Харківському вищому професійному училищі сфери послуг вийшла в ефір радіогазета, присвячена зимовим святам. Учні почули про традиції і обряди, які супроводжують ці свята.

Радіогазету підготували і провели: бібліотекар Картавцева Наталія Вадимівна, учні групи 6-13 Шевкун Катерина та Саєнко Катерина.

 

Бібліотечний урок «Чорнобиль — біль душі людської»

11.12.2013

На 26 років віддалилися ми від трагічного квітневого дня 1986 року. Трагедія Чорнобиля спричинила значні економічні, медичні, екологічні, морально-політичні наслідки для України, Білорусії, Росії та багатьох країн Європи. Наслідки аварії могли б бути набагато страшнішими, якби не самовідданість людей, що першими прибули до місця вибуху. Вони, ризикуючи життям, кинулися до реактора, аби відвернути трагедію, вони рятували станцію і людей, не думаючи про себе, хоча добре усвідомлювали небезпеку.

14 грудня в Україні відзначають День ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

11 грудня 2013 року, в гуртожитку ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» пройшов бібліотечний урок «Чорнобиль – біль душі людської» — чорнобильська тема у творчості українських письменників.

Література про Чорнобильську трагедію дозволяє осмислити катастрофу, розкрити правду про події, перейнятися людським болем, людськими стражданнями.

Захід підготувала і провела бібліотекар училища Картавцева Наталія Вадимівна. Окрім учнів, також були присутні вихователі гуртожитку, соціальний педагог Михайліченко Маргарита Ігорівна та заступник директора з НВихР Чуйкова Катерина Михайлівна.

 

Радіогазета «Баба Вихола прийшла — купу свят нам принесла»

19.12.2013

Грудень… Цей місяць рік кінчає, а зиму починає. Приходить з груднем і ціла купа зимових свят: День Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Василь Великий, Водохреща.

Цим веселим святам і була присвячена святкова радіогазета «Баба Вихола прийшла — купу свят нам принесла». Підготували та провели радіогазету: старший бібліотекар ПТНЗ ХВПУСП Картавцева Н.В., та актив бібліотеки учні групи 6-13 Шевкун Катерина, Саєнко Катерина.

 

Бібліотечний урок «Свято мови»

08.11.2013

9 листопада ми визначаємо свято — День української писемності та мови. Це свято встановлено у 1997 році в пам’ять Преподобного Нестора Літописця.

Бібліотечний урок, підготовлений старшим бібліотекарем ХВПУСП Картавцевою Н.В., був проведений з метою показати значимість постаті Нестора Літописця,якого вважають батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.

 

Вікторина «ЇЇ Величність Ввічливість»

28.10.2013

Вихованість — якість особи, в якій органічно поєднані культура спілкування, культура зовнішності й культура задоволення потреб. Принципи і норми спілкування формувалися віками. Народи всіх країн і часів ретельно відбирали, зберігали, накопичували досвід спілкування за принципом: розумно — морально — гарно. Добре становлення до людей має бути в зрозумілій для всіх формі. Такою формою спілкування є ввічливість.

28 жовтня 2013 року у гуртожитку ХВПУСП була проведена вікторина про правила поведінки та етикету. Учні активно брали участь в заходи та з задоволенням давали відповіді на запитання вікторини.

Підготувала вікторину старший бібліотекар Картавцева Н.В.

 

Радіо-урок «Битва за Дніпро»

25.10.2013

Битва за Дніпро – одна з яскравих сторінок Великої Вітчизняної війни. Вперше в історії воєн після важких наступальних боїв без оперативної паузи було форсовано водний рубіж стратегічного значення. Битва за Дніпро характеризується прикладом масового героїзму бійців і командирів . Це було початком визволення України, а потім і всієї Європи від фашистських загарбників.

25 жовтня у ХВПУ СП був проведений радіо-урок «Битва за Дніпро», присвячений 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Радіо-урок підготували і провели: старший бібліотекар Картавцева Н.В. та актив бібліотеки учні групи 6-13 Саєнко Катерина, Шевкун Катерина.

f3

Календарь новостей
Февраль 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Архив новостей

f3

f4

ped

ped